Oferta przekazów pieniężnych

25 paź 2021

Tani transfer pieniędzy do Polski

Tani transfer pieniędzy do Polski

Tani transfer pieniędzy do Polski to coś, na co liczy wiele osób, szczególnie tych, które wyjechały poza granice kraju w celach zarobkowych. Jednym z najczęstszych kierunków jest w tym przypadku Wielka Brytania. Tacy ludzie przesyłają środki do kraju na własne konta lub z myślą o wsparciu rodziny czy przyjaciół. Warunkiem opłacalnego przelewu jest niska opłata bazowa i optymalny kurs wymiany waluty. Jeżeli chcesz korzystnie przekazać pieniądze z Anglii do Polski, skorzystaj z Klik-24.

Spis treści
Co wpływa na to, ile się zapłaci?
Opłata
Kurs
Oferta Klik-24
Koszt
Działaj internetowo i prosto
Bezpieczeństwo

Od czego zależy to, czy transfer pieniędzy do Polski będzie tani?

Tani transfer pieniędzy do Polski to taki, w ramach którego na konto docelowe trafi przelew za jak najmniejszą opłatą. Wpływać mogą na to dwa czynniki: po pierwsze jasno określone stawki pobierane przez pośrednika, a po drugie jego prowizja wynikająca z tego, jak przelicza on walutę zagraniczną. Szczególnie ten drugi aspekt może być istotny i oddziaływać na niekorzyść osoby wydającej taką dyspozycję. Oczywiście należy się liczyć z tym, że koszty trzeba rozpatrywać względem czasu realizacji takiej usługi.

Jawne opłaty

Punktem, który jest bardzo klarowny i łatwy do rozpatrzenia, są z góry ustalone stawki za dokonanie przelewu. Ewentualny problem może się jedynie pojawiać przy transakcjach dokonywanych bezpośrednio w banku, gdyż czasem zdarza się, że swoje prowizje pobierają placówki w dwóch krajach – tym, z którego wychodzi dyspozycja i w kraju docelowym. Czasem można się zatem zaskoczyć dodatkową opłatą w polskim banku. Co do zasady transfery zagraniczne w samych instytucjach bankowych i tak nie są jednak opłacalne, gdyż ceny takich operacji są znacznie wyższe aniżeli u innych pośredników.

Koszty ukryte w wymianie walut

Przy przelewaniu pieniędzy z innego kraju do Polski musi dojść do wymiany waluty na złotówki. Odbywa się to po kursie ustalonym przez pośrednika, który nie równa się temu określonemu danego dnia na rynku walutowym. Warto mieć to na uwadze, gdyż właśnie na tym etapie pojawiają się dodatkowe, ukryte koszty. W przypadku transferów do kraju im niższy będzie kurs, tym w praktyce mniej środków trafi do odbiorcy, a więcej pozostanie u podmiotu zajmującego się całą operacją. Szczególnie przy przelewaniu dużych sum okazuje się, iż można osiągnąć w tym zakresie znaczące straty, gdyż z pozoru niewielka różnica w kursie może się przekładać również na kwotę kilkudziesięciu złotych, które nie trafią na konto w kraju. Bywa to mylące przy przelewach określanych jako „darmowe", ponieważ niektórzy pośrednicy nie pobierają bazowych opłat, a za to oferują klientom bardzo niekorzystny przelicznik i tym samym taki transfer nie tylko nie okaże się darmowy, ale będzie wręcz drogi.

Skarbonka z pieniędzmi

W odniesieniu do czego rozpatrywać koszt usługi?

Rzecz jasna koszty nie są jedynym czynnikiem, który trzeba uwzględniać przy takich transferach. Zawsze pamiętaj o wybraniu pośrednika sprawdzonego i gwarantującego bezpieczeństwo, czyli funkcjonującego w oparciu o określone regulacje finansowe i na bazie zapewnień wydanych przez stosowne podmioty. Istotnym punktem jest natomiast czas realizacji przelewu. Czasem trzeba się liczyć z pewnymi opłatami, jeżeli przekaz jest bardzo pilny i chcesz, żeby dotarł na konto w kraju tego samego lub następnego dnia. Jeszcze tańszych ofert możesz natomiast upatrywać, gdy czas nie jest aż tak ważny i przelew może potrwać nieco dłużej. W praktyce zwykle lepiej jest natomiast zrezygnować ze zlecania przelewu zagranicznego bezpośrednio w banku, ponieważ nie dość, że może to długo trwać, to na pewno będzie bardzo kosztowne. Korzystniej wypadają na tym tle inni pośrednicy, a w szczególności platformy online.

Tani transfer pieniędzy do Polski z Klik-24

Zachęcamy do wybrania oferty Klik-24, gdzie koszty są naprawdę niewielkie. Do tego wszystko odbywa się w wygodnej, internetowej formie, więc środki prześlesz, nie wychodząc nawet z domu. Potrzebujesz również tylko absolutnie podstawowych danych. Co szczególnie ważne przy wszelkich operacjach finansowych gwarantujemy całkowite bezpieczeństwo. Realizujemy przelewy w równie pewny sposób, jak banki, tylko na lepszych warunkach.

Ile to kosztuje?

Przy przelewach do Polski, podobnie zresztą jak w odwrotną stronę, oferujemy aktualnie dwie opcje. Możesz skorzystać z przelewu standard, w ramach którego pieniądze dotrą na konto na drugi dzień roboczy, natomiast jest to usługa, w ramach której nie pobieramy opłaty. Jeśli transakcja jest pilna, polecamy przelew express. Odbiorca w Polsce otrzyma wtedy pieniądze jeszcze tego samego dnia lub w kolejnym dniu roboczym. Co ważne, proponujemy przy tym niezwykle uczciwy kurs wymiany waluty, zbliżony do rynkowego. Jest on określony w kalkulatorze, który zobaczysz od razu po wejściu na stronę. Wybierzesz w nim kraj, z którego wysyłasz przelew i kraj odbiorcy, od razu widząc przy tym, ile złotówek w praktyce trafi do odbiorcy, więc unikniesz jakichkolwiek niespodzianek w tym zakresie.

Online i przy minimum formalności

Klik-24 jest platformą online, zatem operacje odbywają się u nas całkowicie internetowo. Oznacza to w praktyce, że możesz wysłać pieniądze bez wychodzenia z domu i z dowolnego innego miejsca, w którym masz dostęp do urządzenia z połączeniem z siecią. To bardzo wygodne, gdyż transfer zlecisz w każdej chwili, bez względu na porę dnia, nawet gdy nagle przypomnisz sobie o konieczności przesłania pieniędzy. Z myślą o dokonaniu przelewu zarejestruj się na stronie, natomiast jeśli planujesz transfer nieprzekraczający kwoty 1000 EUR (i równowartości tej kwoty w innej walucie) miesięcznie, nie musisz przedstawiać żadnych dokumentów. W przypadku wyższych przelewów poprosimy o skan dokumentu potwierdzającego tożsamość i miejsce zamieszkania. Transfery z Klik-24 są też o tyle wygodne, że potrzebujesz do nich tylko sort code i account number, podczas gdy bank będzie oczekiwał numeru IBAN i kodu SWIFT/BIC. Szczególnie poprawne numery SWIFT są tymczasem nie zawsze łatwe do znalezienia, a błędy w ich podaniu skutkują anulowaniem danej operacji i tym, że środki nie dotrą na konto odbiorcy.

W pełni bezpiecznie

Korzystanie z usług Klik-24 jest całkowicie bezpieczne, ponieważ operujemy w ramach takich samych standardów na tym polu jak banki komercyjne. Działamy na podstawie regulacji wydanych przez brytyjski Urząd ds. Usług Finansowych i posiadamy licencję instytucji płatniczej Financial Conduct Authority. Stosujemy określone procedury bezpieczeństwa także w kontekście przekazywanych nam danych osobowych, zgodnie z wymogami brytyjskiego urzędu, a przesyłane dane są chronione poprzez szyfrowanie SSL. Tani transfer pieniędzy do Polski musi się wiązać z niewielką opłatą bazową i korzystnym kursem wymiany waluty. Właśnie w takich okolicznościach na konto odbiorcy trafi największa suma, a na tym zależy każdej osobie wydającej taką dyspozycję. Jeżeli planujesz przelew, polecamy wybór Klik-24, gdyż przekażemy pieniądze niskim kosztem, a do tego szybko i z gwarancją bezpieczeństwa.

Inne artykuły