Oferta przekazów pieniężnych

16 mar 2022

Tanie przelewy międzynarodowe

Tanie przelewy międzynarodowe

Tanie przelewy międzynarodowe to coś czego szuka każdy z nas. Wysokie koszty oraz ukryte opłaty to tylko wierzchołek góry lodowej, jaka kryje się za usługą tradycyjnych przelewów bankowych. Dlatego z myślą o uświadomieniu klientów w tym obszarze, napisaliśmy właśnie ten artykuł. Teraz możecie już odzyskać kontrolę, a zarazem znaleźć najtańszą opcję realizacji przelewu międzynarodowego. Nie przedłużając, zapraszamy Państwa serdecznie do lektury naszego dzisiejszego artykułu!

Spis treści
Wprowadzenie do tematu
Gdzie realizujemy transfer?
Ile zapłacimy za tą usługę?
Sprawdź, jak zaoszczędzić!
Najtaniej online w Klik-24!

Tanie przelewy międzynarodowe – wstęp

Tanie przelewy międzynarodowe są rzeczywiście możliwe, a to czy z nich skorzystamy w dużej mierze zależy od nas samych. Przykładowo, gdy chcemy zrobić przelew na dużą kwotę, to wówczas lepiej zlecić jedną transakcję na większą kwotę, aniżeli kilka mniejszych. Wynika to z faktu, iż koszty przewalutowania są procentowo mniejsze niż przy przelewach na mniejsze kwoty. Dodatkowo, jeżeli najbardziej zależy nam, aby jak najbardziej zaoszczędzić, to wówczas powinniśmy wybrać standardowy rodzaj przelewu. Opcje przelewów natychmiastowych są oczywiście o wiele szybsze, ale wiążą się z tym także dodatkowe opłaty.

Generalnie, należy zdać sobie sprawę, że w żadnym wypadku przelewanie środków na płaszczyźnie międzynarodowej nie może być zupełnie darmowe. Nawet jeśli jedna składowa łącznych kosztów jest za zero, to już druga może być o wiele wyższa. Tak więc, zawsze będziemy musieli ponieść jakieś opłaty. O jakich dokładnie mowa? Poniżej prezentujemy wszelkie szczegóły, które o tym decydują.

Ważne! Jeżeli realizujecie taką usługę po raz pierwszy, to przeczytajcie: Przelew międzynarodowy – co jest potrzebne?

Przelewy międzynarodowe

Otwarcie granic UE, jak i rynku pracy w innych europejskich krajach sprawiło prawdziwą lawinę emigracji zarobkowej. Dodatkowym czynnikiem sprzyjającym wzrastającej liczbie emigrantów są też z pewnością usługi tanich linii lotniczych. W efekcie zmiany te spowodowały gwałtowny wzrost zainteresowania i dynamiczny rozwój branży międzynarodowych usług przelewów pieniężnych. Czym jest przelew międzynarodowy? To nic innego, jak dewizowe przekazanie środków poza granice państwa, w którym posiadamy rachunek bankowy.

Kluczowe jest także, dokąd mamy zamiar wykonać ten przelew. Wiąże się to z rodzajem przelewu zagranicznego. Jeśli dotyczy on transferu wewnątrz Jednolitego Obszaru Płatności w Euro (SEPA), to wówczas mówimy o przelewie europejskim SEPA. Natomiast, jeśli pieniądze wysyłamy poza tą strefę, to wówczas robimy przelew SWIFT. Różnice pomiędzy nimi są widoczne przede wszystkim w opłatach, jakie poniesiemy, a także w czasie realizacji usługi.

Pamiętaj! Porównując koszty wybranych usług, zwróćmy też uwagę na to, ile rzeczywiście otrzyma odbiorca przelewu.

Grafika ukazująca czas, koszt i jakość

Przelew międzynarodowy – koszt

Jaki jest koszt przelewu zagranicznego? To niezwykle istotne pytanie, gdyż w trakcie przygotowywania przelewu nie zawsze usługodawca informuje nas o tym. W związku z tym istnieje ryzyko tzw. ukrytych opłat, o których nie mamy pojęcia. Skutkiem tego jest najczęściej utrata znacznej ilości naszych ciężko zarobionych pieniędzy. Jeśli znajdziemy usługę, która oferuje klientom tanie przelewy międzynarodowe, możemy zaoszczędzić kilkaset, a nawet kilka tysięcy złotych. Dlatego też, tak ważne jest, żeby zawsze porównywać niżej wymienione składowe kosztu naszego przelewu:

  1. cena zlecenia usługi
  2. kurs wymiany walut

Przedstawmy najpierw, jak wygląda kwestia ceny usługi. W przypadku przelewu SEPA, przedział cenowy waha się od 0 do 25 PLN i jest to opłata stała. Różnice te wynikają jedynie z tabeli opłat i prowizji dostawców usług. Natomiast zlecając przelew międzynarodowy w globalnej sieci SWIFT opłata ta jest ruchoma. Minimum jest to 20 PLN, a maksymalnie nawet 300! W tabelach opłat i prowizji często wyraża się ją również jako konkretną wartość procentową. Średnio od 0,2 aż do 1% ogólnej wartości transakcji, czyli im więcej przelewamy tym więcej płacimy.

Uwaga! Aby zaksięgować przelew międzynarodowy SWIFT, konieczna jest pomoc banków korespondentów. Ich obecność powoduje zwiększenie kosztów przelewu międzynarodowego, z uwagi na pobierane prowizje. Wysokość tych prowizji to wielka niewiadoma, którą poznamy dopiero po zakończeniu płatności.

Spread walutowy – co to jest?

Dlaczego trzeba zawsze porównywać kursy walutowe i co kryje się za tajemniczą nazwą spreadu walutowego? To najważniejsza składowa opłat każdego przelewu zagranicznego. Nie bez powodu często nazywa się ją “ukrytą opłatą”. W głównej mierze to spread decyduje o tym, czy zrealizujemy tanie przelewy międzynarodowe, czy też drogie. Jak więc wytłumaczyć jego znaczenie? Jest to nic innego, jak różnica wynikająca z kursu kupna wybranej waluty, a kursu jej sprzedaży. Im jego poziom jest wyższy, tym klient więcej traci na przewalutowaniu, zaś im jest niższy, tym więcej oszczędza. Finalnym efektem wysokich spreadów jest mniejsza kwota, jaką otrzyma odbiorca przelewu. Dane na rynku wskazują, że najwyższe stosują instytucje bankowe, natomiast najniższe znajdziemy w propozycjach firm internetowych.

Gdzie znaleźć tanie przelewy międzynarodowe?

Najtańsze przelewy międzynarodowe jak już wiemy to takie, których cena jest niska, a proponowane stawki wymiany walut wysokie. Przy odrobinie szczęścia możemy również znaleźć usługę oferującą nam zlecenie przelewu bez żadnych opłat. Warto jednak zachować wówczas czujność. Widząc banery reklamowe z darmowymi przelewami nie wiemy, że w zamian otrzymujemy też kiepski kurs walutowy. Tego typu działania marketingowe mogą także działać w drugą stronę. Przykładowo znajdując ofertę z wyższymi stawkami wymiany walut. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, że musimy za to uiścić też wysoką opłatę za przelew. W obu przypadkach nieświadomie stracimy więc mnóstwo pieniędzy.

Na szczęście istnieją instytucje płatnicze, które dają nam i jedno i drugie. Bez wątpienia tak kompleksowej propozycji nie dostaniemy w żadnym banku. Gdzie więc możemy znaleźć tanie przelewy międzynarodowe? Oczywiście, że wyłącznie w firmach typu “fin-tech” specjalizujących się w branży międzynarodowych przelewów pieniężnych. Pozostaje jeszcze pytanie, której z nich można powierzyć nasze ciężko zarobione pieniądze? Odpowiedź na to pytanie przedstawiamy Państwu tuż poniżej.

Jak zrobić przelew międzynarodowy? Wybierz Klik-24!

Jak zrobić przelew międzynarodowy? Jak już wyżej wspomnieliśmy najlepiej tanio, a przy tym szybko, wygodnie i bezpiecznie! W większości propozycji musimy wybierać, czy chcemy zrealizować transakcję tanio, czy też szybko. Po co się jednak ograniczać, skoro można mieć jedno i drugie? Takie połączenie gwarantuje innowacyjne rozwiązanie przelewów online w naszej nowoczesnej firmie internetowej Klik-24! Z czystym sumieniem polecamy Państwu naszą ofertę.

Dzięki niej umożliwiamy skorzystanie z bezpłatnego przelewu, który gwarantuje przelew w trybie Standard. Płatności ekspresowe zapewnia zaś przelew Express (24h!) Oprócz tego, proponujemy bardzo konkurencyjne stawki wymiany walut, które należą do najwyższych na rynku. Tak korzystne rozwiązanie doceniło szerokie grono naszych klientów. Potwierdzenie tego stanu rzeczy stanowi wysoka ocena na portalu oceny konsumentów – Trustpilot. Jeśli nie wierzycie, to nie ufajcie, tylko sprawdźcie i przekonajcie się. 

Inne artykuły