Oferta przekazów pieniężnych

26 wrz 2022

Darmowe przelewy do Polski

Darmowe przelewy do Polski

Darmowe przelewy do Polski mogą wydawać się trudnym i niemożliwym procesem. Tymczasem technologia dokonała takiego rozwoju, że zazwyczaj wystarczy parę kliknięć myszki, aby sfinalizować dany przekaz bez ponoszenia większych kosztów. Najprostszym obecnie sposobem na przesłanie pieniędzy na polskie konto jest zwykły przelew bankowy. Metoda ta jednak charakteryzuje się długim czasem realizacji oraz wysokimi opłatami. W jaki sposób wysłać środki bezpłatnie? Tego dowiesz się z tego artykułu.

Jakie opcje mamy do wybory?
Bankowe transakcje
Usługi pocztowe
Cyfrowe portfele
Oferta Klik-24

Darmowe przelewy do Polski

Darmowe przelewy do Polski to temat dyskusji wielu Polaków na Wyspach Brytyjskich. Liczbę Polonii zamieszkującej Wielką Brytanię obecnie szacuje się na około 700 tys. Bez względu na przyczynę i cel wyjazdu, a także czas spędzony za granicą, wiele osób wciąż jest ściśle powiązana ze swoim rodzimym krajem, zwłaszcza finansowo. Tutaj pojawia się pytanie: W jaki sposób przekazać pieniądze z jednego państwa do drugiego bezpłatnie? Współcześnie jest coraz więcej możliwości, a najpopularniejszymi z nich są:

  • przelew bankowy, który można wykonać ze swojego bieżącego rachunku bądź z konta walutowego,
  • przekaz pieniężny w placówce pocztowej,
  • portfele cyfrowe,
  • przelew za pośrednictwem firmy specjalizującej się w zagranicznych płatnościach.

Transakcji można dokonać przy pomocy tradycyjnego przelewu bankowego, przekazu gotówki w placówce pocztowej oraz firmy specjalizującej się w przelewach zagranicznych. Każda z wyżej wymienionych opcji odbywa się w zupełnie inny sposób i na różnych zasadach, a za wykonanie większości z nich jest pobierana opłata. Istnieje zatem wiele możliwości, aby przekazać pieniądze z Wielkiej Brytanii. Z której oferty możemy skorzystać, aby wysłać pieniądze bezpłatnie? Przekonajmy się! 

Bankowe przelewy do Polski

Dla wielu osób duże znaczenie ma czas poświęcony na zlecenie środków oraz wygoda, z jaką się ono wiąże. Najbardziej komfortowym rozwiązaniem jest przelew bankowy – można go wykonać bez konieczności wychodzenia z domu, a czas jego realizacji trwa do 3 dni roboczych. Dzięki numerom rachunkowym IBAN oraz sieci płatności transgranicznych SWIFT możemy przelać nasze fundusze w dowolne miejsce na ziemi. Niestety poniesiemy znaczne koszty za zlecenie transakcji. Banki pobierają od 5 GBP wzwyż za swoje usługi przelewów zagranicznych. Kolejną opłatą jest wymiana waluty z  funtów na złotówki, stawki jednak nie należą do najkorzystniejszych. Pamiętajmy również o dodatkowych prowizjach banków korespondentów. Finalnie możemy zapłacić nawet kilkadziesiąt funtów za taką usługę.

Przelew do Polski w placówce pocztowej

Przekaz pieniężny w placówce pocztowej jest opcją wygodną szczególnie dla osób starszych, które nie mają konta w banku oraz nie korzystają z Internetu. W tym przypadku należy udać się do urzędu lub do placówki agencyjnej. Następnie uzupełniamy druki przekazu i opłacamy swoje zlecenie. Wysyłając pieniądze przez angielski Post Office musimy zapłacić stałą opłatę za przelew w wysokości 1.90 GBP oraz poniesiemy koszty wymiany walut. Prowizja na przewalutowanie to prawie 10 groszy na każdym funcie, czyli przy przelewie na 1000 GBP, odbiorca otrzyma o 100 złotych mniej w porównaniu do średniego kursu giełdowego. Nikt jednak nie chce niepotrzebnie tracić pieniędzy oraz czasu podczas tej operacji. Dlatego wiele osób wybiera firmy specjalizujące się w transferach waluty na polskie konto.

Internetowe portfele 

Możemy również skorzystać z rozwiązań płatności internetowych przez firmy świadczące takie usługi. Co to z kolei jest? Jest to nic innego jak wirtualny ekwiwalent naszego konta bankowego. Wystarczy uzupełnić formularz rejestracyjny na stronie internetowej, aby założyć bezpłatne konto użytkownika w takim serwisie. Dzięki czemu, po zalogowaniu możemy wykonać przelew do dowolnego użytkownika tego serwisu. Obecnie na rynku mamy wiele firm świadczących tego typu usługi. Jednymi z najbardziej znanych są oczywiście PayPal, Skrill, MasterPass. Niestety większość z nich może za jedną transakcję potrącić nawet 5% całkowitej kwoty.

Mamy więc wiele możliwości, jeśli chodzi o przelewy do Polski, a to, z których skorzystamy, powinno zależeć od naszych oczekiwań względem czasu przeprowadzania transakcji oraz jej kosztów.
 

Kobieta zlecająca darmowy przelew online

Którą ofertę wybrać?

Tradycyjny przelew bankowy jest prosty do zrealizowania, nie zabiera dużo czasu, ale jego minusem są wysokie prowizje i spore różnice między kursem sprzedaży a kupna. Przy przekazie gotówki w placówce pocztowej należy się liczyć z czasochłonnym procesem nadania zlecenia. W tym przypadku prowizje również są wysokie, a dodatkowo kwoty przelewów ograniczone. Obsługa gotówki może stanowić problem bezpieczeństwa, biorąc pod uwagę, że zarówno nadawca, jak i odbiorca muszą fizycznie nosić gotówkę (większość lokalizacji agentów znajduje się w sklepach, centrach handlowych i punktach sprzedaży detalicznej, które mogą, ale nie muszą znajdować się w bezpiecznym obszarze). Dodatkowo, ze względu na dodatkowe koszty związane z założeniem i utrzymaniem fizycznych lokalizacji, transakcje gotówkowe mają zwykle gorszy kurs walutowy (w porównaniu z przelewami online/cyfrowymi). Największą zaletą internetowych portfeli jest wygoda, jednak ich kursy oraz wysokie prowizje odstraszają klientów. Dodatkowo, aby z nich korzystać należy utworzyć konto użytkownika oraz przejść szereg czasochłonnych czynności celem sfinalizowania transakcji. Przed nastaniem ery nowoczesnego Internetu tradycyjnymi metodami przesyłania pieniędzy z Wielkiej Brytanii do Polski były banki i małe, lokalne przekazy pieniężne zlokalizowane w punktach sprzedaży detalicznej i sklepach ogólnospożywczych. Niestety, wszystkie te opcje wiążą się z wysokimi opłatami i często zapewniają niskie kursy wymiany - skutkuje to drogim przelewem. Ostatnią i najbardziej innowacyjną formą jest zlecenie pośrednictwa w transakcji specjalistycznej firmie zajmującej się przelewami zagranicznymi.

Darmowe przelewy do Polski z Klik-24

Oferta Klik-24 skierowana jest do wszystkich osób ceniących sobie czas, wygodę oraz mających na względzie korzystne rozwiązanie finansowe. Serwis Klik-24 specjalizuje się wyłącznie w transakcjach między kontami w Polsce i Wielkiej Brytanii w związku z czym, można być pewnym, że współpracuje się z ekspertem w tej dziedzinie. W celu zrealizowania transakcji należy zarejestrować w pełni darmowe konto, a po kilku minutach można już zlecić pierwszy transfer. Dzięki przejrzystym zasadom zlecającemu przelew nie zostaną pobrane dodatkowe opłaty, które spotkać można w przypadku banków lub innych usługodawców. Oferujący usługę online Klik-24 gwarantuje również korzystny kurs wymiany walut. Realizacja zlecenia odbywa się przy pomocy szyfrowanych połączeń SSL, dzięki czemu dane użytkowników są w pełni zabezpieczone. W zależności od wybranego rodzaju transferu środki bardzo szybko trafią na docelowe konto.

Warto więc sprawdzić ofertę portalu Klik-24 przed zleceniem transferu waluty, ze względu na fakt, iż serwis wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom swoich użytkowników. Dostosowanie oferty pod względem oszczędności czasu i pieniędzy mocno przemawia za
skorzystaniem ze świadczonych przez Klik-24 usług, w zestawieniu z innymi formami transferu funtów.

Inne artykuły