Oferta przekazów pieniężnych

03 sty 2022

Przesyłanie pieniędzy za granicę

Przesyłanie pieniędzy za granicę

Przesyłanie pieniędzy za granicę towarzyszyło nam tak naprawdę od wielu lat, lecz obecnie pojawiły się nowe i lepsze opcje. Dzięki konkurencyjności oraz dynamicznemu postępowi w branży usług płatniczych możemy wybrać korzystniejsze alternatywy. Dzięki nim, znacznie na tym zaoszczędzimy, a przesyłane środki wpłyną na zagraniczne konto odbiorcy o wiele szybciej. Mowa tu oczywiście o sprawdzonych i zaufanych firmach online! W tym miejscu zdradzimy również, która z nich ma najlepszą ofertę na rynku. 

Spis treści
Wprowadzenie do tego tematu
Dokąd transferujemy nasz przekaz?
Jakie są czynniki korzystnej oferty?
Jak można przesyłać najkorzystniej?
Szybka i tania przesyłka? W Klik-24!

Przesyłanie pieniędzy za granicę – co trzeba wiedzieć?

Przesyłanie pieniędzy za granicę staje się coraz bardziej popularne. Co na to wpływa? Przede wszystkim wzrost zainteresowania możliwością realizowania zagranicznych zakupów przez Internet. Jak również zwykła potrzeba przesyłania międzynarodowych przekazów pieniężnych. Bez względu na to, czy dokonujemy tą operację na własny rachunek, czy też obcego klienta, opłaca się zrobić to z głową. Tak więc, na co zwrócić uwagę i o czym trzeba wiedzieć wykonując przesyłkę gotówki za granicę? Niewątpliwie warto poznać podstawowe definicje, jakie funkcjonują w tym obszarze, a poza tym potrafić rozróżnić ich typy. Oprócz tego, fundamentalna jest tutaj wiedza na temat opłat, jakie na nas czekają oraz czasu realizacji usługi. Finalnie, po zasięgnięciu powyższych informacji, powinniśmy też umieć samodzielnie wykonywać taką transakcję.

Wysyłanie pieniędzy za granicę

Wysyłanie pieniędzy za granicę może odbywać się na dwóch płaszczyznach. Od czego to zależy? Głównie od tego, do jakiego kraju mamy zamiar zlecić transakcję. Toteż przechodząc do sedna sprawy, wyróżnia się dwie sieci płatnicze. Są to: SEPA (Single Euro Payments Area) i SWIFT (Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication). Pierwsza z nich dotyczy operacji płatniczych dokonywanych wyłącznie w obrębie Jednolitego Obszaru Płatności w Euro. Czyli:

 • 27 członków Unii Europejskiej;
 • 3 kraje stowarzyszone w EOG (Islandia, Liechtenstein i Norwegia);
 • 2 niezależne państwa (Wielka Brytania i Szwajcaria);
 • 4 mikropaństwa (Andora, Monako, San Marino i Watykan).

Można się domyślać, iż jedyną akceptowalną walutą jest tu pieniądz zjednoczonej Europy, czyli euro. Co istotne, Polska także przynależy do państw obszaru SEPA, pomimo faktu, iż obowiązującą walutą jest u nas polski złoty. Dzięki temu, możemy swobodnie korzystać z dużo bardziej opłacalnej formy przelewu zagranicznego. Dzięki ujednoliconemu czasu realizacji usługi do standardu D+1, księgowanie należności trwa jeden dzień roboczy. Jak więc zrealizować w takim razie przelew SEPA? Bezproblemowo z własnego rachunku osobistego prowadzonego w PLN. Poza tym konieczne jest ustawienie właściwych parametrów naszej transakcji, czyli:

 1. Rodzaj przelewu: SEPA;
 2. Waluta transakcji: EUR;
 3. Opcja kosztowa: SHA;
 4. Numer rachunku: IBAN.

Bez wypełnienia powyższych warunków, bank lub inny usługodawca wykona usługę za pomocą drogiego i powolnego przelewu typu SWIFT. Toteż mając na uwadze chęć osiągnięcia maksymalnych oszczędności warto mieć to na uwadze. Przelew SWIFT jest znacznie bardziej złożonym typem transakcji, gdyż swoim zasięgiem obejmuje cały świat. Poza tym, można go zlecić w dowolnie wybranej walucie świata. Są to niewątpliwie ogromne zalety, które jednak sporo kosztują, a czas księgowania płatności pozostawia wiele do życzenia. Dodatkowo, aby przesyłanie pieniędzy za granicę było w tej formie możliwe, musimy podać jeszcze kod BIC (SWIFT).

Determinanty – czyli na co zwrócić uwagę?

Jakie właściwości sprawiają, że transfer pieniędzy za granicę można uznać w danej sytuacji za dobre rozwiązanie? Tak, jak w każdej dziedzinie, najważniejsza jest cena usługi oraz łączne koszty, jakie poniesiemy. Przenalizujmy więc je niżej.

Opłaty za przelew zagraniczny

Na finalne opłaty przelewu zagranicznego, jakie spadną na nasze barki, wpływ ma kilka składowych, są to:

 • cena zlecenia usługi – w przypadku wykonywania przelewu SEPA, samo zlecenie usługi wynosi zwykle od 0 do 25 PLN. Jest to opłata stała, a ten zróżnicowany przedział cenowy to wynik tabeli opłat i prowizji każdego dostawcy usług. Niektórzy z nich oferują nawet darmowe przelewy zagraniczne. Drugim rodzajem jest przelew międzynarodowy SWIFT, w tym przypadku wydatek to minimum 20 złotych, a maksymalny koszt to nawet 300 PLN. Opłata ta jest ruchoma, więc im więcej przelewamy, tym też więcej zapłacimy;
 • koszt wymiany waluty – fachowo nazywa się go mianem spreadu walutowego. Należy go rozumieć jako różnicę pomiędzy kursem kupna wybranej waluty, a kursem jej sprzedaży. Otrzymany wynik stanowi zysk dla dostawcy usług. Im jest wyższy, tym klienci będą bardziej stratni na takim przewalutowaniu, zaś im niższy, tym więcej zaoszczędzą. Dane rynkowe podają, że najwyższe spready odnotowuje się w bankach, zaś najniższe znajdziemy w firmach internetowych;
 • prowizje dla pośredników – mowa tu o bankach korespondentach, które występują wyłącznie w opcji przelewem SWIFT. Ich wysokość jest niewiadomą, toteż nie można dokładnie oszacować, ile zapłacimy za tego typu usługę. Każdy bank uczestniczący w transakcji może pobrać opłate według własnego cennika.

Pieniądze w kieszeni

Jak sprawić, żeby przesyłanie pieniędzy za granicę było opłacalne?

Wiele osób zadaje sobie dzisiaj konkretne pytanie, a mianowicie – jak wysłać przelew zagraniczny? Z pozoru jest ono banalne, ponieważ z uwagi na szereg dostępnych możliwości wydaje się, że każde prezentuje się podobnie. Niestety nic bardziej mylnego! Tradycyjne przelewy bankowe już dawno straciły swój monopol. Wszystko to przez kiepskie stawki wymiany walut oraz wysokich cenach zlecania usług. Poza tymi aspektami, również pod względem czasu banki wypadają blado w porównaniu z innowacyjnymi alternatywami. Obecnie największym zainteresowaniem cieszą się wyspecjalizowane firmy internetowe. Przesyłanie pieniędzy za granicę stanowi dla tych instytucji wyłącznie jedyną oferowaną usługę, co sprawia, że są w tej branży ekspertami. Pozostaje jeszcze jedno pytanie, czyli która z firm posiada najbardziej opłacalne warunki?

Szybka i tania przesyłka pieniędzy za granicę – sprawdź Klik-24!

Czy wysyłka pieniędzy za granicę może przebiec zarówno szybko, jak i tanio? Jak najbardziej tak! Bezsprzecznie powinny ze sobą współgrać, gdyż są niezwykle pożądanymi cechami przelewu międzynarodowego. Na szczęście dziś nie musimy już podejmować tej trudnej decyzji. Wystarczy, że wybiorą Państwo najlepszą ofertę wiodącej firmy internetowej na polskim rynku, jaką jest Klik-24! Co sprawia, że nasza propozycja przebija konkurencję? Przede wszystkim chcemy, żeby każdy Klient czuł się wyjątkowy, toteż na pierwszym miejscu stawiamy zadowolenie i partnerskie relacje. Z myślą o tym proponujemy szereg praktycznych rozwiązań.

Mowa tu o szybkich i bezpłatnych przelewach zagranicznych oraz co najważniejsze, najwyższych kursach wymiany walut. Z Nami przesyłanie pieniędzy za granicę zajmuje już od 1 do maksymalnie 2 dni roboczych. Oprócz tego, wybierając tryb usługi Standard, transfer jest całkowicie darmowy, a jedyną opłatą jest przewalutowanie środków. Natomiast jeśli bardziej liczy się dla nas szybkość przetwarzania usługi, to warto skorzystać z opcji przelewu Express. Gwarantujemy, iż środki wpłyną do odbiorcy w przeciągu 24h roboczych. Czy faktycznie jest tak, jak piszemy? Oczywiście, że tak! Potwierdzenie znaleźć można na niezależnym portalu opinii publicznej – Trustpilot. Nasza wysoka ocena świadczy o naszym profesjonaliźmie. Zapraszamy Państwa do współpracy!

Inne artykuły