Oferta przekazów pieniężnych

16 lut 2023

Transfer pieniędzy do Polski

Transfer pieniędzy do Polski

Transfer pieniędzy do Polski może być zrealizowany szybko i tanio. W tym celu warto jednak zrezygnować z klasycznych usług bankowych, gdyż takie placówki, z uwagi na liczne procedury, wykonują takie zlecenia dość długo, a do tego finalnie pobierają spore opłaty. Lepszym wyborem będą firmy specjalizujące się w przekazach, a szczególnie wygodne będą w tym zakresie platformy online. Jeżeli potrzebujesz wykonać taki przelew z Wielkiej Brytanii, to polecamy skorzystanie z usług Klik-24!

Spis treści
Na co uważać?
Określona opłata i koszty ukryte w kursie
Ile będzie musiał czekać odbiorca?
Jaką metodę wybrać?
Prześlij środki z Wielkiej Brytanii z Klik-24

Na co uważać, zlecając transfer pieniędzy do Polski?

Transfer pieniędzy do Polski wcale nie musi być drogi. Przed wyborem metody dokonania takiego zlecenia, trzeba jednak przeanalizować zarówno podane opłaty za przelew, jak i koszty ukryte, zawierane w kursie wymiany. Zwykle okazuje się, że najmniej korzystne są w tym zakresie oferty bankowe. Dodatkowo wymogi proceduralne sprawiają, iż taki przekaz środków trwa naprawdę długo. Dużo lepiej prezentują się pod tym względem firmy zajmujące się transferami środków. Działają one zdecydowanie szybciej, a do tego w większości przypadków pobierają mniejsze prowizje, w szczególności w kontekście podmiotów działających online.

Koszty jawne i ukryte

Oczywiście podmioty pośredniczące w przekazach pieniężnych zagranicznych, muszą jakoś na tym zarabiać. Odbywa się to w pierwszej kolejności poprzez jawne, z góry określone opłaty za przelew. Warto jednak pamiętać, że to nie wszystko i nie można się kierować tylko tym, iż ktoś chwali się choćby "darmowymi" transferami. Wiele osób zastanawia się skąd biorą się dość znaczące różnice w kursach wymiany, oferowanych przez poszczególnych pośredników. To właśnie tam uwzględnione są koszty ukryte, a więc prowizje, które pobierają takie podmioty. Tym samym realne opłaty jakie trzeba ulokować za przesłanie pieniędzy, mogą się okazać naprawdę znaczące, szczególnie, gdy przekazywane są większe sumy. W takiej sytuacji nawet z pozoru symboliczna różnica w kursie, oznacza finalnie spore środki finansowe. Jeżeli wysyłasz pieniądze do Polski, to zależy Ci oczywiście na tym, żeby zrobić to jak najkorzystniej i dostarczyć odbiorcy jak najwięcej złotych. Kurs wymiany jest zatem punktem, na który trzeba zwrócić szczególną uwagę. Jeżeli jest on bardzo niekorzystny, to okaże się, że przelew reklamowany jako darmowy, tak naprawdę sporo kosztuje.

Przelew przez internet

Jak długo będzie musiał czekać odbiorca?

Przed laty dość naturalne było to, że nawet przy przekazach krajowych trzeba było trochę poczekać na to, aż środki trafią do odbiorcy, nie mówiąc już o transferach zagranicznych. Czasy uległy jednak zmianie, wiele działań odbywa się online i na pewno oczekujesz na jak najszybszą realizację. Optymalnym wyborem będą zatem pośrednicy, którzy wykonują takie zlecenia choćby w przeciągu jednego dnia roboczego. Z pewnością nie chcesz natomiast, żeby trwało to kilka dni roboczych, a takie sytuacje wciąż mają miejsce i to paradoksalnie przy przelewach dokonywanych przez same banki.

Jakie są możliwości?

Choć przy wszelkich operacjach finansowych myśli się o bankach, to zlecanie przelewów zagranicznych bezpośrednio w takich placówkach czy poprzez ich systemy internetowe, nie będzie opłacalne. Podstawowym aspektem są naliczane opłaty, które bywają naprawdę wysokie. Co więcej banki kojarzone są raczej z oferowania mało korzystnych kursów wymiany. Trzeba się też liczyć z tym, iż transakcja może zająć nawet kilka dni. Wynika to z wielu formalności - w takich przekazach często uczestniczy parę banków i każdy zajmuje się swoimi procedurami, co wydłuża czas całej operacji. Zdecydowanie szybciej działają firmy specjalizujące się w przekazach zagranicznych. Tutaj wszystko odbywa się zwykle na przestrzeni dnia lub maksymalnie dwóch dni roboczych. Warto zwrócić natomiast uwagę na naliczane opłaty, także w obrębie kursu. Część takich pośredników realizuje przelewy szybko, ale pobiera spore prowizje. Dotyczy to szczególnie firm, które działają w stacjonarnych punktach, co generuje im dodatkowe koszty utrzymania. Najkorzystniejsze mogą być zatem oferty platform online, takich jak Klik-24.

Transfer pieniędzy do Polski z Klik-24

Z Klik-24 możesz zlecić transfer pieniędzy do Polski z Wielkiej Brytanii w prosty i szybki sposób. Wszystko odbywa się bezpiecznie, a do tego oferujemy naprawdę atrakcyjne warunki. Nie szukamy przy tym wielkiego zarobku na kursie, który jest u nas bardzo zbliżony do tego rynkowego, a przy tym na stronie od razu dostajesz wgląd w to jaka stawka obowiązuje danego dnia. Przy rejestracji nie są wymagane dokumenty, a cały przelew odbywa się z wykorzystaniem intuicyjnych i przejrzystych formularzy, więc możesz złożyć swoją dyspozycję zaledwie w przeciągu kilku minut, z dowolnego miejsca z dostępem do Internetu.

Jakie wiążą się z tym korzyści?

Przy przelewach do Polski z Wielkiej Brytanii Klik-24 ma ustaloną stałą i niską opłatę w postaci 1.99 funta, bez względu na to jakie środki mają zostać przesłane. Nie ustalamy również minimalnego pułapu transferu, więc możesz przekazać dowolną kwotę. Oferowany przez nas kurs jest naprawdę korzystny i zbliżony do tego rynkowego - uwzględniona jest jedynie niewielka różnica, znacznie mniejsza niż w bankach czy u większości innych pośredników. Co ważne, obowiązujący kurs widoczny jest w naszym kalkulatorze, więc możesz go sprawdzić nawet jeszcze przed zalogowaniem czy rejestracją, jeżeli korzystasz z naszych usług po raz pierwszy. Przekazywane środki trafią do odbiorcy już w przeciągu jednego dnia roboczego. Istotne jest też to, że zlecane nam operacje odbywają się w pełni online. Możesz zdecydować się na transfer w dowolnym miejscu o dowolnym czasie - wystarczy, że masz do dyspozycji urządzenie z dostępem do Internetu.

Jak wydać zlecenie?

Chcąc przesłać pieniądze poprzez Klik-24, wystarczy założyć u nas konto, co odbywa się oczywiście całkowicie bezpłatnie. Podajesz tam podstawowe dane, natomiast nie wymagamy żadnych dokumentów. W takiej sytuacji będziesz miał jednak określony limit, umożliwiający przesłanie do 1 000 EUR lub równowartość tej kwoty w innej walucie w skali miesiąca. Do pełnej aktywacji konta i przesyłania środków bez żadnych limitów będziemy potrzebować skanu dokumentu potwierdzającego tożsamość i adres zamieszkania. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu, w kalkulatorze wpisujesz, ile funtów chcesz wysłać - widzisz przy tym od razu informację o kursie i tym jaka kwota trafi na konto w kraju. Następnie wypełniasz formularz dotyczący odbiorcy, a co ważne ten nie musi mieć konta w Klik-24, gdyż wystarczy, że sam podasz odpowiednie dane. Możesz również zapisać odbiorcę, jeżeli regularnie wysyłasz mu środki. W kolejnym kroku zobaczysz podsumowanie danych przelewu i musisz potwierdzić czy wszystko się zgadza. Ostatnim krokiem jaki musisz wykonać jest przelanie zadeklarowanych środków na konto Klik-24, a gdy wpłata zostanie zaksięgowana, środki trafią już na konto docelowe w Polsce. Poszukując opcji na transfer pieniędzy do Polski, na pewno zwracasz uwagę na czas realizacji i same koszty. Te wyrażane są w jawnych opłatach, jak i różnicach uwzględnianych w kursie. Jeżeli chcesz przelać środki z Wielkiej Brytanii, to zachęcamy do wybrania oferty Klik-24. Gwarantujemy atrakcyjne warunki, a cała transakcja odbywa wygodnie i szybko oraz w pełni online.

Inne artykuły