Oferta przekazów pieniężnych

16 sie 2021

Transfer pieniędzy za granicę

Transfer pieniędzy za granicę

Transfer pieniędzy za granicę dla większości osób stał się dziś codziennością. Bez której nie sposób funkcjonować – w pracy, jak i w życiu. Jednakże są także i tacy, którzy nie posiadają wiedzy w tym temacie i poszukują optymalnego rozwiązania. Dlatego właśnie z myślą o takich osobach powstał ten artykuł. Ma on za zadanie wskazać czynniki, o jakich trzeba pamiętać przy wyborze usługodawcy. A także odpowiedzieć na pytanie, gdzie najkorzystniej zlecimy transfer pieniędzy za granicę. W celu zasięgnięcia szczegółowych informacji w tym temacie, zapraszamy serdecznie do lektury!

Spis treści
Wprowadzenie do tematu
Przekaz międzypaństwowy
Jakie są opłaty za usługę?
Gdzie najlepiej?
Jak wysłać środki w Klik-24?

Transfer pieniędzy za granicę – podstawowe informacje

Transfer pieniędzy za granicę może okazać się czasami problematyczny i skomplikowany, szczególnie gdy do wyboru jest tak wiele opcji. Natomiast bez dwóch zdań sprawdza się tutaj pewien cytat M. Twaina, który załączyliśmy poniżej:

"Wpędza cię w kłopoty nie to, czego nie wiesz, ale to, czego jesteś pewien, a okazuje się nieprawdą."

Wśród wielu klientów panuje pewne przekonanie. Mianowicie, że najbezpieczniej i najlepiej jest przesłać pieniądze z jednego do drugiego kraju za pomocą banku. Aczkolwiek jest to złudne przeświadczenie. Jeszcze kilkadziesiąt lat wstecz, banki były jedyną możliwością na przelew międzynarodowy. Jednak w dzisiejszych czasach zdominowanych przez Internet, klienci nie muszą już uzależniać się od monopolu banków. Coraz częściej bowiem spoglądają w stronę innowacyjnych firm, które świadczą usługi nowoczesnych przekazów pieniężnych. Dzięki temu, mogą zaoszczędzić więcej swoich pieniędzy poprzez znacznie niższe opłaty. Jak również, w przypadku niektórych firm, skorzystać z oferty darmowych przelewów zagranicznych.

Żeby mieć 100% pewności, że interesująca nas oferta jest rzeczywiście tą najlepszą, powinniśmy dokonać porównania. A konkretnie wybranej przez nas firmy, z pozostałymi. Podstawowym wyznacznikiem, jakiego powinniśmy szukać jest najwyższy kurs wymiany walut i niska opłata za zlecenie przelewu. W niniejszym tekście postanowiliśmy uzasadnić bezpodstawność co niektórych błędnych teorii odnoszących się do przekazów pieniężnych online. Przez co, dajemy Państwu możliwość podjęcia rozsądnej i w pełni przemyślanej decyzji, co do transferu pieniędzy za granicę.

Przelew międzynarodowy

Przelew międzynarodowy to usługa polegająca na wysłaniu środków do drugiej osoby/instytucji, za granicą. Można ją wykonać tradycyjnie poprzez bank lub za pośrednictwem firmy specjalizującej się w takich usługach (metoda online). Pod kątem globalnym, zdecydowanie najwięcej transferów realizuje się poprzez system sieci płatności zagranicznych SWIFT. Natomiast na Starym Kontynencie, w większości przypadków klienci zlecają przelewy europejskie SEPA opierające się systemie płatności SEPA, Tak więc, pojawia się pytanie: Przelew SWIFT a SEPA – czym się różnią? Przede wszystkim czasem realizacji usługi, kosztami transferu oraz walutą transakcji. W drugiej z tych opcji transfer możemy wykonać tylko i wyłącznie w walucie euro. Przelew SWIFT z kolei możemy zrealizować w dowolnej walucie świata. Co jest niebywałą zaletą tej metody, lecz niestety ma to też swoją cenę.

Porównując przelewy SWIFT i SEPA, pierwsze z nich są zdecydowanie bardziej kosztowne. Dlaczego? Po pierwsze występują tu dodatkowe prowizje ze strony banków korespondentów, czyli pośredników w naszej transakcji. Ich udział znacząco wpływa też na to, ile czasu idzie przelew zagraniczny? Przez nich, księgowanie środków ulega wydłużeniu. Na szczęście w przelewie SEPA nie ma żadnych instytucji pośredniczących, gdyż banki europejskie ściśle ze sobą współpracują. Samo zlecenie przelewu zagranicznego w opcji SWIFT może wynieść od 20 do 300 zł. Jest też zależne od wysokości transferu pieniędzy za granicę. Zaś w opcji SEPA waha się od kilku do kilkudziesięciu złotych i jest to opłata stała. Sprawdźmy więc, co dokładnie wpływa na koszt.

Portfel owinięty metrówką

Koszt przelewu zagranicznego

Jaki jest koszt przelewu zagranicznego? Na to dość ogólne pytanie, nie możemy udzielić Państwu jednoznacznej odpowiedzi. Dlaczego? Dlatego, że koszt ten każdorazowo może się różnić, zależnie od danego usługodawcy i jego kursu wymiany walut. A także od rodzaju wybranego transferu. Może się też różnić w zależności od państwa, z którego przesyłamy środki. Jak i od formy zapłaty za transakcję (płatności online, kartą, czy też gotówką). Jednakże decydujący wpływ na łączne opłaty przy tego typu operacjach ma wspomniany kurs walutowy. Jego wysokość w bezpośredni sposób przekłada się na poziom spreadu walutowego. Czyli różnicy pomiędzy ceną kupna danej waluty, a ceną jej sprzedaży. Im wartość ta jest wyższa, tym więcej pieniędzy tracimy na wymianie waluty. Dlatego zawsze należy wybierać ofertę z jak najniższym poziomem spreadu. A te znajdziemy w firmach online, zaś najwyższe w bankach!

Drugą wartością mającą przełożenie na ostateczną cenę usługi jest opłata za zlecenie transferu pieniędzy za granicę. W tym kontekście także powinniśmy zachować ostrożność. Możemy znaleźć się bowiem w sytuacji, gdzie usługodawca ma w swojej ofercie bardzo niskie opłaty za przelew zagraniczny. A druga z porównywanych firm nieco wyższą opłatę za tą samą usługę. Większość osób podświadomie wybrałaby najpewniej pierwsze rozwiązanie, nie sprawdzając kursu przeliczenia walut. Wówczas mogłoby się okazać, że druga firma pomimo wyższej ceny za transfer, miała o wiele lepszą stawkę kursu wymiany. W efekcie czego, płacąc mniej za usługę, stracimy więcej na przekonwertowaniu środków. Przez co, nasz odbiorca finalnie otrzyma dużo mniej pieniędzy!

Gdzie zlecić najkorzystniejszy transfer pieniędzy za granicę? Klik-24!

Jak zrobić transfer pieniędzy za granicę? Odpowiedź powinna być jednoznaczna. Czyli jaka? Szybko, tanio i bezpiecznie! Gdzie otrzymamy tak kompleksową ofertę? Oczywiście, że w w firmie internetowej, Klik-24! Dlaczego warto wybrać naszą ofertę? W branży usług płatniczych funkcjonujemy już od 2013 roku, a przez te wszystkie lata zbudowaliśmy renomę solidnej marki. Zdobywając w tym czasie uznanie szerokiego grona klientów. Potwierdzeniem profesjonalnej jakości obsługi klienta naszej firmy jest wysoka ocena, jaką otrzymaliśmy na niezależnym portalu opiniodawczym – Trustpilot. Wymiar bezpieczeństwa transakcji także stanowi dla nas kwestię priorytetową. Jako niezależna instytucja płatnicza posiadamy licencje bezpieczeństwa, zarówno polskiego (KNF), jak i zagranicznego organu nadzorującego (FCA). W ten sposób dajemy naszym klientom 100% gwarancję. Oprócz tego, dysponujemy licencjami bezpieczeństwa: (ICO) oraz (AML). Tak więc, jak widać, transfery zagraniczne w firmie Klik-24 są nie tylko szybkie i korzystne, ale również w pełni bezpieczne!

Jak zlecić najkorzystniejszy transfer pieniędzy za granicę w serwisie Klik-24?

Jak wykonać transfer pieniędzy za granicę w Klik-24? Łatwo, szybko i przejrzyście! W pierwszym kroku należy się zarejestrować na naszej platformie wymiany walut. Rejestracja konta klienta jest oczywiście bezpłatna! Następnie określamy kwotę transferu pieniędzy za granicę, za pomocą kalkulatora przelewu dostępnego na stronie. Wówczas widzimy dokładną wartość pieniężną, jaką otrzyma odbiorca. Wybieramy także jeden z trybów przelewu zagranicznego (Standard/Express). Środki zaksięgują się na wskazanym koncie w ciągu 1-2 dni roboczych. W kolejnym kroku wprowadzamy dane adresata płatności, czyli imię i nazwisko oraz dane rachunku bankowego. Teraz pozostaje jedynie opłacić transakcję i gotowe! Po wpłynięciu należności, niezwłocznie przystępujemy do wykonania przelewu. Zaś po zrealizowaniu transakcji wysyłamy potwierdzenie na e-mail. Zmianę statusu zamówienia można także śledzić w panelu klienta, za pomocą zakładki “Historia transakcji”. Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania w obszarze transakcji zagranicznych, służymy naszą pomocą. Zapraszamy serdecznie do kontaktu i podjęcia z Nami stałej współpracy!

Inne artykuły