Oferta przekazów pieniężnych

30 mar 2022

Przelew z zagranicy

Przelew z zagranicy

Przelew z zagranicy bez problemu wykonamy szybko i wygodnie online, a przy tym tanio i bezpiecznie. Jak to zrobić? Sprawdźmy! Większość klientów zapewne zdaje sobie sprawę z tego, że tego typu usługi mogą nieść ze sobą pewne opłaty. Bez wątpienia mogą się znacząco różnić, bo dostępne metody płatności cechują się różnymi parametrami. Tak więc, żeby ułatwić Państwu cały proces, poniżej szczegółowo omawiamy i podpowiadamy, jak zrobić to najkorzystniej. Nie przedłużając, zapraszamy serdecznie do niniejszej lektury!

Spis treści
Wyznaczniki dobrej oferty
Wpłata na polski rachunek
Transfer SEPA
Jak przelać najkorzystniej?
Dane potrzebne do wpłaty
Wyślij online przez Klik-24!

Przelew z zagranicy – wstęp

Przelew z zagranicy warto wcześniej wziąć pod lupę, żeby nie stracić ciężko zarobionych przez nas pieniędzy. Dlaczego taka sytuacja może mieć miejsce? Dlatego, że nieznajomość zasad, na jakich odbywają się tego typu operacje płatnicze może spowodować poważne konsekwencje finansowe. Zacznijmy jednak od początku. Skoro szukamy informacji w tym temacie, to zapewne pracujemy za granicą i chcemy zrobić przelew na polskie konto. W dzisiejszych czasach mamy mnóstwo opcji na realizację takiego zagranicznego transferu. Nie dziwi więc fakt, że każdy z nas szuka sposobu, który przede wszystkim zapewni nam szybkość oraz oszczędność. Jak wiadomo takich zalet nie zaoferuje niestety żaden bank, gdyż samo zlecenie przelewu sporo kosztuje. A kursy wymiany nie są atrakcyjne.

Co jest ważne?

Aczkolwiek dzisiaj nie musimy polegać wyłącznie na nieopłacalnych propozycjach ze strony instytucji bankowych. Na przestrzeni ostatniej dekady powstało wiele alternatywnych firm. Dzięki nim przelew z zagranicy można wykonać zarówno przystępnie cenowo, jak i czasowo. Zobaczmy więc, na co zwrócić uwagę, wybierając usługodawcę! Najważniejsze czynniki, które decydują o rentowności usługi to m.in.:

  1. cena przyjęcia zlecenia;
  2. stawki wymiany walut;
  3. czas realizacji usługi;
  4. sprawdzenie opinii klientów;
  5. rodzaje przelewów zagranicznych.

Przelew z zagranicy na polskie konto

Przelew z zagranicy na polskie konto jak już wiemy, można wykonać na wiele sposobów. Tradycyjny przelew bankowy uznaje się za najczęściej stosowanych. Mimo to bez cienia wątpliwości, jest to jedna z najdroższych metod na wysłanie środków z zagranicy na rachunek bankowy w Polsce. Dlaczego tak się dzieje? Zazwyczaj banki pobierają akceptowalne ceny za zlecenie usługi, w wysokości 0-25 PLN, zgodnie ze swoją taryfą opłat i prowizji. Chyba, że przelew zlecamy z kraju spoza strefy SEPA, to wówczas cena przelewu wyniesie od 20 do nawet 300 PLN. Ponadto banki twierdzą, że oferują nam zagraniczne przelewy bankowe bez opłat, lecz w rzeczywistości to koszt ukryty. Chodzi o stosowanie przez banki niekorzystnych kursów wymiany walut, o których niestety jeszcze nie wszyscy wiedzą.

Przelew SEPA

Rzeczpospolita Polska przynależy do Jednolitego Obszaru Płatności w Euro. Sprawia to, że przelew europejski SEPA jest jednym z najczęściej wybieranych rodzajów przelewu. Z czego to wynika? Jak sama nazwa wskazuje, taki przelew dotyczy zharmonizowanych płatności europejskich wyłącznie w euro. Nie jest tajemnicą, iż większość banków uznała, że przelewy SEPA nie mogą przekraczać kosztu zlecenia przelewu krajowego. Toteż w przypadku skorzystania z wybranych podmiotów bankowych, taką usługę rzeczywiście zlecimy za zero. Z drugiej strony wiele banków nadal pobiera stałą opłatę za przyjęcie usługi płatności SEPA.

Pamiętajmy jednak o nieopłacalnym przewalutowaniu EUR na PLN, przez które stracimy naprawdę dużo pieniędzy. Z czego ono wynika? A no z tego, że w procesie wymiany walut instytucje bankowe ustalają wysoki poziom spreadu walutowego. Odbija się to na tym, że odbiorca otrzyma o wiele mniej pieniędzy. Jak należy to rozumieć? Spread to różnica pomiędzy kursem kupna danej waluty, a kursem jej sprzedaży. Im wynik jest wyższy, tym klienci są bardziej stratni, zaś im jest niższy, tym więcej zaoszczędzą. Szacuje się, że bankowe kursy walutowe są gorsze średnio o 4-9% w porównaniu z kursem rynkowym. Finalnie, mniej więcej, taką też wartość procentową stracimy z naszej transakcji, gdy wybierzemy bank. Ponadto statystyki pokazują, że właśnie to propozycje banków odznaczają się najwyższymi spreadami. Na przeciwległym biegunie, najniższe spready walutowe znajdziemy w propozycjach firm internetowych. Dlatego też dużo korzystniej znaleźć zaufanego dostawcę usług płatniczych przez Internet, bo to firmy online są liderem!

Konto walutowe – przelew zagraniczny

Jak sprawić, aby nie martwić się kwestią wymiany waluty? Jak wiemy, banki w swojej ofercie mają wiele rozmaitych produktów. Jednym z nich jest możliwość założenia rachunku walutowego w wybranej przez nas walucie. Wybór pomiędzy kontem walutowym a przelewem zagranicznym daje nam pewne pole do manewru. Jest to całkiem ciekawe i mądre posunięcie, ale tylko, gdy mamy zamiar regularnie zlecać takie płatności. W innym przypadku, nie będzie to dla nas zbyt zyskowne. Bank pobierze od nas dość spore opłaty za prowadzenie tego typu zagranicznego rachunku. Alternatywą są wówczas przelewy zagraniczne.

Jak zrobić przelew?

Jak zrobić przelew z zagranicy na polskie konto?

W dzisiejszych czasach, z uwagi na dynamiczny rozwój usług płatniczych, stale poszukujemy odpowiedzi na pewne pytanie. A dokładnie dotyczące tego, jak przelać pieniądze na zagraniczne konto? Bez dwóch zdań, numerem 1 są obecnie szybkie i tanie przelewy online. Podmiotami, które świadczą tego typu usługi są nowoczesne i całkowicie bezpieczne firmy typu “fin-tech”. Jeszcze do niedawna większość klientów nie zdawała sobie sprawy z takich możliwości i traciła oszczędności na rzecz banków. Dzisiaj sytuacja ta uległa na szczęście diametralnej przemianie.

Jak otrzymać przelew z zagranicy?

Jako, że przelew z zagranicy to usługa płatnicza pomiędzy dwoma państwami, to warto wiedzieć co jest potrzebne? W przypadku przelewu na polskie konto, nadawca musi posiadać:

Transfer pieniędzy z zagranicy w Klik-24!

Jak zlecić tani transfer pieniędzy do Polski, a przy tym niezwykle szybki? Wiemy już, że najlepszy sposób to przelew metodą online ze sprawdzoną firmą internetową. Całkiem zrozumiałe jest, że pojawia się wówczas ważne pytanie, a mianowicie: komu powierzyć nasze finanse? W tym celu możemy oczywiście godzinami przeglądać i porównywać wybrane serwisy. Mimo, iż z pewnością będzie to czasochłonne, to jednak jest to jakieś wyjście. Z drugiej strony, jako specjaliści w międzynarodowych usługach płatniczych mamy dla Państwa gotową propozycję! Rozwiązaniem tym jest oferta naszej firmy, Klik-24. Dlaczego właśnie my?

Przelew z UK do Polski na konto

Z prostego powodu: Polacy w Anglii stanowią największą grupę mniejszości narodowej na Wyspach Brytyjskich. A co za tym idzie, nie powinno nikogo dziwić, że przekazy pieniężne na tej linii charakteryzują się ogromnym zainteresowaniem. Nasi rodacy na emigracji pozostawili przecież w kraju własne rodziny, które wspierają finansowo. W jaki sposób? Przelew z zagranicy wydaje się najwygodniejszą i najbardziej praktyczną formą. Doskonale wiemy, że możemy tego dokonać w różnej formie. Jednak innowacyjny przelew online przebija standardowy przelew bankowy na każdej płaszczyźnie. Jeżeli chcemy wyciągnąć maksimum, wybierzemy nowoczesną firmę online. W ten sposób uzyskamy najwyższe dostępne kursy wymiany walut, a nasz odbiorca szybciej otrzyma środki!

Z myślą o naszych klientach, nieustannie wprowadzamy liczne udogodnienia. Darmowe przelewy zagraniczne (przelew Standard) oraz szybkie przelewy zagraniczne (1-2 dni robocze) to tylko wybrane z wielu. Poza tym, u Nas zawsze znajdziecie konkurencyjne kursy wymiany walut. Doskonała opinia na niezależnym portalu oceny konsumentów – Trustpilot potwierdza w 100%, że Klik-24 to właściwy wybór! Podsumowując, zachęcamy Was do rejestracji konta klienta na naszej platformie walutowej. Zapraszamy!

 

Inne artykuły