Blog Finansowy

29 sty 2020

Przelewy z PL do UK za darmo!

Jeśli zadajesz sobie pytanie jak zrobić przelew do Anglii to dobrze trafiłeś. Przelewy z PL do UK możesz realizować nie tylko w bankach. Opcji jest wiele, jednak prawdopodobnie interesuje Cię najbardziej bezpieczny i najtańszy przelew do Wielkiej Brytanii. Jak opracowaliśmy bezpieczny system przelewów i dlaczego u nas opłaca Ci się najbardziej przeczytasz poniżej. 

Spis treści
Jak to działa?
Wybór Firmy 
Rejestracja
Zlecenie przelewu
Opłacenie przelewu
Dlaczego warto robić przelewy z Klik-24?

 Przelewy z PL do UK. Jak to działa?

Jeśli robimy przelewy z Polski do UK, czyli wysyłamy pieniądze za granicę to uczestniczymy w procesie międzynarodowych transferów pieniężnych. Jeśli decydujesz się na pośrednika, aby przesłać pieniądze z Polski do Wielkiej Brytanii w formie zewnętrznej firmy cała procedura jest znacznie uproszczona i przyśpieszona, a ty możesz zaoszczędzić na bankowych opłatach. 

Ogólnie rzecz biorąc, najczęściej wysyłka pieniędzy z Polski do UK zawiera się w kilku poniższych krokach.

Wybór firmy

Najczęstszym kryterium, ale też najbardziej logicznym będzie wybranie takiej, z którą zrealizujemy najtańszy przelew do UK. Pamiętajmy jednak, aby upewnić się czy firma posiada niezbędne regulacje i licencje, oraz gdzie jest zarejestrowana. Sprawdźmy także, czy w razie dodatkowych pytań o nasz transfer środków do UK, firma posiada infolinię oraz w jakim jest języku. Jeśli nie czujemy się pewnie w języku angielskim, wybierzmy taką, która posiada obsługę w języku polskim. 

Dla przykładu: Pan Jan chce wysłać córce która jest na studiach w Anglii 500zł. Jednak w swoim banku otrzymał niekorzystną ofertę, wysoką opłatę i niski kurs. Dlatego też, jego córka zaczyna szukać w Internecie tańszego sposobu na przesłanie pieniędzy z Polski do Anglii. Znajduje ofertę, która przykuwa jej uwagę: Wyślij pieniądze z Polski do Anglii za darmo.

Należy pamiętać, że wysokie opłaty to zmora każdego klienta banku, jednak żadna firma nie może oferować produktów za darmo, bo wtedy byłaby fundacją. Jeśli koszty nie są pokazane wprost należy je szukać pod zaniżonym kursem. Warto szukać złotego środka i dokładnie sprawdzać ofertę, czyli zawsze porównywać kurs i opłatę! Jeśli zdarzyło Ci się już zlecać tanie przelewy z Polski do Wielkiej Brytanii, prawdopodobnie gdy sprawdzisz Klik-24 znajdziesz najtańszą ofertę na przekazy pieniężne z Polski do UK. Przecież wejście na stronę jest bezpłatne. Gdy już wybierzesz firmę ścieżka przelewu powinna wyglądać następująco.

Rejestracja w systemie

Sama rejestracja w panelu powinna być bezpłatna, przy rejestracji podajemy swoje dane, dlatego tak ważne jest aby zachować wszelkie środki ostrożności, o których pisałem w artykule: Jak przesłać pieniądze z Anglii do Polski w bezpieczny sposób. Zasady bezpieczeństwa w sieci opisane w przytoczonym artykule przydadzą Ci się nie tylko, gdy będziesz zlecał tanie przelewy do UK, ale za każdym razem gdy będziesz logował się na jakikolwiek inny portal. 

Ważne! Istnieje coś takiego jak instytucja, która przeciwdziała praniu brudnych pieniędzy AML (Anti-Money Laundering) nakłada ona na tak zwane kantory międzynarodowe obowiązek weryfikacji tożsamości swoich klientów. Dlatego też, do momentu dostarczenia przez Ciebie dokumentu tożsamości w większości portali będziesz mógł realizować przelewy na mniejsze kwoty, a dopiero po przesłaniu dowodu czy paszportu (najczęściej mailem) twoje konto będzie w pełni aktywne i będziesz mógł pozwolić sobie na wysyłanie większych kwot pieniędzy z Polski do UK. 

Bezpieczna wymiana walut to priorytet. W Klik-24 panel rejestracyjny jest bardzo intuicyjny. Każdy krok jest świetnie opisany, a w razie pytań na infolinii czekają konsultanci, którzy zawsze służą pomocą zarówno w języku polskim, jak i w angielskim. 

Zlecenie przelewu z PL do UK

Co jest potrzebne do zlecenia przelewu z PL do UK? To pytanie, które powinniśmy sobie zadać przed zleceniem przelewu. Koniecznym będzie pozyskanie danych konta odbiorcy. W jakim formacie? O tym poniżej:

  • Numer konta w formacie IBAN. IBAN jest to numer konta w formacie międzynarodowym. Polski IBAN składa się z kodu kraju PL + 26 cyfrowy numer konta. Angielski IBAN jest odrobinę bardziej skomplikowany, jednak można go wygenerować posiadając angielski tak zwany sort code i account number. Link do niezależnego generatora IBAN znajdziesz tutaj. Jeśli będziesz miał problem z uzyskaniem numeru konta w tym formacie zadzwoń na infolinię Klik-24, a my pomożemy Ci go uzyskać.
  • Kod SWIFT/BIC banku odbiorcy. SWIFT/BIC jest to międzynarodowy kod banku. Najprościej odnaleźć go wpisując w wyszukiwarkę internetową np. „SWIFT Barclays” lub nazwę innego banku, a wyszukiwarka wyświetli nam szukany kod lub przekieruje na odpowiednią zakładkę banku, gdzie będziemy mogli go odnaleźć. Ponownie, jeśli będziesz miał problem z uzyskaniem kodu SWIFT/BIC zadzwoń na infolinię Klik-24, a pomożemy Ci go uzyskać.

Aby zrealizować przelew funtów do Anglii, oprócz numeru konta w formacie IBAN oraz kodu SWIFT banku będziemy potrzebować jedynie nazwę odbiorcy oraz kwotę przelewu. Jeśli wypełnimy te pola możemy przejść do następnego kroku, czyli opłacenie naszego przelewu. 

Płatność internetowa
 
Jak opłacić?

Jeśli zlecisz przelew w jakiejkolwiek firmie, na samym końcu będziesz poproszony o opłacenie go. W różnych firmach mamy najczęściej dwie opcje, standardowy przelew z banku lub płatność kartą. W Klik-24 swoje przelewy z PL do UK oraz z UK do PL możesz opłacić tylko za pomocą przelewu z banku. Dlaczego? Ponieważ jeśli chcesz realizować tanie przelewy z Polski do UK jest to najtańsza opcja. Opłacenie przelewu zagranicznego kartą przeważnie wiąże się z dodatkowymi kosztami, a my chcemy żeby było korzystnie. Jak opłacić przelew pieniędzy z Polski do Anglii za pomocą transferu bankowego opiszę poniżej.

Po zatwierdzeniu przelewu w naszym systemie na ekranie monitora zostaną wyświetlone dane konta bankowego Klik-24, na który należy zrobić przelew ze swojego konta. Jeśli opłacasz przelew z polskiego konta wyświetli Ci się polski numer konta, a jeśli opłacasz przelew z angielskiego konta wyświetli Ci się angielskie konto. Dane do wpłaty należy zapisać, potem należy zalogować się na swoje konto i dokonać zwykłego przelewu. Gotowe!!!  Resztą zajmie się Klik-24. Dzięki temu ominą Cię opłaty przelewu zagranicznego, które byś poniósł, gdybyś wykonywał przelew międzynarodowy za pomocą swojego banku. Firma przelewowa dzięki dostępnym innowacyjnym technologią  rozliczy płatność wewnętrznie. Gdy tylko pieniądze zostaną zaksięgowane na koncie Klik-24, przelew zostanie przewalutowany i zrealizowany, twój odbiorca otrzyma pieniądze, a ty potwierdzenie wykonanej transakcji. 

Dlaczego warto robić przelewy z Klik-24?

Mógłbym napisać, że nasza oferta jest najlepsza, bo mamy bardzo korzystny kurs wymiany walut i jedną z najniższych opłat za przelewy do Polski i Anglii (UK). Przecież to prawda! Jednak wolałbym, abyś na to pytanie odpowiedział sobie sam, i jeśli mogę udzielić Ci wskazówki to chciałbym, żebyś porównał nas z innymi instytucjami. Jeśli to zrobisz prawdopodobnie już wkrótce przekonasz się do nas i zostaniesz naszym klientem, dzięki czemu będziesz mógł realizować szybkie i tanie przelewy z Polski do Wielkiej Brytanii. 

Inne artykuły