Oferta przekazów pieniężnych

05 maj 2022

Transfer gotówki za granicę

Transfer gotówki za granicę

Transfer gotówki za granicę wielu osobom towarzyszy praktycznie każdego dnia. Jak więc sprawić, aby nie być na tym stratnym? Przekonajmy się! Bez względu na to, jaki cel kieruje nami podczas wysyłania pieniędzy za granicę. Istotnym jest, żeby zrobić to szybko, oszczędnie oraz bezpiecznie. Czy tak kompleksowe rozwiązanie rzeczywiście jest dostępne? Zakładając, że niemożliwe nie istnieje, rzecz jasna jest to osiągalne. Zapraszamy do lektury!

Spis treści
Wprowadzenie do tematu
Jakie będą koszty i opłaty?
Niekorzystnie przez banki
Na miejscu z Pocztą Polską
Jak zrobić to najkorzystniej?
Wyślij online tylko z Klik-24!

Transfer gotówki za granicę – wstęp

Transfer gotówki za granicę może nieść ze sobą różnorodne przyczyny na przekazanie pieniędzy poza terytorium naszego kraju. Może być to przykładowo konieczność opłacenia zakupów w e-sklepie, spłata kredytu hipotecznego w innym kraju, czy choćby pomoc dzieciom. Z punktu widzenia klienta istotnym jest, aby całą usługę zrealizować tak korzystnie, jak to tylko możliwe. W tym celu większość konsumentów stara się znaleźć złoty środek, który pozwoli na szybkość przetransferowania pieniędzy i korzystne warunki finansowe. Mamy tu na myśli zarówno cenę samego zlecenia usługi, jak również stawki przewalutowania.

Wpisując podobne frazy uzyskamy liczne wyniki wyszukiwania. Z jednej strony powinno to nas ucieszyć. Mamy bowiem duże pole do wyboru, zaś z drugiej strony pojawia się wrażenie bólu głowy. Dlaczego? Szukając i porównując dostępne opcje w Internecie zauważymy wspólny mianownik. Mianowicie taki, że większość dostawców zasypuje klientów ofertą tanich przekazów pieniężnych. Czy rzeczywiście takie są? No właśnie nie zawsze, bo całą ofertę należy przeanalizować pod każdym kątem. Jak powszechnie wiadomo, “diabeł tkwi w szczegółach” i nie inaczej jest też tutaj. Doskonały przykład stanowią tutaj banki, które powszechnie lubują się w stosowaniu tzw. “ukrytych opłat”. Zwykle nie mamy o nich bladego pojęcia i dowiadujemy się o nich na samym końcu. Jak tego uniknąć? To proste! Musimy szczegółowo sprawdzić, jakie będą łączne koszty zlecenia usługi.

Ile kosztuje przelew?

Przelew międzynarodowy generuje oczywiście pewne koszty, z którymi musimy się liczyć, jeśli chcemy przesłać pieniądze do innego państwa. Różnią się one wieloma czynnikami, do których należą poniższe:

  1. cena zlecenia przelewu zagranicznego – wiadomo, że jest im niższa, tym lepiej dla klienta. Zdarza się, że znaleźć można nawet darmowe przelewy zagraniczne. Ważne jednak, aby nie odbijało się to na stawkach wymiany walut.
  2. spread walutowy i kursy wymiany walut – są to fundamentalne składowe, które decydują o tym, ile finalnie zapłacimy. Spread to nic innego, jak różnica pomiędzy kursem kupna, a sprzedaży wybranej waluty. Im jego poziom jest niższy, tym wyższy kurs wymiany otrzymamy, a tym samym więcej kasy zostanie w naszej kieszeni. Statystycznie najwyższe spready proponują banki, a najniższe firmy online.
  3. rodzaj przelewu zagranicznego (SEPA/SWIFT) – jeśli wysyłamy w strefie SEPA (Jednolity Obszar Płatności w Euro) to naturalnym wyborem jest przelew SEPA. Za taki przelew zapłacimy od 0 do 30 PLN, w zależności od tabeli opłat i prowizji usługodawcy. Transfer poza tym obszarem to kosztowny przelew globalny SWIFT, a cena waha się tu od 20 do nawet 300 PLN.
  4. opcja kosztowa płatności (OUR/SHA/BEN) – w tym miejscu decydujemy, kto ponosi opłaty. W trybie OUR to nadawca płaci za opłaty, w SHA koszty są współdzielone. W BEN obowiązek ten spoczywa na odbiorcy.

Co jeszcze ma wpływ na koszty?

  1. tryb księgowania (Spot/Tomnext/Overnight)
  2. waluta transakcji
  3. metoda płatności
  4. kraj nadawcy i odbiorcy przelewu

Uwaga! Jeśli wykonujemy przelew w globalnej sieci SWIFT, pamiętajmy także o prowizji dla banków korespondentów. Są to banki pośredniczące w naszej transakcji, które są niezbędne, aby zaksięgować taką wpłatę. Najgorsze jest niestety to, że wysokość tej prowizji pozostaje jedną wielką niewiadomą.

Mapa świata na dłoniach

Przelew bankowy za granicę

Przelewy za granicę kojarzymy głównie z pośrednictwa banków. Jednakże powszechnie wiadomo, że to najgorsza dla klienta forma na transfer gotówki za granicę. Za usługę przelewu międzynarodowego SWIFT zapłacimy od 20 do nawet 300 PLN! To oczywiście nie wszystko, bo trzeba przewalutować środki i to po najniższych stawkach na rynku, przez co stracimy masę pieniędzy. Nieco lepiej wygląda to w przypadku przelewu europejskiego SEPA, gdzie opłata wyniesie od 0 do maksymalnie 30 PLN. Aczkolwiek tu także mamy do czynienia z niekorzystnym przelicznikiem walutowym. Na szczęście przelewy bankowe nie muszą być jednoznaczne z wykonaniem usługi bezpośrednio przez banki, o czym opowiemy poniżej.

Poczta Polska – przekaz gotówkowy

Zagraniczny przekaz pocztowy nadal pozostaje jedną z opcji. Czy warto ją rozważać? Zadowolone będą z niej tylko osoby, które same nie potrafią korzystać z bankowości internetowej. Jednak stacjonarne wpłaty to też długie kolejki i prowizje za samo zlecenie usługi. Do tego dochodzi jeszcze kwestia ceny przelewu – 1% wartości całej transakcji + 23 zł za zlecenie usługi oraz niekorzystny przelicznik walutowy. Czas realizacji nie zachwyca, gdyż waha się od 3-6 dni roboczych.

Jak wykonać transfer gotówki za granicę szybciej i taniej?

Skoro wiemy już od czego zależy koszt przelewu zagranicznego. A także poznaliśmy dwie opcje to powoli zbliżamy się do punktu kulminacyjnego. Zasadne wydaje się pytanie, jak zrealizować transfer gotówki za granicę? Mówiąc o gotówce, co logiczne myślimy o pieniądzach w postaci materialnej. Jednakże, czy któraś z powyższych opcji sprawia, że jesteśmy usatysfakcjonowani? Niekoniecznie! Na szczęście dzisiaj praktycznie każdy z Nas dysponuje rachunkiem w banku. Stanowią one wygodne narzędzie do przekazywania środków, również poza granice naszego kraju. Dlatego optymalnie jest wpłacić gotówkę na konto i wysłać bezpiecznie przez Internet. W jaki sposób, skoro wiemy, że banki oznaczają najdroższe koszty przelewu? Sprawdźcie niżej!

Przekaz pieniędzy za granicę najkorzystniej zlecić za pomocą korzystnej alternatywy. Jakiej? Rzecz jasna szybkich i tanich przelewów online za granicę. Te nowoczesne formy płatności świadczą zaufane instytucje płatnicze w postaci wyspecjalizowanych firm internetowych. Na dzień dzisiejszy jest to absolutny numer 1 w kontekście usług przelewów zagranicznych. Wpływa na to zarówno szybki transfer gotówki za granicę, niskie, a nawet bezpłatne opłaty za przelew. Jak i najlepsze przeliczniki wymiany walut. Brzmi obiecująco? Jasne, że tak! Pojawia się więc pytanie, komu powierzyć nasze pieniądze skoro tak duża konkurencyjność w tej branży? Poniżej prezentujemy gotowe rozwiązanie, które z czystym sumieniem polecamy Państwu.

Transfer pieniędzy za granicę? Tylko z Klik-24!

Transfer pieniędzy za granicę najkorzystniej wykonają Państwo w naszej sprawdzonej firmie internetowej, Klik-24! Dlaczego akurat My? Dlatego, że naszym priorytetem każdorazowo jest zadowolenie wszystkich naszych klientów. Pełna transparentność opłat, którą przedstawiamy na stronie internetowej to podstawa. Naszą działalność z wieloma sukcesami prowadzimy nieustannie od 2013 roku, stale poszerzając ofertę. Ponadto gwarancję rentowności naszych usług stanowi wizytówka firmy, która zawiera szereg rozmaitych korzyści.

W tym między innymi: najtańsze przelewy zagraniczne, szybkie przelewy zagraniczne (Express-24 godziny, Standard-48 godzin) i konkurencyjne kursy wymiany walut. Platforma wymiany walut jest niezwykle łatwa w obsłudze i intuicyjna. Średni czas na zlecenie usługi oraz jej opłacenie wynosi jedynie 5 minut! Ponadto bezpieczeństwo to również istotna sfera naszej działalności, którą zapewniamy w 100%. Doskonała ocena na niezależnym portalu opinii konsumentów – Trustpilot potwierdza naszą renomę. Tak więc, zapraszamy do rejestracji w serwisie!

Inne artykuły