Oferta przekazów pieniężnych

16 lis 2021

Wysyłka pieniędzy za granicę

Wysyłka pieniędzy za granicę

Wysyłka pieniędzy za granicę nie musi odbywać się wyłącznie przez bank. Może bowiem nastąpić na wiele sposobów. Jak więc to zrobić? W dzisiejszych czasach mamy szereg alternatyw, które warto rozważyć. Poniżej wyjaśniamy, na jakich zasadach funkcjonują przelewy zagraniczne. Tak więc, zapraszamy Państwa do niniejszej lektury!

Spis treści
Wprowadzenie do tematu
SEPA czy SWIFT – co mam wybrać?
Tradycyjnie za pośrednictwem banku
Wymiana waluty – stracę czy zyskam?
Korzystna metoda? Transfer online!
Szybko i tanio? Wybierz firmę Klik-24!

Wysyłka pieniędzy za granicę – słowem wstępu

Wysyłka pieniędzy za granicę w dzisiejszych czasach nie stanowi większego problemu, a wręcz przeciwnie. Usługi tego typu stały się bardzo powszechne, co widać wyraźnie w bogatym wachlarzu dostępnych sposobów. Dynamiczny postęp technologiczny sprawił, że obecnie pieniądze za granicę można bezproblemowo wysłać bez wychodzenia z domu. Nie musimy więc udawać się do banku, placówki agencyjnej czy do urzędu pocztowego, aby przesłać środki do innego państwa. Biorąc pod uwagę opinie klientów, jak i dane rynkowe, aktualnie przyszłość tej branży należeć będzie do całkiem innego rodzaju usługodawcy. Zdecydowanie bardziej korzystnego, jak i mobilnego. O czym mowa? W dobie dostępu do Internetu coraz większa liczba konsumentów rezygnuje z tradycyjnych form przekazów pieniężnych. Wybierają bowiem najlepszą alternatywę, jaką stanowią innowacyjne firmy typu fin-tech, które świadczą szybkie i tanie przelewy online.

SEPA czy SWIFT – co mam wybrać?

Przelew SWIFT a SEPA – czyli co takiego? Mimo, iż wysyłka pieniędzy za granicę jest możliwa w obu opcjach, to jednak diametralnie się od siebie różnią. Obie są sieciami płatności międzynarodowych. Jednak pierwszy z nich – SWIFT daje więcej możliwości. Tak pod względem zasięgu obowiązywania (cały świat), jak i w kontekście waluty transakcji (każda waluta). Niestety za tak rozwinięte usługi musimy trzeba jednak słono zapłacić. Oprócz ruchomej ceny za przyjęcie usługi, która waha się już od 20 do 300 PLN, poniesiemy jeszcze koszt przekonwertowania waluty. Poza tym czekają nas jeszcze tutaj prowizje ze strony banków korespondentów. Finalnie więc nasze straty z tytułu zlecenia przelewu typu SWIFT mogą sięgnąć nawet kilkuset złotych.

Zgoła inaczej wygląda sytuacja w przypadku przelewu europejskiego SEPA. Te usługi płatnicze, jak sama nazwa wskazuje, dedykuje się państwom w Europie zjednoczonych w ramach Jednolitego Obszaru Płatności w Euro. Obecnie do tej grupy zalicza się 36 państw członkowskich, w tym również Rzeczpospolita Polska. Oprócz tego, rozliczenia w tej sieci dokonuje się tylko i wyłącznie w EUR. Jest to o wiele tańszy typ przelewu, gdyż opłata za transfer jest tutaj stała. Może się różnić jedynie w zależności od tabeli opłat i prowizji danego usługodawcy. Zwykle zaczyna się już od 0 PLN, a kończy na 30 PLN. Pomimo, iż w Polsce nadal nie doczekaliśmy się euro, to bez problemu zlecić można przelew SEPA. W jaki sposób? Za pośrednictwem przelewu z polskiego rachunku bankowego. Pamiętać musimy o ustawieniu właściwych parametrów transakcji:

  1. Rodzaj przelewu: SEPA;
  2. Waluta transakcji: EUR;
  3. Opcja kosztowa: SHA;
  4. Numer rachunku: IBAN..

Przekaz bankowy

Nie powinien nikogo dziwić fakt, iż pierwszym rozwiązaniem, jakie dziś opisujemy jest transfer pieniędzy za granicę w banku. Od przeszło wielu dekad banki posiadały bowiem monopol na takie usługi, bowiem do niedawna nikt nie stanowił dla nich konkurencji. Faktem jest, że banki uznaje się za najbezpieczniejsze instytucje finansowe świata. A wygoda w postaci prostoty wykonywania przelewów z własnego rachunku osobistego sprawia, że metoda ta nadal ma wielu zwolenników. Jednakże, czy oprócz podanych wyżej dwóch zalet zyskujemy coś więcej? Absolutnie nic! Ponadto jeszcze na tym stracimy i dopłacimy. Dlaczego, skoro banki to szanowane podmioty finansowe? Dlatego, że chcą w jak największym stopniu zarobić na każdym kliencie! Wpływ ma na zarówno wyższa cena usługi, niż wszędzie indziej, jak i kiepska stawka przewalutowania. Toteż na przelewie bankowym zawsze tracimy największą ilość naszych pieniędzy. Szacunkowo strata może sięgać nawet do kilkuset złotych, w zależności od tego, jaką kwotę chcemy przesłać.

Spread walutowy - stracę czy zyskam?

Czym jest spread walutowy? To najważniejszy termin, jaki warto mieć na uwadze, przy okazji każdej wymiany waluty. Dlaczego? Jest bowiem bezpośrednim czynnikiem decydującym o wysokości kursu walutowego. Chcąc przedstawić definicję tego pojęcia najprościej ująć ją jako różnicę wynikającą z kursu kupna danej waluty, a kursu jej sprzedaży. Otrzymany wynik stanowi zysk dla wybranego usługodawcy, czyli marżę. Im jest on wyższy tym klient jest bardziej stratny na takiej wymianie. Natomiast im jest niższy, tym więcej zaoszczędzi na przewalutowaniu. Jak wygląda to w praktyce? Najwyższe spready odnotowuje się właśnie niestety we wszystkich instytucjach bankowych. Najniższe zaś proponują klientom nowoczesne firmy internetowe. Dzięki niskim marżom, odbiorca przelewu może otrzymać dużo więcej pieniędzy. Dlatego każdorazowo najważniejszy powinien być dla nas najwyższy kurs wymiany walut. A przy tym niska cena za zlecenie usługi przelewu zagranicznego. Tak kompleksowa oferta to gwarancja korzystnej oferty!

Zobacz, gdzie wysyłka pieniędzy za granicę będzie korzystniejsza!

Czy wysyłanie pieniędzy za granicę może być zarówno szybkie, tanie, jak i bezpieczne? Oczywiście, że tak! Jednak tylko jedno rozwiązanie oferuje tak kompleksową ofertę. Chodzi rzecz jasna o innowacyjne przelewy online, których usługi świadczą nowoczesne firmy internetowe! Dlaczego warto wysłać pieniądze przelewem online? Dlatego, że zyskujemy wówczas zarówno na naszym cennym czasie, jak również na ciężko zarobionych pieniądzach. Przelewy realizowane za pośrednictwem firm internetowych idą zdecydowanie szybciej, aniżeli w przypadku banków czy innych instytucji. Po drugie, wybierając przelewy online zaoszczędzimy, gdyż opłaty są tutaj niskie, a kursy walut najwyższe na rynku!

Dzięki temu, odbiorca, któremu wysyłamy pieniądze za granicę otrzyma znacznie większą kwotę do odbioru. Ponadto, firmy te szczególną wagę przykładają do kwestii bezpieczeństwa transakcji. Stosując zabezpieczenia, jak w bankach sprawiają tym samym, iż są wiarygodnymi partnerami dla wielu klientów. Jednakże pozostaje jeszcze jedno pytanie, a mianowicie: gdzie wysyłka pieniędzy za granicę będzie najkorzystniejsza? W tym celu można porównywać firmy w Internecie, lecz jest to z pewnością zajęcie czasochłonne. Tak więc, aby ułatwić Państwu wybór przygotowaliśmy poniżej gotowe rozwiązanie!

Wysyłka pieniędzy za granicę? Najkorzystniej w Klik-24!

W poszukiwaniu najtańszych przelewów zagranicznych powoli zbliżamy się do końca naszej analizy. Na tym etapie wiemy już, że to firmy online są najlepszym rozwiązaniem na przelew środków za granicę. Jednak która z nich może zaoferować klientom najkorzystniejsze warunki? Oczywiście, że Klik-24! Dlaczego warto wybrać właśnie Nas? Od lat jesteśmy wiodącym dostawcą międzynarodowych usług płatniczych na polskim rynku. Potwierdzenie tego stanu rzeczy odzwierciedla znakomita ocena, jaką otrzymaliśmy na niezależnym portalu opinii konsumentów – Trustpilot. Z czego wynika nasz sukces w tej konkurencyjnej branży? Przede wszystkim z faktu, iż każdy klient jest dla nas niezwykle cenny i wszystkich traktujemy priorytetowo!

Z myślą o Państwa komforcie, oferujemy szereg korzyści. Są to między innymi: szybkie przelewy zagraniczne, wysokie stawki wymiany walut oraz bezpłatne transfery standard! Dzięki czemu, zarówno nadawca, jak i odbiorca przelewu mogą cieszyć się usługą szybkich i tanich przelewów zagranicznych. Ponadto, jako zaufana instytucja płatnicza szczególnie duże znaczenie przywiązujemy do kwestii bezpieczeństwa transakcji. W tym celu dysponujemy oczywiście niezbędnymi licencjami oraz certyfikatami bezpieczeństwa. Dodatkowo znajdujemy się pod regulacjami zewnętrznych organów nadzorujących, toteż nasze usługi to 100% gwarancja przesyłanych przez Państwa środków.

Inne artykuły