Oferta przekazów pieniężnych

06 wrz 2021

Szybkie przelewy zagraniczne

Szybkie przelewy zagraniczne

Szybkie przelewy zagraniczne są usługą poszukiwaną przez miliony Polaków, którzy wyemigrowali z Polski. Jak i tych, których bliscy wyjechali. Pamiętać należy tutaj o priorytetach, czyli czasie realizacji oraz kosztach usługi. Obecnie w tym kontekście oprócz tradycyjnej oferty banków, mamy do wyboru szereg różnych alternatyw. W celu zasięgnięcia szczegółowych informacji w tym temacie, zapraszamy Państwa serdecznie do lektury!

Spis treści
Wprowadzenie do tematu
Bezpiecznie przez bank, ale ile będzie trwać?
Długo i kosztownie z przekazem typu SWIFT
Prędzej i taniej z transferem europejskim SEPA
Ekspresowo i korzystnie? Wybierz ofertę Klik-24!

Szybkie przelewy zagraniczne – słowem wstępu

Szybkie przelewy zagraniczne stanowią temat absolutnie na topie. W dzisiejszych czasach niezwykle powszechne stały się dla nas przelewy do Polski, jak i do innych państw. Jak mawiają, czas to pieniądz, więc i tym wypadku staramy się znaleźć metodę, która zapewni oszczędność czasu, jak i pieniędzy. Jak tego dokonać? Wystarczy przeczytać nasz dzisiejszy artykuł! Dokonaliśmy w nim porównania najpopularniejszych form pod kątem szybkości realizacji usługi.

Jak długo idzie przelew z banku do banku?

No właśnie, ile czasu idzie przelew zagraniczny? Chcąc wykonać szybkie przelewy zagraniczne, pierwsze co przychodzi nam na myśl to oczywiście tradycyjna oferta banków. Jest to wygodny sposób na przekazanie pieniędzy za granicę, gdyż dysponując rachunkiem w banku, całą operację możemy zlecić wygodnie z konta prowadzonego w złotówkach. Instytucje te uznaje się za najbezpieczniejsze na świecie, ale czy pozwalają one szybkie i tanie płatności? Odpowiedź brzmi: to zależy. Konkretnie od tego, na jaki rodzaj przelewu się zdecydujemy, a wyróżnia się dwa: przelew SWIFT oraz SEPA. Czym się różnią? Zobaczmy poniżej, gdzie dogłębnej analizie poddaliśmy te dwa typy transferów. Aczkolwiek warto wiedzieć o tym, iż oferta w bankach nigdy nie będzie korzystna.

Pamiętaj! Nie jest tajemnicą, że każdy usługodawca dokonujący wymiany walut zarabia przede wszystkim na różnicy w kursie walutowym. Używając fachowej terminologii, jest to spread walutowy. Czyli różnica pomiędzy kursem kupna, a sprzedaży danej waluty. Im jest wyższa, tym klient więcej traci, zaś im mniejsza, tym więcej zyskuje. Najwyższe spready notuje się właśnie w bankach. Natomiast najniższe dostępne są w nowoczesnych firmach internetowych.

Przelew SWIFT

Pierwszym z nich jest przelew międzynarodowy typu SWIFT, który funkcjonuje już od lat 70-tych XX wieku. Jest on o wiele bardziej uniwersalny od swojego młodszego, europejskiego odpowiednika, SEPA. W tej metodzie, możemy zrealizować przekaz pieniężny do dowolnego kraju na świecie, jak również w wybranej przez nas walucie. Brzmi wygodnie i korzystnie, prawda? Jednakże za taką uniwersalność trzeba zapłacić i to wcale nie mało. Dlaczego?

Mianowicie dlatego, że występują tutaj prowizje pobierane przez pośredników, w postaci banków korespondentów. Co gorsza, nie wiadomo, jakie one będą, przez co nie możemy dokładnie oszacować łącznych opłat, jakie poniesiemy. Dodatkowo, im więcej banków uczestniczy w naszej transakcji, tym więcej zapłacimy, a czas trwania znacznie się wydłuży. Poza tym, banki liczą sobie na prawdę spore opłaty za zlecenie usługi zagranicznej. Przedział kwotowy może wahać się tutaj od 20 do nawet 300 zł za pojedynczą transakcję! Jest to opłata ruchoma, zależna od wysokości transferowanej wysokości środków. Widzimy więc, że w przypadku kosztów przelewu zagranicznego jest to opcja niezwykle droga. A jak prezentuje się SWIFT, jeśli chodzi o długość księgowania wpłat?

Każdy klient w przypadku korzystania z przelewu w opcji SWIFT, może wybrać jedną z trzech form księgowania wpłaty:

  1. Spot (D+3) – wpłata dociera na rachunek odbiorcy standardowo w czasie 3 dni roboczych;
  2. Tomnext (D+1)- płatność wpływa na konto adresata w ciągu 24h roboczych;
  3. Overnight (D+0) – transfer księguje się jeszcze w tym samym dniu roboczym.

Wysyłaj walutę szybko i wygodnie

Przelew SEPA

Drugim typem przelewu zagranicznego jest przelew europejski SEPA. Na czym polega? Warunki nieco ograniczają w porównaniu z poprzednią opcją, SWIFT. Z czego to wynika? Głównie z tego, że można go zrealizować jedynie w obrębie Obszaru Płatności SEPA. Strefę tą tworzy obecnie 36 państw członkowskich.

Ponadto, jedyną akceptowalną walutą jest euro. Pomimo ograniczeń, jeżeli chcemy dokonać transfer pieniędzy za granicę na konto prowadzone w jednym z powyższych państw, to dobra opcja. Na pewno lepsza, aniżeli kosztowny przelew SWIFT. Tutaj nie uświadczymy bowiem żadnych prowizji ze strony instytucji pośredniczących, gdyż banki należące do tej strefy ściśle ze sobą współpracują. Co należy zrobić, aby zlecić transfer SEPA? Przede wszystkim mieć dane beneficjenta przelewu oraz znać jego międzynarodowy numer rachunku bankowego – IBAN. Ponadto spełnić należy wymagania, żeby nasz przelew uznano jako SEPA. Zlecając płatność, trzeba koniecznie ustawić właściwe parametry transakcji, czyli:

  • waluta transakcji: EUR;
  • typ przelewu: SEPA;
  • opcja kosztowa płatności: OUR (współdzielone).

Koszt przelewu SEPA i ile idzie przelew SEPA?

Porównując ceny usługi oraz to, ile idzie przelew zagraniczny, przelew typu SEPA wypada znacznie lepiej niż SWIFT. Po pierwsze: brak prowizji pośredników, po drugie: opłata za zlecenie transferu jest tutaj niska i stała. Waha się zwykle od kilku do kilkudziesięciu złotych, zgodnie z taryfą opłat i prowizji danego banku. Patrząc zaś na czas realizacji transferu europejskiego, przyjęto standard D+1, który gwarantuje księgowanie środków w czasie 24 godzin roboczych.

Jak zrobić szybkie przelewy zagraniczne? Najlepiej z Klik-24!

Jak zrobić przelew zagraniczny? Poprawna odpowiedź na pewno jest taka – szybko, tanio i korzystnie! Czy jest opcja, która oferuje wszystkie te zalety? Na szczęście tak, a są nią innowacyjne firmy online, które skutecznie wyparły słabą ofertę banków. Jednak najbardziej ekspresowe i najkorzystniejsze przelewy zagraniczne znajdą Państwo tylko w naszej firmie, Klik-24.

Jak zrobić szybkie przelewy zagraniczne

Dlaczego warto wybrać naszą ofertę? Jesteśmy zaufaną instytucją płatniczą i w branży usług płatniczych działamy już od 2013 roku. Przez blisko dekadę czasu, udało Nam się zbudować renomę solidnej marki, a także zdobyć zaufanie szerokiego grona klientów. Wyrazem uznania dla naszej firmy jest wysoka ocena, jaką posiadamy na niezależnym portalu opiniodawczym – Trustpilot. W kwestii bezpieczeństwa transakcji, stosujemy takie same zabezpieczenia, jakie występują w bankach. Posiadamy wymagane licencje bezpieczeństwa, zarówno organów krajowych (KNF), jak i tych zagranicznych (FCA). Dodatkowo dysponujemy również dwoma istotnymi licencjami, jakimi są: (AML), a także (ICO).

Dla Nas liczy się przede wszystkim profesjonalizm w działaniu oraz zadowolenie każdego klienta. Dlatego zawsze nasze stawki wymiany walut należą do najwyższych na rynku. Poza tym, coś co gdzie indziej jest niemożliwe, w Klik-24 jest jak najbardziej możliwe. Mowa tu choćby o darmowych przelewach zagranicznych. Czy rzeczywiście są one bezpłatne? Tak! Przelewy w trybie Standard nie kosztują nic. Realizujemy je już w ciągu 2 dni roboczych. Natomiast, jeśli priorytetem jest czas, warto wybrać opcję przyśpieszoną, czyli przelew Express. Wówczas księgowanie płatności nastąpi już w 24h robocze!

Jak zlecić szybkie przelewy zagraniczne w serwisie Klik-24?

Jak wykonać szybki przelew zagraniczny z Klik-24? To bardzo proste! Pierwszym krokiem jest proces rejestracji konta klienta. Oczywiście jest ona w pełni bezpłatna. Nie wymagamy od Państwa przy tym żadnych dokumentów, lecz warto zapoznać się z limitami transakcji. W następnym kroku logujemy się do panelu klienta. Za pomocą kalkulatora dostępnego na naszej stronie, podajemy skąd i dokąd wysyłamy pieniądze oraz określamy wartość przelewu. Platforma automatycznie przekonwertuje środki. Kolejno wprowadzamy dane odbiorcy wpłaty wraz z numerem konta bankowego. W ostatnim kroku należy zatwierdzić oraz opłacić transakcję. Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania, oczywiście służymy naszą pomocą i zapraszamy serdecznie do kontaktu.

Inne artykuły