Oferta przekazów pieniężnych

08 mar 2022

Przekaz pieniędzy za granicę

Przekaz pieniędzy za granicę

Przekaz pieniędzy za granicę obecnie można wykonać na wiele różnych sposobów. Jak więc realizować je, aby były opłacalne? Przekonajmy się! Jak większość z nas pamięta, zagraniczne przekazy pieniężne towarzyszą nam od wielu wieków. Z czasem oprócz przewozu gotówki na własną rękę, powstały metody, które używamy po dzień dzisiejszy. Mowa tu przede wszystkim o tradycyjnych przelewach bankowychWraz z postępującą cyfryzacją, a także rozwoju usług płatniczych, również i one uległy ewolucji. Szczególnie w kontekście opłat z nimi związanych. Zobaczmy więc, jak zrobić przekaz pieniędzy za granicę dużo taniej, o wiele szybciej, a przy tym znacznie korzystniej! 

Spis treści
Wprowadzenie do tematu
Jaki jest koszt usługi?
Gdzie przekazujemy środki?
Jak przesłać lepiej? Online!
Najtaniej i szybciej? Klik-24!

Przekaz pieniędzy za granicę – wstęp

Przekaz pieniędzy za granicę większość osób, co zrozumiałe utożsamia z fizyczną formą przekazywania gotówki. Może być to placówka agencyjna, urząd pocztowy czy przewożenie pieniędzy na własną rękę. Z całą pewnością rozwiązania te są optymalne dla klientów, którzy nie posiadają konta w banku. Przez co nie mogą wykonywać zwykłych przelewów. Jak również dla niektórych pracowników, którzy otrzymują wynagrodzenie “do ręki”. Jednak w dobie XXI wieku obecnie praktycznie każdy dysponuje już rachunkiem bankowym, a przelewy stały się nieodłączną czynnością każdego dnia.

Tak więc tradycyjny przekaz pieniędzy za granicę stał się wręcz synonimem przelewów za granicę. Bez wątpienia są one dużo wygodniejsze, gdyż można je wykonać w domowym zaciszu. Poza tym są bezpieczne, bardziej opłacalne, jak również o wiele szybsze. Aczkolwiek nie w każdym przypadku usługi przelewów wyglądają tak samo, dlatego dobrze mieć świadomość, od czego to zależy. Z myślą o tym, aby klienci mieli szansę podjąć najlepszą, a przy tym przemyślaną decyzję. Poniżej szczegółowo przedstawiamy, na czym polega przekaz pieniędzy za granicę. Oprócz tego radzimy, jak zrobić go najkorzystniej!

Ile kosztuje przekaz pieniędzy za granicę?

Pytanie to mimo, iż jest bardzo konkretne, to nie ma na nie równie jednoznacznej odpowiedzi. Dlaczego? Wpływ na koszt przekazu pieniędzy za granicę ma szereg rozmaitych czynników, lecz najważniejszymi z nich są niewątpliwie te:

  1. forma transakcji;
  2. system płatności.

Pierwsza dotyczy więc metody, na jaką się zdecydujemy, aby zrealizować przekaz pieniędzy za granicę. Koszty te będą się znacząco różnić, w zależności od tego, czy wybierzemy bank, agencję, pocztę, czy wyspecjalizowaną firmę online. Porównując te najbardziej popularne opcje, najmniej korzystnie dla klientów są pierwsze z nich, czyli banki. Natomiast najkorzystniej na tym polu wypadają ostatnie z nich, czyli firmy internetowe specjalizujące się w tego typu usługach. Z czego wynikają te różnice? Po pierwsze, z ceny samego zlecenia usługi, a po drugie z obowiązującego kursu wymiany. Tak więc, mając w zamiarze wybór najbardziej opłacalnej drogi na przekaz pieniędzy za granicę powinniśmy przelać je z pomocą zaufanej firmy internetowej. Tuż poniżej, jak i w dalszej części tekstu przekonacie się, dlaczego klienci wybierają właśnie tą formę zagranicznych przekazów pieniężnych.

Kantor na lotnisku

Spread walutowy – co to jest?

Czym jest spread walutowy? Przykładowo dysponując złotówkami i chcąc wysłać je do Anglii, odbiorca musi otrzymać je w funtach szterlingach. Toteż konieczna jest tutaj wymiana walut. Spread w tym przypadku najprościej tłumaczy się, jako różnicę pomiędzy kursem kupna danej waluty, a kursem jej sprzedaży. Otrzymany wynik stanowi zysk dla dostawcy usług, na którego się zdecydujemy. Im poziom spreadu jest wyższy, tym klienci tracą więcej pieniędzy na przewalutowaniu. Zaś mniejszy spread, co logiczne, oznacza, że zachowamy dużo więcej naszych ciężko zarobionych pieniędzy. Podstawą do obliczeń rentowności spreadu walutowego danego usługodawcy stanowi średni kurs rynkowy. Dane rynkowe pokazują, że najwyższe, a zatem najmniej korzystne spready proponują klientom instytucje bankowe. Na przeciwległym biegunie, najniższe spready walutowe, otrzymamy za pośrednictwem innowacyjnych usług niezawodnych firm online.

Rodzaje przelewów zagranicznych

Drugi wyznacznik odnosi się natomiast do kraju przeznaczenia naszego przekazu, a konkretniej do rodzaju przelewu zagranicznego. Tak więc, przekaz pieniędzy za granicę w obrębie Jednolitego Obszaru Płatności w Euro oznacza, że zrealizujemy przelew SEPA w walucie euro. Mając w zamiarze przekaz pieniędzy za granicę właśnie w EUR, to przelew europejski SEPA jest siecią dedykowaną dla takich płatności. Jest ona przystępna cenowo i stała (koszt od 0-25 PLN, zależnie od tabeli opłat i prowizji usługodawcy). Jak również zapewnia szybkość dostarczenia środków (24h robocze). Wszystko to jest możliwe, dzięki ujednoliceniu czasu realizacji transakcji do standardu D+1. Inaczej mówiąc, przelew następuje już w kolejnym dniu roboczym. Ważne jest przy tym, aby bank zleceniodawcy, jak i zleceniobiorcy przelewu należał do sieci płatniczej SEPA. Dodatkowo, Rzeczpospolita Polska jako państwo członkowskie UE, pomimo korzystania z własnego systemu walutowego, również uczestniczy w strefie SEPA.

Przelew zagraniczny SWIFT

Natomiast transfer poza tym obszarem, mówi nam o tym, że wykonujemy przelew zagraniczny SWIFT. Co ciekawe, mamy tutaj możliwość wybrać dowolną walutę na świecie, z ponad 208 państw zrzeszonych w systemie SWIFT. Z drugiej strony, takie udogodnienia będą nas sporo kosztować. Pierwszą opłatą jest ruchoma cena zlecenia, która zaczyna się od 20, a kończy nawet na kwocie 300 PLN. Należy przez to rozumieć, że im więcej przelewamy, tym większą też opłatę płacimy. Można też spotkać się z wartością wyrażoną w procentach, najczęściej od 0,25 do 0,5% ogólnej wartości przelewu. Czas realizacji usługi również pozostawia tu wiele do życzenia, gdyż średnio wynosi od 3 do 4 dni roboczych. Obowiązkowo musimy opłacić też koszt wymiany waluty, jak i prowizję dla pośredników w postaci banków korespondentów. 

Jak zrealizować przekaz pieniędzy za granicę korzystniej?

Podsumowując, jak sprawić, aby przesyłanie pieniędzy za granicę stało się dla nas bardziej dochodowe? Wiemy już, że najbardziej odpowiednim narzędziem do wykonania przekazu pieniędzy za granicę jest nowoczesny przelew online. Pieniądze powinniśmy zatem przekazać jednej ze sprawdzonych w tej branży firm internetowych. W tym miejscu pojawia się więc oczywiste pytanie – komu powierzyć nasze finanse? W tym celu możemy przeanalizować propozycje i warunki wszystkich tych podmiotów płatniczych. Jednak zdając sobie sprawę z faktu, że “czas to pieniądz”. My staramy się zaoszczędzić nie tylko Państwa pieniądze, ale i cenny czas.

Dlatego przedstawiamy gotowe rozwiązanie, czyli ofertę naszej firmy, Klik-24! Dlaczego warto postawić właśnie na Nas? Dlatego, że nasze usługi koncentrujemy w 100% na zadowoleniu naszych klientów. W jaki sposób? Proponujemy szereg różnorodnych korzyści, takich jak: szybkie przelewy zagraniczne oraz darmowe przelewy zagraniczne (w trybie Standard). Podstawą opłacalności usług Klik-24 jest bardzo konkurencyjny kurs wymiany walut. Dzięki temu zaufało nam tysiące klientów, czego potwierdzenie stanowi doskonała ocena na niezależnym portalu oceny konsumentów – Trustpilot.

Zleć szybki i tani przekaz pieniędzy za granicę przez Klik-24!

Jak wykonać przekaz pieniędzy za granicę z Klik-24? Przede wszystkim szybko i tanio, a przy tym wygodnie z domu i bezpiecznie przez Internet! Cały proces zajmie nam dosłownie 5 minut, łącznie ze zleceniem usługi oraz opłaceniem transakcji.

Inne artykuły