Blog Finansowy

26 lis 2019

Transfer pieniędzy z UK do Polski


Transfer pieniędzy z UK do Polski coraz częściej pojawia się na tapecie Polaków mieszkających w Anglii. Nikt już nie zadaje pytania jak przesłać pieniądze z UK do Polski. Dziś, wszyscy pytają, jak najlepiej wysłać pieniądze z UK do Polski? Jakie są sposoby na tanie przekazy pieniężne do Polski? Co jakiś czas można natknąć się na artykuł w intrenecie i przeczytać, że Polacy w UK transferują pokaźne sumy do kraju. Kwota ta każdego roku oscyluje w granicach 17 miliardów zł. Przelewy z Anglii do Polski na konto to poważny zastrzyk pieniężny dla krajowych gospodarstw domowych. Warto się zastanowić kto oferuje najlepszą ofertę i bezpieczne przelewy z UK do Polski.  Poniżej przedstawiam Top 3 metod najczęściej wybieranych przez Polaków na transfer pieniędzy z UK do Polski.

Spis treści
Przelew bankowy
Firmy pośredniczące
Nasza oferta

Transfer pieniędzy z UK do Polski - plusy i minusy przelewu bankowego

Przelew bankowy to najbardziej intuicyjna opcja na transfer pieniędzy z UK do Polski, albo przynajmniej jeszcze do niedawna taką się wydawała. Jan Nowak idzie do placówki swojego banku lub loguje się na swoje konto internetowo, aby zlecić przelew z UK do Polski na konto córki w Polsce. Co dzieje się dalej? W zasadzie niewiele. Jan Nowak jest już od dawna klientem banku, jego dane są już zweryfikowane. Wprowadzi w systemie kwotę transferu do Polski z Anglii, następnie wpisze dane odbiorcy i kliknie zatwierdź. Bankowy komputer zweryfikuje dane, podstawi kurs wymiany i naliczy opłaty. Przelew Pana Jana będzie zrealizowany od 1 do 3 dni roboczych i na tym zakończy się cały proces.

Plusy: Łatwość i dostępność. Na tym niestety plusy się kończą.

Minusy: Zaniżony kurs oraz wysokie opłaty. Na moment pisania tego artykułu jeden z trzech największych banków w Anglii oferował kurs 4,8795, podczas gdy NBP informował, że średni kurs funta w tym samym dniu, czyli 25 listopad 2019 wyniósł 5,0017. Bank narzucił sobie marże, aż 0,12 zł od kursu średniego. Oprócz tego opłata za przelew GBP do Polski wynosiła 15 funtów płatne z konta Pana Jana lub jego córki. Jeśli bank podaje, że przelew będzie zrealizowany od 1 do 3 dni roboczych, najczęściej będzie on zrealizowany ostatniego dnia i córka Pana Jana otrzyma pieniadze trzeciego dnia roboczego.
Podsumowując przelew bankowy to najdroższa opcja, a przekazy pieniężne z UK mogą być znacznie tańsze. Różnice są na tyle znaczące, że warto poszukać innego sposobu na transfer pieniędzy z UK do Polski.

Western Union albo Money Gram

Jestem przekonany, że jeśli chodzi o przelew z zagranicy na konto w Polsce bardzo dużym zaufaniem cieszą się Western Union albo Money Gram. Wynika to z faktu, że są to jedne z pierwszych firm, które poza bankami zaczęły oferować międzynarodowe przekazy pieniężne. Na angielskich ulicach zakupowych bardzo często możemy spotkać banery z ich logami. Chwalą się one dostępnością punktów obsługowych i wieloma możliwościami wysyłki oraz odbioru pieniędzy. Mamy możliwość dostarczyć pieniądze w gotówce do punktu lub zlecić transfer z UK do PL online. Nasz odbiorca ma także wybór. Może wypłacić pieniądze w gotówce lub lub otrzymać przelew na konto. Aby stać się klientem powyższych firm trzeba się zarejestrować online lub w punkcie podczas zlecania transakcji. 

Plusy: Duża ilość placówek stacjonarnych oraz szeroki wachlarz możliwości wpłaty i wypłaty pieniędzy. I faktycznie tego tym dwóm firmą oferującym m.in. przekazy pieniężne do Polski z UK odmówić nie można. Posiadają kilkaset placówek zarówno w Anglii, jak i w Polsce. Obsługują także transakcje gotówkowe. Jednak za wszystko trzeba zapłacić i to wcale nie tak mało, ale o tym w minusach.

Minusy: Zaniżony Kurs oraz wysokie opłaty.

Western Union: Kurs i opłaty ustalane w zależności od rodzaju transferu: Przy wpłacie gotówkowej kurs 4.7316, czyli marża liczona od średniego kursu NBP to ponad 27gr za jeden funt! Plus opłata za wpłatę w gotówce 44,90 Funtów. Jeśli odbiorca będzie chciał otrzymać pieniądze w gotówce to będzie kolejne 44,90 funtów. Cena takiego przekazu do Polski z UK to 90 funtów opłat oraz niekorzystny kurs. Znacznie lepiej wyglądają opłaty i kurs za standardowy przelew z UK do PL na konto wtedy kurs wyniesie 4.9265, czyli marża 7,5gr oraz opłata 2.90 funta.

MoneyGram: Kurs i opłaty także zależne od rodzaju transferu. Przy wpłacie gotówkowej kurs 4.9089, marża od kursu średniego to 9gr opłata za wpłatę i odbiór w gotówce 30 funtów. Tańsza opcja na transfer pieniędzy z UK jak poprzednia, jednak opłata w dalszym ciągu znacząca. Opłata i kurs za standardowy przelew z UK do Polski na konto kurs 4.9099, czyli w dalszym ciągu marża od średniego kursu to 9gr, natomiast opłata 3,99 funta.

Podsumowując, korzystając z usług powyższych firm można dokonywać transferów pieniężnych z Anglii do Polski nie posiadając konta bankowego, co dla pewnych osób jest dużym plusem.  Narażamy się wtedy na znaczną obniżkę kursu oraz opłaty w granicach od 30 do 90 funtów. Czy kogokolwiek stać na taki luksus? Śmiem twierdzić, że wybór takiej możliwości na wysyłanie pieniędzy do Polski będzie jedynie ostatecznością. Co do standardowych przelewów z konta angielskiego na polskie uważam, że marża w granicach około 7-8gr plus opłata 3-4 funty to oferta do pobicia i w dalszym ciągu można znaleźć lepszą. Warto śledzić rynek i wyszukiwać jeszcze lepszych możliwości spośród firm oferujących przekazy pieniężne z UK do Polski w intrenecie.  

Oferta Kilk 24 - sposób na transfer pieniędzy z UK do Polski

Spośród różnych dostępnych sposobów na przesyłanie pieniędzy pomiędzy Anglią a Polską, gdzie możesz przejść się do oddziału, czy zlecić przelew telefoniczny, przelew online jest uważany za najlepszą i najtańszą opcję. Oczywiście banki i znane firmy przelewowe także mają przelewy online w swojej ofercie, jednak ze względu, że są to kolosy koszty prowadzenia tych instytucji są także gigantyczne. Wpływa to na ostateczną wysoką cenę ich usług. Banki po prostu nie mogą pozwolić sobie na tanie przelewy z Anglii do Polski! Warto szukać alternatyw.

Co, jeśli pokazałbym Ci instytucje płatniczą, która oferuje bezpieczeństwo jak w banku a zarazem dobry kurs i niskie opłaty za przelew funtów na polskie konto? Czy byłoby to dla ciebie interesujące? Co musi dać Ci firma oferująca transfer pieniędzy z UK do Polski, aby to właśnie jej ofertę wybrać? Przekazy online do Polski z UK oferuje kilka firm. Jest kilka rzeczy ze względu na które mogę śmiało stwierdzić, że Klik-24 ma jedną z najlepszych ofert!
 Kobieta pokazująca znak ok

  • Otrzymasz świetny kurs wymiany. W momencie pisania tego artykułu kurs wymiany oferowany przez Klik-24 wynosił 4,9971 co oznacza, że marża w odniesieniu do średniego kursu NBP wyniosła 1grosz! Klik-24 stale monitoruje rynek, aby oferować najlepszy kurs za przelewy walutowe z UK do Polski.
  • Symboliczna opłata zawsze 1 funt. Przekazy do Polski z UK mogą być tanie, Klik-24 to gwarantuje.
  • Czas transferu jest optymalny. Czas realizacji to maksymalnie jeden dzień roboczy. Co oznacza, że pieniądze do Polski z UK dotrą na konto odbiorcy jak najszybciej i nie później jak następnego dnia roboczego.
  • Metoda online daje możliwość korzystania z usługi gdziekolwiek jesteś.
  • System online jest dostępny 24/7 (wszystkie 7 dni w tygodniu). Możesz dokonać przelewu o dowolnej porze dnia.
  • Dostajesz powiadomienia email o statusie przelewu, wiesz dokładnie na jakim etapie znajduje się Twój przelew.
  • Twoje Konto jest dostępne przez cały czas, 365 dni w roku. Wiesz jaki jest aktualny kurs na przelewy funtów do Polski, wykonujesz i śledzisz postęp swoich płatności w dowolnym momencie.
  • Bezpieczeństwo. Klik-24 jest instytucją licencjonowaną przez FCA, czyli angielską Komisję Nadzoru Finansowego, a strona internetowa Klik-24 spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa w branży.
  • Wykwalifikowany zespół Klik-24 jest dostępny, aby pomóc Ci w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości.

Wejdź i sprawdź jak najlepiej przelać funty i jaki jest najlepszy sposób na transfer pieniędzy z UK do Polski.

 

 

 

Inne artykuły