Oferta przekazów pieniężnych

23 czw 2021

Przekazy pieniężne do Polski

Przekazy pieniężne do Polski

Przekazy pieniężne do Polski często realizują rodacy pracujący za granicą. Przesyłają wtedy środki na swoje prywatne krajowe konta oraz na konta należące do członków ich rodziny. Czasem może zachodzić potrzeba przesłania pieniędzy z jeszcze innego powodu, na przykład w związku z zobowiązaniami finansowymi. Planując takie transfery, lepiej zastanowić się nad sensem korzystania z usług banku lub tradycyjnej firmy przekazowej, przez wysokie koszty i długi czas oczekiwania. Korzystne przekazy z UK zrealizujesz z Klik-24.

Spis treści
Kiedy zachodzi potrzeba takiego przekazu?
W jaki sposób to zrobić?
Transfer środków z UK z Klik-24
Częsty kierunek przelewów
Online i z gwarancją bezpieczeństwa
Jakie są warunki?

Kiedy są potrzebne przekazy pieniężne do Polski?

Przekazy pieniężne do Polski są typowym działaniem dla Polaków, którzy zdecydowali się pracować poza granicami kraju. Niektórzy decydują się na to przez krótki okres, a niektórzy wyjeżdżają na dłużej. Większość osób nie odcina się jednak kompletnie od ojczyzny, gdyż ma tam krewnych lub planuje tam wrócić. Przelewy mogą zatem dotyczyć własnych kont krajowych czy regularnego lub okazjonalnego wspierania rodziny. Czasem zdarza się, że mimo pracy w innym kraju w Polsce wciąż pozostają jakieś zobowiązania do opłacenia i trzeba to zrobić przekazem zagranicznym. Oczywiste wydaje się skorzystanie z banku lub tradycyjnej firmy przekazowej, lecz warto zwrócić uwagę na oferowane przez pośredników warunki, a te są najlepsze na platformach online, takich jak Klik-24.

Przelew na własne konto krajowe w banku

Osoby wybierające się za granicę na dłuższy okres pracy często decydują się założyć konto bankowe w kraju, w którym przebywają. Ułatwia im to przyjmowanie wynagrodzenia i może być przydatne przy bieżących wydatkach na miejscu. Zwykle jednak pozostawiają oni konto w Polsce, na które chętnie przesyłają część pensji, tworząc swoje oszczędności. Często okazuje się to bardziej opłacalne niż próba zakładania rachunku walutowego, gdzie można natrafić na niezbyt korzystne warunki, więc danej osobie bardziej opłaca się przyjmowanie wynagrodzenia na zagraniczne konto i przesyłanie go do kraju.

Wsparcie rodziny

Często zdarza się, że dana osoba wyjeżdża w celach zarobkowych, lecz w Polsce pozostaje współmałżonek, niekiedy z dzieckiem. W takiej sytuacji większość zarobków przesyła się regularnie do ojczystego kraju, gdyż są to środki dla najbliższych, aby mogli się utrzymać. Może to jednak dotyczyć różnych okoliczności, nie tylko w zakresie regularnych przekazów, ale również okazjonalnych. W życiu zdarzają się momenty, w których wsparcia potrzebuje i nieco dalsza rodzina, która boryka się z niespodziewanymi problemami. W przypadku emigrantów zarobkowych przesyłanie pieniędzy do rodziny w kraju jest bardzo powszechną praktyką.

Spłata zobowiązań

W sytuacji, gdy ktoś jedzie do pracy na kilka lub kilkanaście miesięcy, taka osoba nie odcina się zwykle od wszystkiego, co pozostawiła w kraju. Wciąż mogą się pojawiać jakieś bieżące zobowiązania w Polsce, które wymagają załatwienia. Taki przekaz może zatem posłużyć do zapłaty za zakup w kraju, spłatę rachunków oraz rat, związanych z wygenerowanym wcześniej zadłużeniem.

Jakie są najpopularniejsze metody?

Standardowo można pomyśleć o działaniu przez bank, lecz przelewy zagraniczne dokonywane przez te instytucje są owiane złą sławą, ze względu na długi czas realizacji oraz bardzo duże koszty. Niegdyś popularnym rozwiązaniem były firmy przekazowe, często z fizycznymi oddziałami, które działają zresztą do dzisiaj. Przeprowadzają one transfery zdecydowanie szybciej, lecz często wiąże się to z wysokimi opłatami, przez które trudno uznać taką metodę za opłacalną. Najlepszym obecnie wariantem jest wybór platformy online, takiej jak Klik-24. Przeprowadzenie całego procesu internetowo jest po prostu wygodne, a przede wszystkim odbywa się na korzystnych warunkach.

Klik-24 realizuje przekazy pieniężne do Polski z Wielkiej Brytanii

Korzystając z naszych usług, zrealizujesz przekazy pieniężne do Polski z Wielkiej Brytanii. To prawdopodobnie najpopularniejszy kierunek, gdyż od wielu lat spore grono krajowych fachowców wybiera się do Anglii w celach zarobkowych. Obecnie dotyczy to różnych branż, od tych, o charakterystyce technicznej, po sferę restauracyjną. Klik-24 to platforma, na której cały proces przejdziesz online, przy gwarancji bezpieczeństwa, poświadczonej stosownymi certyfikatami. Wszystko odbywa się też korzystnie dla klientów, gdyż przy minimum formalności, a przy tym szybko i niewielkim kosztem.

Popularny kierunek

Wielka Brytania jest bezsprzecznie jednym z najpopularniejszych kierunków wyjazdowych, jeżeli mowa o wyjeździe do pracy, a sami Polacy funkcjonują na tym rynku od lat. Często dotyczy to specjalistów oraz pracowników fizycznych z zakresu budowy i innych technicznych zajęć, np. remontów, prac wykończeniowych lub hydrauliki. Do tego duże grono rodaków jeździ tam pracować w branży gastronomicznej, gdzie mogą liczyć na wysokie zarobki. Dużo osób przebywa w Wielkiej Brytanii określony okres lub jeździ tam sezonowo i w praktyce zdecydowana większość pracujących tam Polaków przesyła pieniądze do Polski.

Internetowo i bezpiecznie

Obecnie chętnie wybieramy działania internetowe, gdyż nie wymagają wychodzenia z domu i są zwyczajnie wygodniejsze. Dużo osób miewa jeszcze opory przed operacjami finansowymi w sieci, obawiając się oszustw. Nie ma się jednak czego bać, gdy wybierze się sprawdzonego pośrednika. Klik-24 posiada licencję ochrony danych osobowych wydany przez stosowny brytyjski urząd, a wszelkie dane znajdują się na bezpiecznych serwerach i są przesyłane przez szyfrowane połączenia. Oferujemy tym samym takie same standardy bezpieczeństwa, jak instytucje bankowe i posiadamy licencję instytucji płatniczej Financial Conduct Authority.

Na jakich warunkach?

Dużym atutem przelewów z Klik-24 jest to, że wymagamy jedynie najpotrzebniejszych informacji. W banku do takiego przekazu potrzebujesz IBAN i kodu SWIFT/BIC, podczas gdy na naszej platformie musisz podać jedynie polski numer rachunku bankowego. Nie musisz się zatem przejmować szukaniem prawidłowego numeru SWIFT danego banku, co bywa problematyczne. Rejestracja na platformie jest darmowa, a zgodnie z regulacjami prawnymi, przy przelewach do 800 GBP/1000 EUR miesięcznie przekazy odbywają się nawet bez przedstawiania dokumentów. Przy wyższych transakcjach poprosimy o przesłanie skanu dokumentu potwierdzającego tożsamość. Aktualnie proponujemy dwa warianty przelewów z UK do Polski. Przelew standard jest darmowy, a środki są dostępne na koncie odbiorcy na drugi dzień roboczy. Oferujemy też przelew express, gdzie pieniądze są dostarczone jeszcze tego samego lub następnego dnia roboczego, przy opłacie w wysokości 1.99 GBP. Preferowany rodzaj transferu określisz w kalkulatorze, wybierając kraj, z którego wysyłane są pieniądze, kraj odbiorcy i preferowany wariant przekazu. Od razu zobaczysz również gwarantowany kurs wymiany i kwotę, jaka trafi na konto w Polsce. Sam kurs jest zbliżony do rynkowego i zdecydowanie lepszy od tego w bankach i większości firm przekazowych. Przekazy pieniężne do Polski zwykle dotyczą osób, które wyjechały za pracą i przelewają środki na własne konto lub do rodziny. Jeżeli planujesz takie transfery z Wielkiej Brytanii, to polecamy skorzystanie z usług Klik-24. Wszystko odbywa się u nas online, a do tego szybko i niskim kosztem, zatem jest to opłacalna metoda na taki przelew zagraniczny.

Inne artykuły