Oferta przekazów pieniężnych

23 gru 2021

Jak wysłać przelew zagraniczny?

Jak wysłać przelew zagraniczny?

Jak wysłać przelew zagraniczny? Pytanie to w dalszym ciągu pozostaje aktualne, lecz już w nieco mniejszym stopniu. Obecnie uważa się, iż funkcjonujemy w jednej wielkiej “globalnej wiosce”.  W wielu przypadkach nasze wpływy, jak i obciążenia nie ograniczają się tylko do naszego państwa, ale także do innych krajów. W dodatku dla wielu z nas tego typu usługi są wręcz codziennością, bez której trudno się obyć. Sprawdźmy, w jaki sposób wykonać je rozsądnie

Spis treści
Wprowadzenie do tego tematu
Dokąd mamy przekazać środki?
Kwestia numer 1 – opłaty i czas
Kto ma najkorzystniejszą ofertę?
Szybko i tanio? Tylko w Klik-24!

Jak wysłać przelew zagraniczny? – słowem wstępu

Jak wysłać przelew zagraniczny? Tak, jak już wspomnieliśmy we wstępie. Z uwagi na fakt, iż przelewy zagraniczne są już powszechną formą przekazywania środków za granicę, to obecnie istnieje wiele metod na wykonaniu takiej usługi. Dzięki czemu wysyłanie pieniędzy za granicę odbędzie się w dogodny i komfortowy dla nas sposób. Do dziś najpopularniejszy był oczywiście zwykły przelew realizowany za pośrednictwem banku. Mimo upływu lat, ta tradycyjna forma wciąż ma wielu oddanych zwolenników. Obecnie może to dziwić, ponieważ większość zainteresowanych tym tematem wie, że to właśnie banki pobierają od klientów największe opłaty. A przy okazji, zarabiają krocie na marży wymiany walut, stosując nieopłacalne stawki przewalutowania. Do tego dochodzą jeszcze ewentualne prowizje dla pośredników naszej transakcji. Prawda, że niemało? Jakby tego było mało, dodajmy do tego jeszcze długi czas przetwarzania płatności, który może zająć aż do 3 dni roboczych.

Na szczęście w dzisiejszych czasach, nie jest to już złem koniecznym. Tak więc, jak wysłać przelew zagraniczny? Wraz z rozwojem, jaki nastąpił w branży międzynarodowych usług płatniczych, pojawiły się liczne alternatywy. Mowa tu choćby o: usługach przekazów pocztowych za granicę, agencjach przekazów gotówkowych czy wirtualnych płatnościach za pomocą e-portfela. Jednak wiodące instytucje w tym obszarze usług finansowych to rzecz jasna wyspecjalizowane i sprawdzone firmy online. Najlepsze z nich mają korzystne stawki wymiany walut, niskie ceny zlecenia usługi oraz szybki czas realizacji przelewu.

Jak przesłać pieniądze na konto zagraniczne?

W zależności od tego, gdzie mamy zamiar zlecić przelew, istotne jest, żeby prawidłowo określić rodzaj przelewu zagranicznego. A tu mamy do wyboru dwa: przelew SWIFT oraz SEPA. Pierwszy jest systemem dotyczącym płatności globalnych. Drugi zaś stanowi sieć płatniczą dedykowaną dla transakcji europejskich, gdzie akceptuje się tylko jedną z walut – euro. Jest to niezwykle ważne, żeby ustalić właściwy typ przelewu, ponieważ w przypadku pomyłki możemy zapłacić o wiele więcej. W dodatku księgowanie środków może się znacznie wydłużyć. Zatem przelew europejski SEPA dedykuje się usługom płatniczym w obrębie Jednolitego Obszaru Płatności w Euro. W skrócie mówimy o strefie SEPA, do której przynależy obecnie 36 państw członkowskich, w tym:

  • 27 członków Unii Europejskiej;
  • 3 kraje stowarzyszone w EOG (Islandia, Liechtenstein, Norwegia);
  • 2 niezależne państwa (Szwajcaria oraz Wielka Brytania);
  • 4 mikrokraje (Andora, Monako, San Marino i Watykan).

Czy wiedziałeś, że? Aktualnie przy realizowaniu przelewu SEPA nie ma potrzeby podawania kodu SWIFT/BIC. Wystarcza jedynie numer rachunku IBAN. Jednakże przy wysyłaniu transferu SWIFT musimy zawrzeć zarówno jedno, jak i drugie.

Czas realizacji przelewu zagranicznego a koszt przelewu zagranicznego

Kiedy dojdzie przelew zagraniczny? Jeżeli chodzi o średni czas potrzebny na zaksięgowanie przelewu typu SEPA, to wynosi on jedynie 1-2 dni robocze. Tak krótki czas realizacji usługi jest możliwy dzięki ujednoliceniu do standardu D+1. Choć zwykle przelew trwa tutaj tylko 24 godziny. Jak wygląda kwestia opłat za przelewy SEPA? Zakres cenowy za zlecenie usługi waha się od 0-25 PLN. Przedział ten jest zależny od tabeli opłat i prowizji wybranego usługodawcy. Co istotne, cena ta jest stała, względem wartości przelewu.

Natomiast przelew SWIFT jest dużo bardziej uniwersalny, gdyż można go wykonać do każdego kraju świata, jak i w dowolnej walucie. Przelew międzynarodowy w tym systemie zajmuje od 1 do 3 dni roboczych, w zależności od rodzaju przelewu: standard lub pilny. Niestety, za szybszą usługę będziemy musieli więcej zapłacić.

Jaki jest koszt przelewu zagranicznego?

Tak więc, ile kosztuje przelew zagraniczny? Przelew międzynarodowy SWIFT generuje spory wydatek dla naszego portfela. Łączne opłaty składają się z kilku składowych. Pierwszy to wspomniany wcześniej koszt zlecenia przelewu.

Może on kosztować co najmniej 20 złotych, zaś maksymalnie nawet 300. Tak więc, w zależności, ile wysyłamy oraz w jakim rodzajem, możemy zapłacić mniej lub więcej. Drugim czynnikiem jest koszt wymiany walut, który jest najważniejszy, bo w największym stopniu decyduje o łącznych opłatach. Determinuje go spread walutowy, który jest obecny także w przelewie SEPA. Jak go rozumieć? Najprościej ująć go jako różnicę wynikającą z ceny kupna, a ceny sprzedaży danej waluty. Im poziom spreadu jest większy, tym klient jest bardziej stratny na takiej wymianie, a im niższy, tym więcej zaoszczędzi. Dane rynkowe wskazują, że najwyższe spready odnotowuje się w bankach, a najniższe mają firmy online! Trzecim i ostatnim prowizja ze strony banków korespondentów, czyli instytucji pośredniczących w naszej transakcji. Niestety nie wiadomo, jaka jest jej wysokość, przez co nie można dokładnie oszacować łącznych kosztów przelewu.

Sprawdź, jak wysłać przelew zagraniczny korzystniej!

Po szczegółowym przeanalizowaniu tematu wiemy już wystarczająco dużo. Mianowicie, że tradycyjny przelew bankowy nie jest dla klientów korzystnym rozwiązaniem. W związku z tym warto sprawdzić alternatywne możliwości na tego typu usługi. Jak zrobić przelew zagraniczny? Bez dwóch zdań najlepszym wyborem będzie dla nas wybór innowacyjnego przelewu typu online, który świadczą nowoczesne firmy internetowe. Niezawodne podmioty “fin-tech” są bowiem zdecydowanym wyznacznikiem kierunku rozwoju tej gałęzi usługowej. Na przestrzeni ostatnich lat powstało mnóstwo takich podmiotów, jednak nie wszystkie proponują swoim klientom tak opłacalne rozwiązania. Gdzie więc ich szukać?

Jeśli chodzi o polski rynek usługowy to bezkonkurencyjna jest nasza firma internetowa, Klik-24! Z czego wynika nasza przewaga nad innymi? Przede wszystkim z tego, że każdego klienta traktujemy priorytetowo, a każdy z Państwa jest dla nas niezwykle ważnym partnerem. W tym celu staramy się maksymalnie dostosować naszą ofertę, zarówno pod kątem ceny, czasu realizacji oraz jakości świadczonych usług. Jako zaufana instytucja płatnicza, szczególnie ważne jest dla nas również bezpieczeństwo transakcji. Zapewniamy je oczywiście w 100%, posiadając wymagane licencje.

Jak wysłać przelew zagraniczny szybciej i taniej? Wypróbuj Klik-24!

Jak sprawić, aby wysyłka pieniędzy za granicę była zarówno szybka, jak i tania? Najprościej wybrać gotowe rozwiązanie, jakim jest propozycja firmy Klik-24! Dlaczego to właśnie nasza oferta jest najbardziej atrakcyjna? Dlatego, że stawiamy na zadowolenie naszych Klientów. Z myślą o tym, nasze usługi są w pełni transparentne, czyli zawsze mówimy Państwu o wszystkim. Poza tym, gwarantujemy konkurencyjne stawki wymiany walut oraz błyskawiczny czas realizacji usług (1-2 dni robocze). Ponadto, z Nami niemożliwe staje się możliwe, a dokładniej bezpłatne przelewy zagraniczne. Na czym to polega? Wybierając przelew Standard, z czasem realizacji do 2 dni roboczych nie ponoszą Państwo żadnych opłat za zlecenie usługi. Jeżeli zaś bardziej zależy nam na czasie, polecamy przyśpieszoną opcję przelewu Express, z czasem księgowania do 1 dnia roboczego. Sprawdź, jak wysłać przelew zagraniczny z Klik-24?

Tak kompleksową ofertę doceniło szerokie grono naszych klientów. Potwierdzeniem tego stanu rzeczy jest doskonała opinia, jaką uzyskaliśmy na niezależnym portalu opinii publicznej – Trustpilot. Co należy więc zrobić, aby skorzystać z tak rentownego rozwiązania? Wystarczy poświęcić jedynie kilka minut, na rejestrację darmowego konta klienta w naszym serwisie oraz zlecenie transakcji. Zapraszamy serdecznie!

Inne artykuły