Oferta przekazów pieniężnych

24 lut 2023

Szybki transfer pieniędzy do Polski

Szybki transfer pieniędzy do Polski

Jeśli szukasz sprawdzonego sposobu na szybki transfer pieniędzy do Polski to trafiłeś w odpowiednie miejsce. Wiele osób pracujących na terenie Wielkiej Brytanii często wysyła pieniądze do swoich rodzin lub ma do opłacenia stos rachunków i faktur. Ale co zrobić, gdy termin zapłaty wkrótce upłynie albo bliscy potrzebują natychmiast środków do życia? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak bez zbędnych opóźnień przesłać gotówkę do odbiorcy w Polsce.

Spis treści
Na co zwrócić uwagę?
Jawne i ukryte koszty?
Czas oczekiwania
Jakie są dostępne metody?
Serwisy on-line
Jakie są zalety serwisów on-line?
Na czym polega działanie takich serwisów?

Na co zwracać uwagę wybierając metodę szybkiego transferu pieniędzy do Polski? 

Szybki transfer pieniędzy do Polski wcale nie musi wiązać się z wysokimi kosztami. Gdy pojawi się konieczność wysłania środków, nie trzeba wcale korzystać z drogich bankowych przelewów międzynarodowych. O wiele lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firm, które specjalizują się w szybkich przekazach pieniężnych z UK do Polski. Na rynku dostępnych jest wiele metod. Przed wyborem tej właściwej konieczne jest zwrócenie uwagi na różne cechy usługi transferu środków. Przede wszystkim należy uważać na prowizje, kursy wymiany oraz różne ukryte opłaty naliczane przez banki i inne firmy, czy też instytucje. Po przeprowadzeniu dokładnej analizy ofert okazuje się, że usługi bankowe są najmniej opłacalne, a na realizację międzynarodowych przelewów bankowych trzeba czekać kilka dni. O wiele lepszą opcją jest korzystanie z usług firm, które specjalizują się w przekazach pieniężnych. Firmy takie oferują szybsze transfery oraz pobierają mniejsze prowizje. W szczególności godne polecenia są firmy działające za pośrednictwem Internetu.

Jawne i ukryte koszty związane z przelewami międzynarodowymi 

Wiadomo, że firmy specjalizujące się w szybkich przekazach pieniężnych muszą również zarabiać na świadczonych przez siebie usługach, podobnie jak banki i inne instytucje. Najlepiej jest zwracać uwagę na firmy oferujące jawne opłaty określone z góry, jeszcze przed dokonaniem transakcji. Wiele podmiotów oferuje bardzo zróżnicowane kursy wymiany. To właśnie w takich kursach znajdują się opłaty ukryte. W skrajnych przypadkach kurs może odbiegać o 6-8% od kursu aktualnie obowiązującego na rynku. W przypadku przelewania większych sum i częstych przelewów, ponoszone koszty mogą być bardzo wysokie, a do tego na realizację transakcji trzeba czekać nawet kilka dni. Nawet darmowe przelewy mogą być obarczone takimi ukrytymi opłatami, dlatego w szczególności warto porównywać kurs wymiany oferowany przez bank lub firmę z kursem, który obowiązuje na rynku.

Czas oczekiwania odbiorcy na przelew

Jeszcze kilka lat temu normalną sprawą było kilkudniowe oczekiwanie na przelewy krajowe i międzynarodowe. Dzisiaj technika poszła do przodu i wprowadzonych zostało wiele rozwiązań internetowych. Klienci decydujący się na realizacje przelewów międzynarodowych liczą na jak najszybsze przeprowadzenie takiej transakcji. Przelewy wykonywane przez banki trwają nawet kilka dni, dlatego ciekawym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług specjalnych pośredników oferujących szybki transfer pieniędzy do Polski w ciągu zaledwie kilku godzin lub maksymalnie jednego dnia.

Zegar przedstawiający czas oczekiwania na przelew

Jakie są dostępne metody przelewów z Anglii do Polski? 

W przypadku transakcji finansowych, do głowy przychodzą banki, jednak przelewy zagraniczne wykonywane w takich instytucjach nie są opłacalne ze względu na liczne opłaty jawne i ukryte naliczane przez banki. Rozwiązanie to jest kosztowne zarówno w przypadku transferów zlecanych w placówkach oraz poprzez systemy internetowe banków. Ponadto kursy wymiany są mało korzystne, a transakcja zajmuje nawet kilka dni. W takich transferach często uczestniczy wiele banków, które opóźniają przelew i naliczają własne opłaty dodatkowe, które nie są znane nawet w momencie realizacji przelewu.

O wiele ciekawszą alternatywą są firmy, które zajmują się przelewami międzynarodowymi w trybie błyskawicznym. W przypadku większości takich firm usługa transferu środków jest realizowana zaledwie w ciągu od kilku godzin do maksymalnie jednego dnia roboczego. Oczywiście sporo pośredników nadal pobiera spore opłaty w ramach kursu wymiany, ale istnieją też firmy, których opłaty są niższe lub zerowe. Wyższe prowizje dotyczą zwykle stacjonarnych firm, których koszty działalności są wyższe niż w przypadku firm działających on-line. Ze względu na brak kosztów wynajmu placówki, opłat za prąd i innych kosztów, firmy takie są w stanie zapewnić niższe opłaty swoim klientom.

Przesyłanie pieniędzy dzięki specjalnym serwisom on-line i zalety takiego rozwiązania 

W firmach internetowych, takich jak Klik-24 oferujemy szybki transfer pieniędzy do Polski, który jest obarczony niższymi opłatami. Kurs wymiany jest zbliżony do rynkowego, a prowizja jest niewielka. Transakcje są odpowiednio zabezpieczone, a dodatkowo już przed wykonaniem przelewu informujemy swoich klientów o wszystkich kosztach (opłata i kurs wyświetla się w kalkulatorze przelewu). Nasz serwis oferuje łatwy w wypełnieniu formularz przelewu. Potrzebujesz jedynie podać podstawowe informacje, takie jak: dane odbiorcy oraz numer rachunku. Do tego wystarczy tylko urządzenie z dostępem do Internetu, aby zlecić przelew w dowolnym miejscu i dowolnym czasie.

Jakie są zalety firm oferujących szybki transfer pieniędzy do Polski?

Podstawową zaletą jest stała i niska opłata za przelew na poziomie 1.99 GBP. Posiadamy w swojej ofercie przelewy standard, które wyślesz za 0 zł! Kurs wymiany jest zbliżony do wartości rynkowej. Koszty są niższe w porównaniu z bankami i wieloma innymi firmami, czy też instytucjami. Ważnym atutem jest fakt, że zapewniamy dostęp do kalkulatora przelewu, więc łączny koszt transakcji poznasz jeszcze przed rejestracją czy też zalogowaniem w serwisie. Środki trafiają do odbiorcy w ciągu kilku godzin lub maksymalnie dwóch dni roboczych, w zależności o typu transferu. Tak więc jest to sprawdzony sposób na szybki transfer pieniędzy do Polski.

Na czym polega działanie takich serwisów?

Cały sekret funkcjonowania naszej firmy jest bardzo prosty. Zamiast realizować jeden drogi i czasochłonny przelew międzynarodowy, działamy w oparciu o system przelewów krajowych. Innymi słowy klient wpłaca pieniądze ze swojego brytyjskiego rachunku bankowego na nasze brytyjskie konto i podaje dane odbiorcy płatności. Następnie Klik-24 robi przelew ze swojego polskiego konta na polski rachunek bankowy odbiorcy. Dzięki temu środki docierają do odbiorcy w ciągu kilku godzin lub najpóźniej na drugi dzień roboczy. Dwa przelewy krajowe są znacznie tańsze w porównaniu z transakcjami międzynarodowymi, czas ich realizacji jest dużo szybszy, więc są to transakcje jak najbardziej godne polecenia.

Klik-24 działa w pełni on-line, więc przelew możesz zlecić w dowolnym miejscu i czasie pod warunkiem posiadania dostępu do Internetu. Sama obsługa naszego serwisu jest dziecinnie prosta nawet dla początkujących użytkowników. Nic więc dziwnego, że ze względu na swoje liczne atuty, cieszymy się dużą popularnością wśród wielu firm, czy też klientów indywidualnych.
 

Inne artykuły