Oferta przekazów pieniężnych

12 lip 2021

Jak zrobić przelew zagraniczny?

Jak zrobić przelew zagraniczny?

Jak zrobić przelew zagraniczny? Wbrew pozorom to nic trudnego, jak mogłoby się wydawać. Należy wprowadzić wymagane dane odbiorcy. Tylko jakie? Przede wszystkim: imię i nazwisko, bądź jego nazwę, numer konta bankowego, na który przelewamy pieniądze, a także wybrać rodzaj przelewu. W celu zasięgnięcia szczegółowych informacji w tym temacie, zapraszamy serdecznie do lektury dzisiejszego artykułu!

Spis treści
Wprowadzenie do tematu
Transfer europejski SEPA
Transfer za granicę SWIFT
Jak najkorzystniej wysłać pieniądze?
Gdzie najkorzystniej? Klik-24!

Jak zrobić przelew zagraniczny? – słowem wstępu

Jak zrobić przelew zagraniczny? Na wstępie musimy wiedzieć, iż istnieją trzy główne metody zlecenia przelewu zagranicznego: bankowe przelewy SWIFT i SEPA oraz przelewy online. Różnią się one wieloma parametrami, takimi jak choćby koszty oraz czas realizacji przelewu zagranicznego. Ważne jest określenie kraju docelowego, do którego transferujemy nasze środki. Jeśli wysyłamy środki do państwa członkowskiego UE, bądź państwa należącego do strefy SEPA, to oczywistym wyborem będzie przelew SEPA. Jeżeli jest to inne państwo, to wybieramy przelew typu SWIFT. Jednak najlepszą alternatywą są obecnie nowoczesne przelewy online, za pośrednictwem wyspecjalizowanych firm online. Przekonajmy się więc, jak zrobić przelew zagraniczny w poszczególnych metodach i którą z nich najlepiej wybrać?

Jak zrobić przelew zagraniczny SEPA?

Jeżeli nie mamy wiedzy na temat realizacji przelewu SEPA, to nic straconego. Przelew europejski SEPA daje możliwość zrealizowania transakcji każdemu klientowi, który dysponuje rachunkiem bankowym w obszarze SEPA. Transfer środków w tej formie umożliwia zarówno przesyłanie, jak i odbieranie płatności wyłącznie w walucie EUR. Poniżej tłumaczymy krok po kroku, jak zlecić przelew europejski SEPA.

 1. Sprawdzamy, czy bank adresata Twojego przelewu należy do systemu płatności SEPA, bądź czy znajduje się na liście członków UE.
 2. Podając dane odbiorcy płatności, potrzebny będzie przede wszystkim numer konta bankowego w międzynarodowym standardzie IBAN. Jeśli go nie posiadamy, należy zwrócić się z prośbą do adresata o podanie tego numeru. Jest to niezwykle istotne, gdyż wykonując przelew zagraniczny nie możemy posłużyć się lokalnym formatem NRB.
 3. Ustawiając parametry przelewu, należy mieć na uwadze, iż nie mamy tutaj opcji wykonania przelewu w trybie ekspresowym. W Polsce żaden bank nie oferuje jeszcze Natychmiastowego Przelewu SEPA (SCT Instant). Jeśli chodzi o czas księgowania przelewów SEPA, to wygląda to podobnie, jak w przypadku przelewów krajowych pomiędzy dwoma różnymi bankami. Zwykle przyjmuje się czas 1 dnia roboczego. Natomiast, jeśli chcemy zyskać na czasie i oszczędzić więcej pieniędzy nie powinniśmy realizować przelewu za pośrednictwem banku. Najlepiej jest wybrać alternatywne rozwiązanie, jakim są niezależne firmy świadczące usługi wymiany walut oraz zagranicznych przelewów pieniężnych.
 4. Wybierając opcję kosztową płatności, w przelewie SEPA jest tylko jedna opcja do wyboru, za to najtańsza – SHA. W tym trybie koszty transakcji są współdzielone pomiędzy nadawcę i odbiorcę płatności. Za opłaty ze strony banku nadawcy odpowiada zleceniodawca przelewu, zaś prowizje dla banku odbiorcy opłaca zleceniobiorca przelewu.
 5. Potwierdzamy zlecenie naszej transakcji za pomocą przycisku “Wyślij” i podajemy kod do autoryzacji transakcji.

Jak zrobić przelew zagraniczny SWIFT?

Jeśli nie wiemy, jak zrobić przelew międzynarodowy SWIFT, to w tym miejscu wyjaśniamy cały proces. Na początku radzimy zorientować się, ile taki przelew kosztuje w wybranych bankach. Jeśli oferta jest niekorzystna, lepiej poszukać alternatywy. Wykonując przelew w systemie płatności SWIFT należy:

 1. Wprowadzić dane odbiorcy przelewu. Czyli: imię i nazwisko, adres i numer konta IBAN.
 2. Wybrać kraj do, którego wysyłamy pieniądze.
 3. Określić kwotę przelewu, walutę oraz nadać tytuł transakcji.
 4. Podać kod BIC/SWIFT banku odbiorcy.
 5. Ustawić opcję kosztową płatności. 
  • OUR – całość opłat pokrywa nadawca;
  • SHA – współdzielone; oraz
  • BEN – wszystkie koszty opłaca odbiorca.
 6. Wskazać tryb księgowania środków. Spot (standardowy, czas do 3 dni roboczych), Tomnext (pilny – na następny dzień roboczy) i Overnight (ekspresowy – ten sam dzień roboczy).
 7. Zatwierdzamy zlecenie przelewu. Za pomocą przycisku “Wyślij” i wpisujemy kod autoryzacyjny do naszej transakcji.

Mapa świata na rękach

Jak zrobić przelew zagraniczny w najkorzystniejszy sposób?

Na szczęście, decydując się na przelew zagraniczny, nie musimy polegać jedynie na ofercie banków. Obecnie najkorzystniejsze rozwiązanie na rynku proponują firmy online, a ich przelewy online są bardzo tanie, zaś przelicznik walutowy bardzo korzystny. Ważna jest także transparentność opłat, na którą nie możemy liczyć w ofercie banków. Jednym z wiodących liderów w świadczeniu usług zagranicznych przelewów na polskim rynku jest nasza firma, Klik-24.

Dlaczego warto wybrać naszą ofertę? U Nas klienci mogą liczyć nawet na darmowe przelewy zagraniczne, których nie znajdziemy w żadnych bankach. Czy rzeczywiście są one darmowe? Zgadza się! Oferujemy bezpłatne przekazy pieniężne z UK do Polski, jak również z Polski do UK. Są to transfery typu Standard, które nic nie kosztują. Czas realizacji w tym trybie wynosi do 48 godzin roboczych. Czyli za transakcję z Anglii do Polski jest to 0 GBP, a z Polski do Anglii 0 PLN. Jedyną opłatą, jaką Państwo ponoszą jest opłata za przewalutowanie. Nasze stawki należą do jednych z najwyższych na rynku i są bardzo konkurencyjne. Wysoką jakość świadczonych przez nas usług potwierdza wysoka ocena, jaką otrzymaliśmy na niezależnym portalu opiniodawczym – Trustpilot. Swoją markę budujemy już od blisko dekady (2013 r.). Przez ten czas zdobyliśmy renomę oraz zaufanie szerokiego grona zadowolonych klientów.

Jak zrobić tani i szybki przelew zagraniczny w firmie Klik-24?

W tym miejscu pojawia się pytanie: jak zrobić przelew zagraniczny w Klik-24? Na szczęście to nic trudnego! Poniżej zamieszczamy dokładną instrukcję realizacji przelewu zagranicznego w naszym serwisie.

 1. Darmowa rejestracja konta – pierwszym krokiem jest założenie konta w naszym serwisie, a jest ono oczywiście w pełni bezpłatne. Dokonując rejestracji na naszej platformie wymiany walut, podajemy jedynie podstawowe informacje. Czyli: imię i nazwisko, nasz adres, numer telefonu i datę urodzenia.
 2. Określenie kwoty transakcji – następnie podajemy dokładną kwotę naszego przelewu. Jeśli nie jesteśmy pewni, ile polskich złotówek przesłać, żeby odbiorca otrzymał należną sumę, to nie ma problemu. Pomocny okaże się z pewnością kalkulator przelewu, dostępny na naszej stronie.
 3. Wpisanie danych odbiorcy – w kolejnym kroku wprowadzamy podstawowe dane adresata przelewu. Czyli: imię i nazwisko, bądź nazwę, a także numer rachunku bankowego w międzynarodowym formacie IBAN. Po wypełnieniu wszystkich wymaganych pól z danymi, zatwierdzamy chęć zlecenia naszej transakcji.
 4. Opłacenie usługi przelewu – pozostaje opłacić transakcję. Należność przesyłają Państwo na lokalny numer rachunku firmy Klik-24. W przypadku wybrania przelewu z Anglii do Polski, wpłacają Państwo pieniądze na nasze angielskie konto bankowe. W przypadku przelewu z Polski będzie to polski numer konta. Po zaksięgowaniu wpłaty, niezwłocznie przystępujemy do realizacji przelewu typu ELIXIR (przelewy pomiędzy Anglią, a Polską) lub przelewu SEPA. Dzięki tym rozwiązaniom, mogą Państwo zaoszczędzić znaczną ilość swoich pieniędzy.
 5. Finalizacja transakcji – Wysłane pieniądze znajdują się już w drodze do adresata i zaksięgują się w ciągu 1-2 dni roboczych. Głównie zależy to od wybranego trybu przelewu. W opcji ekonomicznej (Standard) transfer pieniędzy zajmuje maksymalnie 2 dni robocze. Jeżeli naszym priorytetem jest czas, to zawsze możemy skorzystać z ekspresowej opcji przelewu (Express). Wówczas czas realizacji to max. 24h.

Ważne! Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytania, oczywiście jesteśmy do Państwa dyspozycji i służymy pomocą. Nasza infolinia do kontaktu jest czynna od poniedziałku do piątku, w godzinach 09:00-17:00. Zapraszamy do współpracy!

Inne artykuły