Oferta przekazów pieniężnych

21 czw 2021

Przelew międzynarodowy

Przelew międzynarodowy

Przelew międzynarodowy praktycznie od zawsze był operacją kosztowną, a na dodatek banki stale zawyżały opłaty za ich zlecenie. Jednak wraz z postępującym rozwojem technologii i cyfryzacją sektora bankowości, powstały opcje alternatywne. Dzięki nim jest możliwość uniknięcia wysokich kosztów transakcji zagranicznych. O jakie alternatywy chodzi? Wszystkie niezbędne informacje w tym temacie znajdziecie po przeczytaniu niniejszej lektury. Zapraszamy!

Spis treści
Wprowadzenie do tematu
Jakie są opłaty za transfer?
Jaki jest czas realizacji usługi?
Bezpieczne transakcje?
Gdzie najlepiej zlecić? 
Transfer zagraniczny w Klik-24

Przelew międzynarodowy – słowem wstępu

Przelew międzynarodowy, a co za tym idzie przesyłanie pieniędzy za granicę nie jest niczym skomplikowanym. Obecnie każdy bank ma w swojej ofercie taką usługę, choć nie jest ona ich “produktem flagowym”, a jedynie dodatkiem. Transfer zagraniczny można zlecić też tradycyjnie poprzez Pocztę Polską lub za pośrednictwem przekazu gotówki u agenta. Bardziej rekomendowaną opcją jest skorzystanie z nowoczesnych rozwiązań jednej z wyspecjalizowanych firm online. Jak widać, istnieje na prawdę sporo różnych metod, które znacznie się od siebie różnią. Dlatego zamiast wybierać pierwszą lepszą ofertę, najlepiej jest sprawdzić wszystkie sposoby dostępne na rynku. Po to, aby wybrać rozwiązanie, które będzie dla nas szybkie, tanie i bezpieczne, a przede wszystkim korzystne i wygodne.

Ile kosztuje przelew międzynarodowy?

Jest niemal pewnym, że jedynie niewielka liczba osób orientuje się, jaki jest rzeczywisty koszt zlecenia usługi przelewu zagranicznego. Toteż należy tu wyjaśnić, iż przy tego typu transakcjach, zazwyczaj musimy ponieść co najmniej dwa rodzaje opłat. Mianowicie, chodzi o koszt zlecenia przelewu międzynarodowego, a także opłatę ukrytą, która zawiera się w kursie przewalutowania, czyli marżę. Marża jest wynikiem spreadu walutowego. Czyli różnicy pomiędzy aktualnym kursem rynkowym, a kursem proponowanym przez wybranego usługodawcę.

 1. Koszt zlecenia przelewu międzynarodowego – usługodawcy egzekwują od nas opłatę za usługę wysłania środków, do innego państwa. Zazwyczaj im wartość przelewu jest wyższa, tym opłata ta jest proporcjonalnie niższa. Jednakże niektóre instytucje płatnicze w ogóle nie pobierają od klientów żadnych opłat. Pozwala to na oszczędność pieniędzy. Koszt ten jest jeszcze różny względem wybranego typu przelewu. W przypadku przelewu SEPA opłata jest niewielka i waha się od 0 do 10 zł. Tak, od zera, gdyż niektórzy usługodawcy za transfer SEPA nie pobierają żadnych opłat. Nie jest już tak korzystnie, w opcji SWIFT. Tutaj przedział kosztowy to zazwyczaj 20-250 zł lub konkretna wartość procentowa ogółu przelewu (np. 0,5%). Co gorsza, prowizja ta jest zależna od przesyłanej przez nas kwoty.
 2. Kurs wymiany walut – jest to definitywnie najistotniejszy z czynników, który wpływa na ostateczne koszty transakcji. Dlaczego? Drobne różnice w stawkach wymiany walut finalnie powodują, że możemy stracić więcej pieniędzy, niż nam się wydaje. Identyczna zasada obowiązuje przy standardowej wymianie walut w kantorach stacjonarnych, jak i tych internetowych. Właśnie z tego względu tak istotne jest wcześniejsze porównanie kursów wymiany walut.

Uwaga! Przykładowo, wysyłając przelew europejski SEPA z Polski do Niemiec i tak dojdzie do zamiany walut, czyli przewalutowania. Dlaczego, skoro tego typu przelew wykonujemy tylko w walucie EUR, obowiązującej w Niemczech? Dlatego, że przelew wykonuje się z naszego konta w polskim banku, prowadzonego w walucie PLN. Czyli nastąpi wymiana walut, PLN -> EUR.

Ile trwa przelew międzynarodowy?

Duża liczba osób zastanawia się, ile idzie przelew zagraniczny? Najczęściej spotykana odpowiedź to: maksymalnie kilka dni. Po części jest to oczywiście prawda. Czas potrzebny do tego, by odbiorca naszego przelewu otrzymał nadane przez nas środki, zależy tak naprawdę od wielu czynników. Przede wszystkim jednak zależy od wybranej formy płatności. Jako główne czynniki wpływające na czas trwania przelewu międzynarodowego wymienia się poniższe:

 • błędnie wpisane dane odbiorcy przelewu;
 • święta i weekendy (dni wolne w bankach);
 • waluta przelewu (przelew w systemie SWIFT);
 • różnice w strefach czasowych stron transakcji;
 • czas księgowania środków w banku odbiorcy;
 • liczba banków pośredniczących w operacji;
 • kraj adresata przelewu;
 • przepisy dotyczące bezpieczeństwa transakcji (AML i inne regulacje prawne).

Należy pamiętać, że wysyłając pieniądze poprzez bank, realizacja naszej transakcji może potrwać od 1 do nawet 3 dni roboczych. Skąd taka duża różnica? Po pierwsze, to zależy jaki typ przelewu wybierzemy. Mamy do wyboru pomiędzy przelewem SWIFT a SEPA. Jeżeli będzie to ten drugi i przesyłamy w obrębie Jednolitego Obszaru Płatności w Euro to realizacja następuje w 24h robocze. Natomiast chcąc zlecić transfer zagraniczny do państwa nie będącego w obszarze SEPA, to realizujemy przelew w systemie SWIFT. Wówczas czas księgowania środków znacznie się wydłuża i waha się do 3 dni roboczych.

Bank pośredniczący – co to jest?

Dlaczego jest taka różnica pomiędzy czasem realizacji w tych dwóch rodzajach przelewów? Wynika to z faktu, że bank nadawcy przelewu nie koresponduje z bankiem odbiorcy. Dlatego wcześniej nasze środki trafiają do pośrednika w postaci banku, który ułatwia księgowanie wpłaty na zagranicznym koncie. Następnie po zaksięgowaniu transferu na koncie banku-pośrednika, pieniądze nadawcy przesyła się dalej na właściwe konto. Niestety wspomnieć należy także o tym, że banki pośredniczące pobierają stosowną prowizję za swoją pomoc. I co gorsza, nie są to małe kwoty, a w dodatku przed wykonaniem przelewu są nieznane.

Ważne! Czas realizacji usługi przelewu zagranicznego może być także zależny od zestawienia wybranych walut, a także od wysokości transferu.

Darmowe przelewy z Anglii do Polski

Przelew międzynarodowy a bezpieczeństwo finansowe

Zdecydowana większość klientów, którzy przesyłają pieniądze za granicę poprzez bank, dokonuje takiego wyboru z jednej prostej przyczyny. Mianowicie dlatego, że bank jest dla nich synonimem bezpieczeństwa oraz gwarancji. To fakt – ciężko przypomnieć sobie sytuację, kiedy to pieniądze przesłane przez usługi bankowe kiedykolwiek zaginęły. A nawet gdyby taka sytuacja hipotetycznie miała miejsce, to i tak bank zwróciłby te pieniądze na rzecz zleceniodawcy przelewu. Banki jako instytucje płatnicze znajdują się pod wieloma regulacjami zewnętrznych organów nadzoru finansowego.

Jednakże nie tylko banki podlegają takim restrykcjom, ale także pozostałe instytucje płatnicze w tej branży. Jednym z wiodących liderów na tym polu jest nasza firma, czyli Klik-24. Od 2013 roku z powodzeniem świadczymy usługi międzynarodowych przelewów pieniężnych. Przez niemal dekadę zaufało nam szerokie grono zadowolonych klientów, przyznając nam bardzo wysoką opinię. Na niezależnym portalu opiniodawczym Trustpilot, otrzymaliśmy ocenę (4.9/5)!

Będąc niezależną instytucją finansową, jesteśmy zobligowani do przestrzegania odgórnie przyjętych nakazów, m.in. dotyczących limitów transakcji. Dzięki czemu, nasi klienci, ze spokojem mogą nam zaufać i powierzyć swoje środki. Wymiar bezpieczeństwa finansowego jest dla nas szczególnie istotny, dlatego stosujemy identyczne zabezpieczenia, jak banki. Jednak nasza przewaga polega na niskich opłatach za przelew, szybkim czasie realizacji usługi oraz dużo bardziej korzystnym kursie wymiany walut.

Przelew międzynarodowy? – najkorzystniej z Klik-24!

W kwestii usług przelewów międzynarodowych, renoma banków w dalszym ciągu utrzymuje się na wysokim poziomie. Aczkolwiek fakt, że klienci wybierają właśnie tą formę przesłania środków za granicę wynika najczęściej z dwóch powodów. Po pierwsze, z wygody i komfortu wysłania pieniędzy z własnego rachunku osobistego, bez konieczności zakładania konta gdzie indziej. A po drugie, z niewiedzy o alternatywnych rozwiązaniach dla tego typu usług płatniczych, które są o wiele bardziej innowacyjne. A ich oferta dużo korzystniejsza od tych proponowanych przez banki. Doskonałą alternatywą dla banków jest nasza firma, Klik-24. Dlaczego najkorzystniej jest wybrać naszą ofertę?

Jako specjaliści w tej branży najlepiej wiemy, czego oczekują nasi klienci. Tak więc, aby nasze usługi były kompletne, postanowiliśmy połączyć trzy fundamentalne właściwości najlepszego przelewu międzynarodowego. Są to: szybkość realizacji usługi, niskie opłaty oraz bezpieczeństwo transakcji. Połączenie tych cech przelewu pozwoliło nam stworzyć najkorzystniejszą metodę na zagraniczny transfer środków. Dzięki symbolicznym kosztom i uproszczonej procedurze, należne środki mogą wpłynąć na konto adresata nawet w tym samym dniu roboczym. Tak więc, jeżeli szukają Państwo sprawdzonego partnera w tym obszarze, to zapraszamy serdecznie do podjęcia współpracy!

Jak zrobić przelew międzynarodowy w Klik-24?

Firma Klik-24 opiera się zadowoleniu klientów i wysokiej jakości świadczonych usług. Tak więc kierujemy się przede wszystkim transparentnością opłat oraz chęcią nawiązywania długotrwałych relacji z naszymi klientami. Jak wykonać przelew zagraniczny w Klik-24? To proste! W celu przesłania środków na zagraniczne konto przez serwis Klik-24 należy:

 1. Założyć darmowe konto klienta – podając przy tym następujące dane. Imię i nazwisko, datę urodzenia, adres zamieszkania, E-Mail oraz numer telefonu do kontaktu. Sam proces rejestracji zajmuje kilka minut, a przy tym nie wymagamy żadnych dokumentów.
 2. Określamy wartość kwoty przelewu – podajemy konkretną ilość pieniędzy, jakie chcemy przesłać oraz walutę. Jak również państwo, z jakiego wysyłamy i do którego nadajemy płatność. Jeśli nie wiemy, ile pieniędzy wysłać, by odbiorca otrzymał właściwą sumę, pomoże nam w tym kalkulator przelewu. Aktualny kurs wymiany walut będzie widoczny właśnie w naszym kalkulatorze.
 3. Wprowadzamy dane odbiorcy – czyli: imię i nazwisko lub nazwę odbiorcy. A ponadto: numer konta bankowego oraz tytuł przelewu.
 4. Potwierdzamy zlecenie przelewu – po zatwierdzeniu naszej transakcji mamy 24h czasu na opłacenie jej. Pieniądze przesyłają Państwo na krajowy rachunek bankowy firmy Klik-24. Dzięki rozwiązaniu przelewów lokalnych ELIXIR, klienci mogą oszczędzać swoje ciężko zarobione pieniądze. Bardzo ważne jest, aby wpisać poprawne dane, czyli: nazwa odbiorcy: Klik-24, numer konta bankowego, kwotę przelewu oraz dedykowany tytuł przelewu.
 5. Gotowe! – po otrzymaniu od Państwa przelewu, przystępujemy do wykonania przelewu zagraniczne na wskazany rachunek odbiorcy. W zależności od wybranej opcji transferu, czas księgowania środków wynosi 1-2 dni robocze.

Cała operacja zajmuje dosłownie kilka minut, a Państwa pieniądze mogą wpłynąć na konto adresata nawet w tym samym dniu roboczym. Pamiętajmy jednak, że jeśli zlecimy i opłacimy transakcję w późniejszych godzinach, to płatność wpłynie do nas już następnego dnia roboczego. Jeśli szukają Państwo odpowiedzi na pytanie odnośnie przelewu międzynarodowego, to oczywiście służymy naszą pomocą.

Inne artykuły