Oferta przekazów pieniężnych

27 lip 2021

Przelew do Polski

Przelew do Polski

Przelew do Polski na pewno chcesz wykonać jak najszybciej i możliwie najtaniej. Zależnie od wybranego pośrednika czas realizacji transferu oraz pobierane opłaty mogą być naprawdę różne. W przypadku kosztów trzeba brać pod uwagę nie tylko bezpośrednio określone, ale i ukryte w proponowanym kursie wymiany waluty. Przy przekazach z Wielkiej Brytanii zachęcamy do skorzystania z usług Klik-24. Gwarantujemy minimum formalności i w pełni bezpieczne przelewy na dobrych warunkach.

Spis treści
Co jest istotne względem takiego transferu?
Czas
Koszty
Co proponują poszczególne podmioty?
Jak wygląda to w Klik-24?
Czego potrzebujesz?
Warunki transferu

Co jest ważne przy planowaniu przelewu do Polski?

Przelew do Polski może dotrzeć do odbiorcy już tego samego lub następnego dnia, ale transfer może trwać kilka dni. Wiele zależy od tego, jakiego pośrednika wybierzesz do takiej operacji. Drugą kluczową kwestią są opłaty, pobierane bezpośrednio oraz ukryte w kursie wymiany zagranicznej waluty na złotówki. Każdemu zależy oczywiście na tym, żeby pieniądze dotarły stosunkowo szybko, a przy tym tanio. Zwykle mało opłacalne są zatem przelewy zagraniczne w bankach, a najlepiej wyglądają oferty platform online.

Czas realizacji

Obecnie przyzwyczailiśmy się do tego, że wszystko dzieje się dynamicznie, ale przy zagranicznych transferach pieniężnych można się negatywnie zaskoczyć. Zdarza się, że środki mogą dotrzeć po wielu dniach, gdy w przelewie bierze udział kilka podmiotów bankowych, które muszą przestrzegać swoich protokołów, a te mocno wydłużają całą operację. W praktyce często nadmierna biurokracja niepotrzebnie wydłuża proces, który może trwać znacznie krócej. U dobrego pośrednika możesz liczyć na to, że środki trafią na konto odbiorcy nawet tego samego dnia lub następnego dnia roboczego, a więc naprawdę szybko.

Opłaty

Nikt nie lubi tracić pieniędzy, a przy przelewach zagranicznych może się okazać, iż kwota, jaka trafi do odbiorcy, będzie mocno uszczuplona względem tej, którą się wysyła. O niektórych wydatkach wiadomo z góry, gdy są to określone opłaty, lecz do tego można sporo stracić na kursie, po jakim zostanie zrealizowana wymiana waluty. W praktyce mogą się to okazać naprawdę duże koszty, jeżeli wysyłający nie ma świadomości, jakie są obecnie kursy rynkowe i przystanie na niekorzystną dla niego ofertę.

Kobieta przelewające pieniądze do Polski

Bezpośrednie

Opłaty jawne wywołują mniej kontrowersji, gdyż zlecający przelew ma po prostu jasno określone, ile musi za to zapłacić. Rozpatrując metody przekazu pieniężnego, okaże się, iż kwoty oczekiwane przez pośredników są mocno zróżnicowane. Zdarza się, iż stawka jest dość wysoka, choć z drugiej strony klient ma taką świadomość, więc decydując się na taką usługę, zwyczajnie to akceptuje.

Koszty ukryte

Dużo bardziej problematyczne są koszty ukryte, a więc takie, które nie są określone na wstępie, tylko wynikają z pewnych kalkulacji. W przypadku przelewów zagranicznych dotyczą one kursu wymiany waluty. Planując przelew z UK, wysyłasz funty, ale osoba w Polsce odbiera złotówki, zatem przy transferze następuje przeliczenie sumy w funtach na walutę krajową. U niektórych podmiotów pojawia się tu pole do sporego zarobku, gdy ustali się zaniżony kurs. Do odbiorcy trafia mniejsza suma, a różnica wynikająca z kursu pozostaje u pośrednika. Warto mieć zatem orientację, jaki kurs panuje obecnie na rynku walutowym i dobrze jest wybrać pośrednika, który od razu deklaruje, jaki przelicznik stosuje, gdyż w przeciwnym razie można się narazić na spore straty właśnie w kosztach ukrytych.

Jak wygląda to u poszczególnych pośredników?

Banki są podstawowymi instytucjami, z którymi większość osób wiąże operacje finansowe, ale lepiej zrezygnować z bezpośrednich przelewów zagranicznych w takich podmiotach. Praktyka pokazuje, że zwykle warunki takich transferów są najgorsze właśnie, gdy zdecydujesz się działać w samym banku. Ze względu na procedury czas trwania operacji może sięgać kilku dni, a do tego banki pobierają bardzo wysokie opłaty bazowe i stosują niekorzystne dla klientów kursy walut, przez co kwota docierająca do odbiorcy jest znacznie uszczuplona. Na tym tle lepiej wypadają tradycyjne firmy specjalizujące się w przekazach, obecnie zwykle działające zarówno stacjonarnie, jak i internetowo. Ich atutem jest zdecydowanie szybszy czas przekazania pieniędzy, choć zwykle obarczony sporym kosztem - nie jest on tak wysoki, jak w samym banku, ale wciąż odczuwalny. Godne uwagi są na pewno platformy online, takie jak Klik-24. Po pierwsze wszystko odbywa się wtedy w pełni internetowo, a do tego na najkorzystniejszych warunkach.

Jak przebiega przelew do Polski z Wielkiej Brytanii z Klik-24?

Klik-24 pomoże zrealizować przelew do Polski z Wielkiej Brytanii. Dokonasz tego przy minimum potrzebnych formalności, a więc zarejestrowaniu się i podaniu podstawowych danych. To o wiele mniej skomplikowane niż choćby przelew zagraniczny w samym banku, gdzie potrzebnych jest więcej informacji. Co ważne, wszystko odbywa się szybko i tanio. Masz przy tym do wyboru dwie opcje, zależnie od tego, jak pilny jest transfer, który chcesz wykonać. Każde działanie jest internetowe, ale przy tym bezpieczne.

Co będzie konieczne?

Do korzystania z naszych usług konieczne będzie założenie konta, które jest całkowicie darmowe, a cała procedura zajmie ledwie parę minut. Przy kolejnych transakcjach wystarczy się już tylko zalogować, co odbywa się już naprawdę błyskawicznie. Osoby korzystające z naszej oferty nie muszą przedstawiać żadnych dokumentów, jeżeli planują przesyłać do 1000 EUR miesięcznie lub równowartość tej kwoty w innej walucie. Kwota limitu wynika z regulacji dotyczących przesyłania pieniędzy na terenie Unii Europejskiej oraz Wielkiej Brytanii. Jest ona widoczna w panelu klienta po zalogowaniu i przeliczana na funty lub złotówki. Jeśli chcesz przesyłać więcej pieniędzy, to poprosimy o przesłanie skanu dokumentów potwierdzających tożsamość i adres. Do przelewów w Klik-24 potrzebny jest tylko polski numer rachunku bankowego. Możesz zatem zapomnieć o uciążliwym szukaniu numeru SWIFT, którego wymagają banki. Często ich odnalezienie bywa problematyczne, a do tego zdarzają się błędy, przez które transakcje nie dochodzą do skutku i środki wracają do klientów.

Na jakich warunkach?

Obecnie proponujemy dwie formy przelewów: standard i express. Przy standardowym przekazie pieniądze trafią do odbiorcy na drugi dzień roboczy, ale usługa jest darmowa. Przy przelewie express pobieramy opłatę w wysokości 1.99 GBP, natomiast środki są u odbiorcy jeszcze tego samego dnia lub w następnym dniu roboczym. O sposobie transferu zdecydujesz, korzystając z naszego przejrzystego kalkulatora. Przy przekazach do Polski wystarczy, że ustawisz wysyłkę z Wielkiej Brytanii i kraj odbiorcy jako Polskę, po czym wybierzesz rodzaj transferu. Od razu widzisz również obowiązujący danego dnia kurs wymiany, bardzo zbliżony do rynkowego, a także kwotę, którą otrzyma osoba w Polsce. Wszystko jest zatem bardzo jasne i klarowne, cała procedura odbywa się internetowo i z gwarancją bezpieczeństwa - korzystamy z szyfrowanych połączeń i oferujemy takie same standardy bezpieczeństwa jak instytucje bankowe. Wybierając metodę przelewu do Polski, zwróć uwagę na to, żeby środki trafiły do odbiorcy szybko i możliwie jak najmniejszym kosztem. Przy przekazach z UK zachęcamy do skorzystania z Klik-24, gdzie wygodnie i bezpiecznie zrealizujesz taki transfer online. Co ważne, czas realizacji przelewu jest naprawdę krótki, a koszty niewielkie.

Inne artykuły