Oferta przekazów pieniężnych

22 lis 2021

Przelew na konto zagraniczne

Przelew na konto zagraniczne

Przelew na konto zagraniczne można zrealizować na wiele sposobów, bez konieczności wychodzenia z domu. Jak zlecić go najkorzystniej? Aby się tego dowiedzieć, oczywiście możemy wypróbować wszystkie dostępne metody. Jednakże tylko jedna z nich stanowi kompleksową usługę, która jest zarówno szybka oraz tania. O czym konkretnie mowa? Wszystkie niezbędne informacje w tym temacie znajdą Państwo w niniejszej lekturze!

Spis treści
Wprowadzenie do tematu
Przekaz z Polski za granicę
Dokąd przesyłamy środki?
Ile zapłacimy za usługę?
Jak zyskać, a nie stracić?
Najkorzystniejsza metoda?
Szybko i tanio? W Klik-24!

Przelew na konto zagraniczne – wstęp

Przelew na konto zagraniczne obecnie nie stanowi dla klientów większego problemu. Porównując z latami poprzednimi sporo się w tym temacie zmieniło. Mianowicie, aby go wykonać nie musimy nawet opuszczać własnych czterech kątów. Jedyne, co będzie nam w tym potrzebne to sprawne łącza internetowe, a przede wszystkim rachunek bankowy. Ważne, aby posiadał usługę bankowości internetowej. Wcześniej w branży płatności zagranicznych dosłownie istniał bowiem monopol. Mowa tu oczywiście o nieopłacalnych przelewach bankowych, które przez długie lata mogły cieszyć się swoją niezachwianą pozycją lidera.

Do dnia dzisiejszego kontekście banków dużo się nie zmieniło. Banki nadal pobierają od swoich klientów wysokie ceny za samo zlecenie usługi. Jak i ogromne marże wynikające ze słabego przelicznika wymiany walut. Do tego dochodzi jeszcze większa opłata za wymianę waluty. Na szczęście, w ostatniej dekadzie, z myślą o oczekiwaniach klientów pojawiła się korzystna alternatywa. Czyli jaka? Dokładnie chodzi o nowoczesne firmy internetowe, które świadczą usługi szybkich i tanich przelewów online. Dzięki nim, adresat płatności może otrzymać większą kwotę do odbioru.

Przelew z polskiego konta na zagraniczne

Czy przelew z polskiego konta na zagraniczne jest możliwy? W tej sytuacji mamy do czynienia najczęściej z dwoma różnymi walutami, toteż dochodzi wówczas do przekonwertowania. Jednakże odpowiedź brzmi – jak najbardziej tak! Walutę, w której prowadzimy nasz rachunek wymienia się na walutę kraju odbiorcy transakcji. W zależności do jakiego państwa będziemy chcieli wysłać środki, na pewno spotkamy się z dwiema formami przelewu zagranicznego. Jakimi?

Przelew SWIFT a SEPA, czyli dokąd przesyłamy pieniądze

Przelew SWIFT a SEPA, bo to właśnie o nich mowa, stanowią dwa typy przelewów międzynarodowych. Mimo, iż ich przeznaczenie jest jednakowe, to jednak znacznie się od siebie różnią. Pierwszy z nich, czyli SWIFT jest o wiele bardziej uniwersalny od drugiego. Sieć globalna SWIFT umożliwia dokonywanie transferów pieniężnych na całym świecie, jak również w dowolnej walucie świata. Z kolei transakcje w sieci płatności europejskich SEPA dedykuje się członkom Jednolitego Obszaru Płatności w Euro. Czyli w skrócie strefy SEPA. Jedyną akceptowalną walutą w tej sieci jest euro. Obecnie skupia ona 36 państw, w tym również Rzeczpospolitą Polską. Toteż mamy szczęście, iż możemy realizować tanie przelewy zagraniczne, o czym nie mogą powiedzieć niestety użytkownicy systemu SWIFT. Dlaczego? Wszystko wyjaśniamy poniżej.

Koszt przelewu zagranicznego

Ile kosztuje przelew zagraniczny? Jeśli zlecamy przelew poza obszarem SEPA, czyli w sieci SWIFT musimy przygotować się na spore wydatki. Po pierwsze, cena zlecenia usługi zagranicznej jest ruchoma, co oznacza, że zależy od tego, jak dużo chcemy wysłać. Często cenę tą określa się w postaci wartości procentowej. Drugi aspekt, a zarazem najważniejszy, to kurs przewalutowania. Aby być, jak najmniej stratnym, musimy wybierać wysokie stawki wymiany i niskie ceny usługi. Po trzecie, do powyższych opłat dochodzi jeszcze prowizja dla banków korespondentów, czyli pośredników w naszej transakcji. Co gorsza, nie wiemy ile ona wyniesie, tak więc nie można dokładnie oszacować łącznych kosztów. Wiadomo jednak, że im więcej instytucji pośredniczących, tym koszty gwałtownie rosną, zaś czas realizacji usługi wydłuża się. Średni czas księgowania wpłaty w sieci SWIFT wynosi 3-4 dni robocze.

Zgoła inaczej sytuacja wygląda w przypadku sieci SEPA, gdzie cena zlecenia usługi jest stała, bez względu na wartość przelewu. Różni się jedynie w zależności od tabeli opłat i prowizji usługodawców. Przedział wynosi tutaj od 0-30 PLN. Kurs walutowy ustala dostawca usług, lecz zawsze powinniśmy wybierać najwyższe z dostępnych. Poza ceną i “ukrytą opłatą”, jaką jest wymiana waluty, nie ma innych kosztów. Nie występują tutaj pośrednicy, ponieważ banki europejskie współpracują ze sobą w tym obszarze. Dzięki przyjętemu standardowi D+1, czas realizacji przelewu europejskiego SEPA ujednolicono jedynie do 1 dnia roboczego!

Spread walutowy

Czym jest spread walutowy? Jeśli jeszcze tego nie wiecie, to najwyższy czas to zmienić! Znajomość tego pojęcia jest kluczowa w kontekście korzystania z usług przelewów międzykrajowych. Wiąże się ściśle z kwestią przewalutowania środków naszej transakcji oraz kursu tejże wymiany. Najprościej ująć ją jako różnicę pomiędzy kursem kupna danej waluty, a kursem jej sprzedaży. Im jej poziom jest wyższy, tym więcej klient traci na wymianie, zaś im jest niższy, to więcej zyskuje. Gdzie spready są najwyższe, a gdzie najniższe? Wysokie spready odnotowuje się głównie w bankach oraz agencjach przekazów gotówkowych. Natomiast niskie marże uświadczymy tylko i wyłącznie w ofercie firm internetowych!

Jak zrobić przelew na konto zagraniczne?

No właśnie, jak zrobić przelew zagraniczny? Do wyboru mamy kilka rozwiązań, a każde z nich ma swoje wady i zalety. Jednakże po dokładnym przeanalizowaniu wszystkich opcji, my jesteśmy pewni, że zwycięzcą są doświadczone firmy online! Pozostaje więc zadać sobie teraz fundamentalne pytanie: komu powierzyć swoje pieniądze? Odpowiedź jest prosta, a brzmi Klik-24!

Podsumowując, jak wykonać przelew zagraniczny w Klik-24? Platforma wymiany walut Klik-24 jest niezwykle intuicyjna i prosta w obsłudze. Proces ten zaczynamy od rejestracji w serwisie bezpłatnego konta klienta. Co istotne, nie żądamy przy tym od Państwa żadnych dokumentów tożsamości. Jednakże wcześniej warto zapoznać się z zasadami limitów transakcji. Następnie logujemy się do swojego panelu klienta i określamy szczegóły transakcji. Czyli: skąd i dokąd przesyłamy pieniądze, jaką kwotę, a także w jakim trybie (Standard/Express). Klikając “Kontynuuj” przechodzimy do wypełnienia formularza przelewu z danymi adresata przelewu. Ostatnim krokiem jest podsumowanie transakcji, gdzie sprawdzamy prawidłowość wprowadzonych informacji. Jeżeli wszystko się zgadza, wybieramy “Zleć przelew” i gotowe! Teraz pozostaje jedynie opłacić zleconą przez nas transakcję. Po otrzymaniu należności wykonujemy przelew na konto zagraniczne wskazanego przez Państwa beneficjenta płatności.

Szybki i tani przelew na konto zagraniczne? Wybierz Klik-24?

Co sprawia, że przelew na konto zagraniczne będzie dla nas najkorzystniejszy? Z pewnością chcemy aby były to szybkie przelewy. Czy jest to możliwe? Oczywiście, że tak! Za pośrednictwem firmy Klik-24 czas realizacji usługi wynosi od 24 do 48h roboczych. Skąd ta rozbieżność? Zależy ona w głównej mierze od wyboru rodzaju przelewu (Express/Standard). Finalnie czas, jaki będzie potrzebny na rejestrację darmowego konta klienta oraz zlecenie przelewu zagranicznego w systemie to dosłownie 5 minut!

Poza tym, żeby wybrać kompleksową ofertę, musimy również zadbać o aspekt finansowy – przystępną cenę oraz korzystną stawkę przewalutowania. Gdzie więc znajdziemy najtańsze przelewy? Rzecz jasna, że również w Klik-24! Skąd ta pewność? Stąd, że z myślą o naszych klientach proponujemy niskie opłaty, a nawet darmowe przelewy zagraniczne. Przy tym zawsze oferujemy najwyższe na rynku kursy wymiany walut. Dzięki czemu każdy klient zaoszczędzi znaczną ilość swoich ciężko zarobionych pieniędzy.

Dlaczego warto wybrać ofertę Klik-24? Dlatego, że absolutnym priorytetem jest dla nas zadowolenie naszych klientów. Wysoka ocena, jaką otrzymaliśmy na niezależnym portalu opinii konsumentów – Trustpilot potwierdza to w 100%!

Inne artykuły