Oferta przekazów pieniężnych

06 mar 2023

Jak przesłać pieniądze do Polski?

Jak przesłać pieniądze do Polski?

Jak przesłać pieniądze do Polski? Na pewno warto poszukać podmiotów, u których można zrealizować taki przekaz online. To bardzo wygodne, gdyż możesz wydać dyspozycję w zasadzie w dowolnej chwili, nie wychodząc przy tym z domu. Planując przelew w tej formie koniecznie zwróć jednak uwagę na to, żeby wybrać sprawdzonego pośrednika, przestrzegającego stosownych zasad bezpieczeństwa. Zachęcamy do skorzystania z oferty Klik-24, gdzie przekażesz środki w wygodny sposób i na korzystnych warunkach.

Spis treści
Bezpieczne przekazy online
Bezpieczny transfer z Klik-24
Co brać pod uwagę wybierając pośrednika?
Gwarancja bezpieczeństwa
Przelej środki na korzystnych warunkach.

Jak przesłać pieniądze do Polski online w bezpieczny sposób?

Jak przesłać pieniądze do Polski? Większość osób preferuje metody online, które są po prostu wygodniejsze - nie trzeba się przejmować podejmowaniem gotówki czy wybieraniem się do stacjonarnych punktów. Oczywiście żeby było to opłacalne, koniecznie trzeba wybrać sprawdzonego pośrednika, żeby wszystko odbyło się w pełni bezpiecznie. W sieci pojawiają się niestety podmioty próbujące wyłudzać pieniądze, więc należy uważać na ryzyko utraty środków czy wycieku przekazywanych danych.

Wygoda dokonywania przekazów internetowo

Aktualnie w większości obszarów życia można się przyzwyczajać do przechodzenia na wiele operacji internetowych, które generują mniejsze koszty administracyjne, tymczasem z perspektywy użytkowników są po prostu wygodniejsze. Widać to także w kontekście przelewów, w tym tych zagranicznych. Tradycyjne przekazy w stacjonarnych punktach wymagają podjęcia stosownej ilości gotówki i wybrania się do takiego miejsca w godzinach jego otwarcia, a takie instytucje zwykle nie pracują zbyt długo, a trzeba je odwiedzić w godzinach, w których dużo osób jest zajętych własną pracą. Pod tym względem nieporównywalnie większy komfort daje możliwość wydania dyspozycji korzystając z komputera czy też nawet telefonu z dostępem do sieci. Eliminuje to ograniczenia czasowe, a do tego przelew można zlecić z dowolnego miejsca, będąc w pracy, w domu czy nawet przystając na poboczu podczas jazdy samochodem, gdy przypomnisz sobie akurat, iż miałeś wysłać jakieś środki finansowe do Polski.

Istotne kwestie bezpieczeństwa

Działania internetowe są oczywiście bardzo wygodne, lecz kwestią, na którą trzeba zawsze uważać są aspekty bezpieczeństwa. W różnych sferach w sieci dochodzi do oszustw i próby wyłudzania danych czy pieniędzy. W kontekście operacji finansowych zawsze trzeba zatem szczególnie uważać, żeby nie paść ofiarą przestępstwa. Niestety co jakiś czas na rynku potrafią się pojawiać fałszywe firmy, które funkcjonują przez krótki okres czasu, próbując wyłudzić pieniądze, po czym taki podmiot równie szybko wycofuje się z "działalności". Przed podjęciem jakichkolwiek decyzji w sieci zawsze upewnij się zatem, że korzystasz z wiarygodnego źródła.

Sprawdzony pośrednik i potwierdzenie regulacji prawnych

W kontekście podmiotów działających w obrębie finansowym dużym plusem jest to, że zwykle dość łatwo jest zweryfikować ich wiarygodność. Oczywiście wyznacznikiem może być już czas funkcjonowania na rynku czy opinie klientów, ale najważniejszym czynnikiem powinno być to, że oficjalny i legalny pośrednik będzie działał na bazie stosownych regulacji prawnych, wydawanych przez urzędy finansowe w poszczególnych krajach. Podczas samych działań zwróć też uwagę na to czy dana strona na pewno oferuje szyfrowane połączenia, dające pewność, że przekazywane dane nie wpadną w niepowołane ręce. To istotne, gdyż przy przelewach podaje się rzeczywiście bardzo wrażliwe i ważne informacje.

Funty angielskie

Jak przesłać pieniądze do Polski na korzystnych warunkach? Wybierz Klik-24

Jak przesłać pieniądze do Polski z Klik-24? Proces jest bardzo prosty i szybki, a wszystkim możesz się zająć z dowolnej miejsca i w dowolnym czasie, gdy tylko masz dostęp do urządzenia z połączeniem internetowym. Planując transfer chcesz, żeby środki dotarły do odbiorcy jak najszybciej, a kwota nie została nadmiernie uszczuplona wskutek pobieranych opłat. Z Klik-24 możesz liczyć nie tylko na gwarancję bezpieczeństwa, ale i naprawdę atrakcyjne warunki dokonywanych z nami przekazów.

Jakie czynniki są istotne?

Poza wspomnianym bezpieczeństwem, z perspektywy osoby zlecającej przelew ważne jest oczywiście to, żeby środki trafiły do odbiorcy możliwie jak najszybciej i niewielkim kosztem. Atrakcyjną ofertą będzie zatem transfer, który będzie szybki i tani. Czynniki te sprawiają z reguły, że przy przelewach zagranicznych lepiej zapomnieć o bezpośrednich zleceniach w bankach, gdyż pieniądze trafią na konto odbiorcy ze sporym opóźnieniem, a po drodze zostaną pobrane duże opłaty. Te ostatnie należy rozpatrywać w dwóch kategoriach - kosztów jawnych (określonych jako opłata za przelew) oraz ukrytych (pobieranych w ramach różnicy w kursie przeliczenia funtów na złotówki).

Bezpiecznie i komfortowo

Klik-24 jest już sprawdzonym pośrednikiem na rynku i cieszy się rosnącym zaufaniem użytkowników. Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo, działając na bazie takich standardów jak banki komercyjne. Funkcjonujemy w oparciu o regulacje wydane przez brytyjski Urząd ds. Usług Finansowych i posiadamy licencję Financial Conduct Authority. Chronione są także wszystkie przekazywane dane, na bazie licencji ochrony danych osobowych wydanej przez brytyjski urząd nadzorujący dane osobowe ICO - Data Protection Licence. Wszystkie informacje znajdują się na zabezpieczonych serwerach, a połączenia chroni szyfrowanie SSL.

Czas oczekiwania, opłaty i przebieg procedury z Klik-24

W Klik-24 oferujemy obecnie dwa warianty przelewów z Wielkiej Brytanii do Polski. Pierwszy z nich to wersja standard, w ramach której nie pobieramy opłat, a pieniądze znajdą się na koncie odbiorcy w terminie do dwóch dni roboczych. Drugie rozwiązanie to przelew express, gdzie w przypadku przekazów z UK do Polski zapłacisz 1.99 GBP, a środki znajdą się u odbiorcy jeszcze tego samego dnia lub maksymalnie w kolejnym dniu roboczym. W związku z aktualnymi regulacjami prawnymi zmieniliśmy limit przesyłania pieniędzy bez konieczności przesłania nam skanów dokumentów, który wynosi teraz 1000 EUR lub równowartość tej kwoty w innej walucie. Jest ona widoczna w panelu po zalogowaniu się i będzie przeliczona automatycznie na GBP lub PLN. Z myślą o skorzystaniu z naszych usług zachęcamy do rejestracji, po czym ustawisz w kalkulatorze kraj, z którego wysyłasz pieniądze (w tym przypadku Wielka Brytania), jak i kraj odbiorcy przelewu (Polska). Ustalisz również kwotę i rodzaj przelewu. Po ustaleniu tych parametrów zostaniesz poproszony o podanie danych. Klik-24 wychodząc naprzeciw wygodzie klientów, wymaga jedynie standardowego rachunku w Polsce, podczas gdy w banku trzeba się liczyć z koniecznością podania IBAN i kodu SWIFT/BIC, podczas gdy błędy w ich podaniu skutkują późniejszym niezrealizowaniem przelewu. Po uzupełnieniu danych w kolejnym kroku zatwierdzisz jeszcze ich poprawność, a następnie dostaniesz informacje potrzebne do przelania środków na konto Klik-24 - na tym kończy się Twoja rola, a dalej to już my zadbamy o szybkie dostarczenie środków na konto odbiorcy. W kontekście przesyłania środków finansowych do Polski warto bazować na pośrednikach online, gdyż jest to wygodne i odbywa się zwykle na korzystniejszych warunkach. Tak będzie jeżeli wybierzesz Klik-24, gdzie środki z Wielkiej Brytanii do Polski możesz przekazać w szybki sposób, korzystając z przelewu standard lub express. Zachęcamy zatem do skorzystania z naszych usług.

Inne artykuły