Oferta przekazów pieniężnych

04 paź 2021

Bezpłatne przelewy zagraniczne

Bezpłatne przelewy zagraniczne

Bezpłatne przelewy zagraniczne to marzenie każdego klienta wysyłającego pieniądze do innego kraju. Czy takie faktycznie istnieją? Aby się tego przekonać, postanowiliśmy napisać ten artykuł. Staraliśmy się przedstawić w nim tanie, a nawet darmowe sposoby na wysłanie środków za granicę. Tak więc, zapraszamy Państwa do niniejszej lektury!

Spis treści
Wprowadzenie do tematu
Który typ transferu wybrać?
Jakie są koszty za tą usługę?
Jak można wysłać bez opłat? 
Najtańszy transfer za granicę

Bezpłatne przelewy zagraniczne – wstęp

Bezpłatne przelewy zagraniczne w dzisiejszych czasach są naprawdę realne, aczkolwiek należy pamiętać o jednym. A dokładnie o tym, że w żadnym wypadku nie są one bez opłat. Dlaczego, jeśli w nazwie wyraźnie słyszymy bezpłatne przelewy zagraniczne? Dlatego, że może ona dotyczyć jedynie jednej składowej opłat, a już za tą drugą koszty niestety nas nie ominą. Z czego to wynika? Przyczyną takiego stanu rzeczy jest potrzeba zarobku na marży wynikającej z wymiany walut. Pobiera ją bank, bądź też inny usługodawca, na którego się zdecydujemy. Bez względu na to, gdzie zlecimy przelew zagraniczny, musimy liczyć się z tym, że zawsze poniesiemy pewne opłaty. Jednak znajdując korzystne rozwiązanie, możemy sprawić, że prowizja za usługę zagraniczną faktycznie okaże się bezpłatna! Sprawdźmy więc jak!

Przelewy międzynarodowe – SWIFT/SEPA

Proces przetwarzania przelewów międzynarodowych odbywa się za pośrednictwem dwóch systemów płatniczych – SEPA i SWIFT. Tego typu usługi płatnicze są oczywiście dostępne również na terenie naszego kraju. Tak więc, co różni przelew SWIFT od SEPA? Pierwszy jest zdecydowanie bardziej elastycznym typem transferu, gdyż możemy zrealizować go w wybranej walucie świata. Jak również do dowolnego państwa świata. Niestety taki komfort jednak kosztuje i to naprawdę sporo, ale po kolei.

Drugi natomiast to przelew europejski SEPA, który jest usługą dedykowaną dla transakcji europejskich, wyłącznie w walucie euro. Nie wszystkie kraje w Europie mogą korzystać z tego rozwiązania. Jedynie 36 państw członkowskich Jednolitego Obszaru Płatności w Euro. W tym gronie wymienia się poniższe:

 • 27 krajów członkowskich Unii Europejskiej;
 • 3 kraje EOG (Norwegia, Liechtenstein oraz Islandia);
 • 2 niezależne państwa (Wielka Brytania i Szwajcaria);
 • 4 mikropaństwa, mające odrębne ustalenia pieniężne z UE (Andora, Monako, San Marino i Watykan);
 • terytoria zależne państw europejskich, przykłady: Wyspy Kanaryjskie, Wyspy Alandzkie, Gibraltar, Azory.

Pamiętaj! Aby prawidłowo zlecić przelew typu SEPA, należy ustawić właściwe parametry transakcji, czyli:

 1. Rodzaj przelewu: SEPA;
 2. Waluta transakcji: EUR;
 3. Opcja kosztowa: SHA.

Jeżeli nie spełnimy choć jednego z powyższych warunków, system wyśle nasz przelew drogą i powolną opcją SWIFT!

Koszt przelewu zagranicznego

W ostatnich latach niezwykle popularne stało się określenie, że świat staje się “globalną wioską”. Nie inaczej jest w przypadku dzisiejszego tematu, gdyż nasze wpływy, jak i wydatki wcale nie muszą dotyczyć wyłącznie jednego kraju. Dzisiaj wysyłanie pieniędzy za granicę jest usługą tak powszechną, że wydaje się, że wysyłamy zwykły przelew krajowy. Aczkolwiek realizując przelew do odbiorcy w tym samym kraju, nie powinniśmy zapłacić większych opłat. Natomiast usługa transferu pieniędzy za granicę każdorazowo wiąże się z pobieraniem większych opłat oraz prowizji. Jakich?

Opłaty za przelew zagraniczny

 1. Opłata za zlecenie usługi przelewu zagranicznego – przedstawia się ją zwykle jako kwotę stałą lub wartość w %. W przelewie SEPA przedział tej opłaty waha się od 0 do 30 zł. W zależności od tabeli opłat i prowizji danego usługodawcy. Jest to opłata stała, bez względu na to, ile wysyłamy. Zaś w transferze globalnym SWIFT opłata ta jest ruchoma, a jej przedział znacznie większy. Może wynieść od 20 do nawet 300 zł!
 2. Koszt przewalutowania (kurs wymiany waluty) – często nazywa się ją ukrytą opłatą, gdyż nie określa się ją z góry jako opłatę. Jednakże odgrywa ona najważniejszą rolę, gdyż to na wymianie tracimy najwięcej. Zamierzając wykonać przelew z polskiego konta na zagraniczne zawsze musimy dokonać konwersji waluty. Dlatego, chcąc wysłać środki do innego państwa, zawsze powinniśmy szukać jak najwyższych stawek wymiany walut. Ostatecznie nasz wybór wpływa na spread walutowy, czyli różnicę wynikającą z kursu kupna danej waluty, a kursu jej sprzedaży. Im spread jest większy, tym klient więcej traci, a mniejszy pozwala zaoszczędzić.
 3. Prowizja dla instytucji pośredniczących – Są to po prostu inne międzynarodowe banki. Pomagają one w księgowaniu naszej transakcji na konto odbiorcy, za granicą. Fachowo używa się określenia bank korespondent, gdyż podmioty te korespondują pomiędzy bankiem nadawcy, a odbiorcy. Jest to konieczne, gdyż w przelewie typu SWIFT banki nie korelują ze sobą, wobec czego potrzebują wsparcia pośredników. Co gorsza, nie wiemy z góry, jaki będzie koszt tej prowizji. Należy też pamiętać o tym, iż większa ilość pośredników wpływa na zwiększenie kosztów, jak i wydłużenie czasu trwania przelewu zagranicznego, zwykle może być ich od 1 do 3. Przelewy międzykrajowe w obszarze płatności SEPA są wolne od prowizji pobieranych przez korenspondentów.

Ważne! Wszystkie wyżej wymienione opłaty składają się na całościowy koszt przelewu zagranicznego. Czyli cenę, jaką finalnie zapłacimy za zleconą usługę. Dlatego warto zachować ostrożność i zawsze dokładnie sprawdzać stawki i koszty.

Bezpłatne przekazy pieniężne

Jak zrobić bezpłatne przelewy zagraniczne? Z Klik-24!

Gdzie możemy znaleźć darmowe przelewy zagraniczne? Z całą pewnością nie powinniśmy ich szukać w bankach, gdyż w takich instytucjach praktycznie nic nie jest bez opłat. Z pomocą przychodzą nam jednak nowoczesne firmy online, które świadczą usługi innowacyjnych przelewów internetowych. W ostatniej dekadzie na polskim rynku pojawiło się mnóstwo nowych i prężnie rozwijających się instytucji płatniczych typu fin-tech. Jak więc wybrać najlepszą z nich? Na całe szczęście nie musimy przeszukiwać w tym celu dziesiątek stron internetowych, gdyż gotowym rozwiązaniem jest Klik-24!

Dlaczego warto skorzystać właśnie z naszej oferty? Dlatego, że jesteśmy sprawdzoną firmą z bogatym doświadczeniem w branży zagranicznych usług płatniczych. Przez blisko dekadę funkcjonowania stworzyliśmy renomę solidnej marki opartej na trwałych fundamentach. Jak również zdobyliśmy zaufanie naszych klientów. Wysoka ocena, jaką otrzymaliśmy na niezależnym portalu opiniodawczym – Trustpilot potwierdza to w 100%! W kwestii bezpieczeństwa transakcji, stosujemy identyczne zabezpieczenia, jak instytucje bankowe, dlatego nasze usługi są po prostu pewne!

Bezpłatne przelewy zagraniczne? Tylko w Klik-24!

Jak to możliwe, że Klik-24 oferuje bezpłatne przelewy zagraniczne? Już tłumaczymy. Zlecając usługę przelewem Standard, nie ponoszą Państwo żadnych opłat. Jedynym kosztem, jaki jest po stronie klienta to obowiązkowe przewalutowanie. Poza tym, tanie przelewy w Klik-24 to nie tylko darmowe opłaty, ale również najwyższe kursy wymiany walut! Dzięki temu, nasz odbiorca może otrzymać zdecydowanie więcej przesyłanych pieniędzy, niż w przypadku przelewu za pomocą banku. Jeżeli naszym głównym priorytetem są szybie przelewy zagraniczne, to zawsze możemy wybrać przelew Express (24h robocze)!

Jak wykonać bezpłatny przelew zagraniczny w Klik-24? Szybko i wygodnie! Aby to zrobić, będziemy potrzebowali jedynie kilku minut, a dzięki intuicyjnemu interfejsowi wszystko jest tutaj dużo prostsze. Pierwszym krokiem jest oczywiście rejestracja bezpłatnego konta klienta. Co istotne, nie wymagamy przy tym od Państwa jakichkolwiek dokumentów, a jedynie podstawowe dane. Jednakże, klientów którzy nie dokonają pełnej rejestracji, obejmują limity transakcji, z którymi warto się wcześniej zapoznać. W razie wątpliwości, jesteśmy do Państwa dyspozycji i zapraszamy do kontaktu z naszym Biurem Obsługi Klienta. 

Inne artykuły