Blog Finansowy

18 lis 2019

Przelew funtów na konto złotówkowe

Chcesz zlecić przelew funtów na konto złotówkowe? Nie wiesz, ile idzie przelew z Anglii do Polski, a chcesz, żeby Twój przelew walutowy jak najszybciej znalazł się u odbiorcy? Chciałbyś, aby wysyłka funtów była tak tania, jak to tylko możliwe? Dobrze trafiłeś. W tym artykule odpowiemy na pytanie, czy jest to możliwe i ile może to kosztować. Przeczytanie wszystkich materiałów na temat przelewów z UK do PL zajmie kilka tygodni, dlatego zrobiłem to za Ciebie!  Zapraszam do lektury a już wkrótce, będziesz wiedział jak tanio i szybko zlecić przelew do Polski. 

Spis treści
Jak wybrać dobrą firmę?
Zalety pośredników
Jak przelać pieniądze?

Jak wybrać dobrą firmę, aby zlecić przelew funtów na konto złotówkowe?

Gdy pierwszy raz chciałem zlecić przelew pieniędzy z Anglii do Polski (około 1000 funtów) jedyne, co przyszło mi do głowy, to przejść się do swojego banku i zapytać ich. Tak też zrobiłem. Ku mojemu zaskoczeniu mój bank zażądał za to 15 funtów plus prowizja kursowa, a także powiedział, że przelew może potrwać kilka dni (od 3 do 7 dni roboczych).  Nie miałem tyle czasu!  Interesował mnie jedynie szybki transfer pieniędzy do Polski. Oprócz tego, mój Bank kazał mi przygotować nr konta w formacie IBAN oraz kod SWIFT banku odbiorcy, którego także nie posiadałem.

Koło mojego banku, swoje oddziały miały też inne banki, dlatego też próbowałem porównać oferty.  Niestety oferty innych banków za dużo się nie różniły. Opłaty za transfer były w granicach 15-40 funtów.  Nie wierzyłem, że przelew z Wielkiej Brytanii do Polski będzie, aż tak drogi. Rozbój w biały dzień! Myślałem, że bankowy transfer pieniędzy do Polski z UK będzie prosty i szybki! Myliłem się.

Jednak, jestem z tych ludzi, co nie lubią przepłacać. Za swój transfer z UK do Polski też nie miałem zamiaru płacić za dużo, tym bardziej, że zamierzałem realizować przelewy raz w tygodniu. Byłem przekonany, że jeśli dobrze poszukam, na pewno znajdę jakiś tani sposób. Po powrocie do domu odpaliłem wyszukiwarkę internetową i zacząłem poszukiwania. Wpisałem: Najtańsze przelewy z Anglii do Polski … Okazało się, że w dzisiejszych czasach istnieją firmy internetowe, które oferują bezpieczne i tanie przelewy z UK do Polski.

Firmy walutowe skupiają wielu klientów, dlatego też, kupują waluty w naprawdę dużych ilościach. Uprawnia ich to do świetnych cen!  Kiedy klient decyduje się na międzynarodowy przekaz pieniężny, pozwala to firmie walutowej na wymianę walut z dobrą marżą dla nich i dla klienta. Całe szczęście dla klientów istnieje coraz większa konkurencja, jeśli chodzi o firmy, które oferują przekazy pieniężne z UK do PL. Aby walczyć o klientów muszą one obniżać koszty, oferując tylko tanie przelewy. Kto w dzisiejszej dobie internetu płaciłby kilkanaście funtów za transfer środków z UK? Coraz więcej osób przekonuje się do tanich transferów online, dostrzegając wiele korzyści z korzystania z usług firmy walutowej zamiast z tradycyjnych usług bankowych.

Zalety przesyłania pieniędzy z Anglii do Polski online  

Bezpieczeństwo: Platformy, które oferują Przekazy pieniężne z Wielkiej Brytanii do Polski są certyfikowane, a także są regulowane przez państwowe instytucje bezpieczeństwa. W Anglii instytucje finansowe są regulowane przez FCA (Financial Conduct Authority), a w Polsce przez KNF (Komisję Nadzoru Finansowego). Dlatego, że temat bezpieczeństwa jest dla mnie bardzo istotny poświęciłem mu osobny artykuł. Jeśli masz ochotę dowiedzieć się czegoś więcej zapraszam do lektury: Jak wysyłać pieniądze z Anglii do Polski w bezpieczny sposób.

Mała opłata: Jeszcze kilka lat temu opłata za najtańsze przelewy z Anglii do Polski wynosiła kilka funtów. Pierwsze firmy, które zaczynały oferować transfery pieniędzy z UK do Polski miały wtedy opłatę 3-5 funtów. Niektóre z nich w dalszym ciągu pobierają opłaty tego rzędu i jedynie co jakiś czas wprowadzają promocję. W dzisiejszych czasach warto wybrać taką firmę, która w swojej regularnej ofercie ma niską opłatę np. 1 Funt bez względu na okazję, będziesz zawsze pewny, że przelejesz swoje pieniądze tanio. Zwróć uwagę na oferty typu „darmowe przelewy do polski” co prawda może i faktycznie opłata za przelew wyniesie 0zł, ale pamiętaj taka firma także musi zarabiać i najczęściej mocno zaniży kurs funta.

Preferencyjny Kurs wymiany GBP/PLN: Przed dokonaniem przekazu pieniędzy z Anglii do Polski należy zadać sobie pytania: Ile warty jest dzisiaj funt? Gdzie mogę sprawdzić czy firma, z którą przelewam ma dobry kurs? Aby sprawdzić, czy firma oferuje nam dobry przelicznik walutowy warto odwiedzić stronę Narodowego Banku Polskiego. NBP codziennie aktualizuje kursy walut, dlatego łatwo sprawdzimy, czy firma, z którą chcemy zrobić transfer pieniędzy z UK ma dla nas korzystny kurs.Na przykład średni kurs GBP / PLN z dnia 18 listopad 2019 wg NBP to 5,0257.
 
Każda instytucja, która oferuje przelewy ma swój kurs, czyli narzuca marże. Im wyższy kurs dla klienta tym niższa marża dla firmy.

Po przeanalizowaniu dostępnych ofert na rynku, przy założeniu, że odbiorca otrzyma pieniądze w ciągu 1 dnia roboczego, mam dla ciebie najlepszą ofertę transferu pieniędzy z Polski do UK. Firma Klik-24 ma dla ciebie najlepszą ofertę kursową, przy założeniu, że czas realizacji przelewu to 24h. Sprawdź jakie to proste! Bądź mądry i oszczędny w kwestii swoich pieniędzy! Poniżej przedstawiam szczegółową instrukcję krok po kroku jak wysłać pieniądze z Anglii do Polski.

Pytanie

Jak zlecić przelew funtów na konto złotówkowe

Zarejestruj darmowe konto na platformie przelewów z Anglii do Polski – Klik-24. Do rejestracji będziesz potrzebował adres email, dowód osobisty lub paszport, oraz nr telefonu. Rejestracja konta potrwa około kilka minut.

W kalkulatorze wprowadź kwotę przelewu pieniędzy z UK do PL. Po przeliczeniu kursu, będziesz wiedział dokładnie, ile pieniędzy otrzyma Twój odbiorca. Kliknij wyślij pieniądze.

Podaj dane odbiorcy: Numer konta, nazwę odbiorcy, tytuł przelewu oraz Twój nr telefonu. Następnie kliknij potwierdzenie danych i sprawdź dane. Jeśli się zgadzają kliknij potwierdzam.

Opłać swój przelew: Wejdź na swoje konto bankowe i przelej pieniądze na konto Klik-24, dane do przelewu wyświetlą się w formularzu. Po opłaceniu przelewu kliknij potwierdzam. Pieniądze znajdą się u Twojego odbiorcy w przeciągu 1 dnia roboczego, a ty otrzymasz potwierdzenie drogą mailową.

W dzisiejszych czasach znalezienie najlepszej oferty na przelew funtów na konto złotówkowe to nie lada wyczyn. Jestem przekonany, że oferta, którą Ci przedstawiłem jest korzystna na tle innych firm i banków.  Dzięki Klik-24 masz szanse na dostęp do najlepszych kursów wymiany oraz niskich opłat za transfer. Eksperci firmy ciągle monitorują rynek, czym dbają o konkurencyjność oferty, tak aby zawsze opłacało Ci się wrócić i regularnie korzystać z usług firmy. Zapraszam do korzystania z serwisu Klik-24 już dziś.

Inne artykuły