Oferta przekazów pieniężnych

28 kwi 2022

Przelew z banku zagranicznego na polskie konto

Przelew z banku zagranicznego na polskie konto

Przelew z banku zagranicznego na polskie konto to powszechny sposób na transfer środków. Czy jest to najlepsza metoda? Sprawdźmy! Jak doskonale wiemy, dzisiaj istnieje mnóstwo opcji na przekazanie pieniędzy do Polski. W jaki sposób zrealizować taką usługę zarówno szybko, tanio, a przy tym wygodnie? Aby zasięgnąć szczegółowe informacje w tym temacie, zapraszamy Państwa serdecznie do lektury!

Spis treści
Wprowadzenie do tematu
Ile czasu idzie taka usługa?
Jakie będą koszty zlecenia?
Podmiot bankowy
Uwaga na wymianę walut!
Alternatywa numer 1: firmy
Wyślij online z Klik-24

Przelew z banku zagranicznego na polskie konto – wstęp

Przelew z banku zagranicznego na polskie konto to międzynarodowa operacja płatnicza, przy której każdorazowo należy uwzględnić pewne istotne czynniki. Mianowicie należą do nich takie kwestie, jak:

 • cena za przyjęcie usługi – w zależności od tego w jakiej sieci realizujemy płatność, może być ona stała, bądź ruchoma. W przypadku banków, często wyraża się ją w procentach od ogólnej sumy przelewu (np. 1%).
 • kurs wymiany walut – czyli stawka, po jakiej wymienimy walutę kraju, w którym przebywamy, na nasze polskie złotówki. Jest to fundamentalny wyznacznik kosztu każdego przelewu zagranicznego.
 • czas realizacji usługi – jest ważny, bo czas to pieniądz. Szczególnie w dobie tak dynamicznego oraz intensywnego życia, jakie obecnie się prowadzi. Jednakże miejmy na uwadze, że szybkie przelewy to nie zawsze tanie przelewy.
 • rodzaje przelewów zagranicznych – tutaj chodzi o to, w której sieci płatności realizujemy transakcję. Tak więc, czy są to przelewy europejskie SEPA czy też przelewy zagraniczne SWIFT. Te drugie są o wiele droższe, gdyż samo ich zlecenie może stanowić równowartość nawet 300 PLN!
 • ogólna ocena banków/firm online – przed podjęciem ostatecznej decyzji odnośnie usługodawcy, warto przeczytać opinie klientów, zarówno te pozytywne, jak i negatywne. Najlepiej znaleźć do tego sprawdzony i niezależny serwis.
 • brak błędów przy wprowadzaniu danych – uzupełniając informacje niezbędne do wykonania tego typu usługi, najlepiej sprawdzić wszystko dwa razy. W przypadku pomyłki, może być konieczne anulowanie usługi. Jak i zwrot należności pomniejszonej o odpowiednie opłaty wskazane w tabeli opłat i prowizji. Co warte podkreślenia, te drugie rozwiązanie praktykują głównie instytucje bankowe.

Jak doskonale wiemy, przelew z banku zagranicznego na polskie konto można wykonać obecnie na wiele różnorodnych sposobów. Jak zrobić go najkorzystniej, aby zlecić go możliwie jak najtaniej i doszedł też jak najszybciej? Aby się o tym przekonać, przeanalizujmy poniżej charakterystykę najpopularniejszych metod.

Czy wiecie już? Przelew międzynarodowy – co jest potrzebne? Jeśli nie, to koniecznie przeczytajcie artykuł.

Ile idzie przelew z zagranicy na polskie konto?

Ile dni idzie przelew zagraniczny? Chcąc obliczyć czas realizacji międzynarodowej usługi płatniczej należy uwzględnić następujące kwestie.

 • z jakiego kraju przesyłamy pieniądze?
 • w jakiej walucie transferujemy środki?
 • przelew w obrębie Jednolitego Obszaru Płatności w Euro (SEPA) idzie zwykle 1-2 dni robocze;
 • transfer w sieci globalnej SWIFT zajmuje do 7 dni roboczych;
 • jaką metodę płatności wybierzemy?

Analizując ostatni z czynników, warto dodać, że najdłużej pieniądze idą za pośrednictwem banków. Nieco szybciej zrobimy to z pomocą przekazów gotówkowych lub usług pocztowych. Bez wątpienia najszybciej można tego dokonać wygodnie poprzez innowacyjne przelewy online. Trwają zwykle od kilku minut do maksymalnie 48 godzin roboczych. Prawda, że szybko? Po co więc zwlekać? Szybciej na pewno się nie da!

Ile kosztuje przelew z zagranicy na polskie konto?

Ile kosztuje przelew zagraniczny? Głównie zależy to od tego, jakie narzędzie do tego wybierzemy, a także skąd wysyłamy i w jakiej sieci (SEPA/SWIFT). Tak, czy inaczej, musimy rozdzielić kwestię kosztów i opłat w następujący sposób:

 1. cena zlecenia usługi
 2. kurs wymiany walut
 3. udział pośredników

Zdecydowanie najdroższy koszt przelewu z zagranicy czeka nas w instytucjach bankowych. Najtaniej zaś pieniądze otrzymamy, gdy zleceniodawca zdecyduje się na korzystny i nowoczesny przelew internetowy. Wynika to z prostej kalkulacji. Niestety, ale to banki proponują klientom najgorsze kursy. Na szczęście, z pomocną dłonią wychodzą zaufane firmy online oferujące najlepsze stawki walutowe.

Przelew bankowy z zagranicy do Polski

Rzecz jasna jedną z najbardziej znanych metod na przelew z banku zagranicznego na polskie konto jest tradycyjny przelew bankowy. Z czego to wynika? Choćby z tego, że banki przez bardzo długi czas miały monopol na świadczenie tego typu usług płatniczych. W dodatku cały czas atakują nas wszechobecne reklamy i banery zachęcające do wykonania taniego, czy nawet darmowego przelewu do Polski. Czy jest tak istocie? No właśnie nie do końca, gdyż koszty są zawsze. Zazwyczaj wartość zlecenia przelewu za granicę oscyluje wokół 0-300 PLN. W zależności od tabeli opłat i prowizji oraz tego, skąd realizujemy płatność.

Kursy walutowe w bankach

Oprócz tego, nawet wtedy, gdy usługę firmuje się jako darmową to opłaty ukrywa się. Gdzie dokładnie? Oczywiście, że w kiepskich i nieopłacalnych stawkach wymiany walut, które de facto nie stanowią opłaty. W praktyce to one odpowiadają za to, ile finalnie zapłacimy. Co o tym decyduje? Bezpośrednio wpływa na nie wysoki poziom spreadu walutowego, czyli różnicy pomiędzy kursem kupna, a sprzedaży wybranej pary walutowej. Im spread wyższy, tym mniej pieniędzy zostaje w naszej kieszeni. Co gorsza, instytucje bankowe zawsze mają najwyższe spready, a tym samym najgorsze kursy wymiany walut.

Wymiana walut

Jak zrealizować przelew z banku zagranicznego na polskie konto w najkorzystniejszej formie?

Poznaliśmy już jeden ze sposobów na realizację operacji płatniczej do Polski. Czy możemy powiedzieć, że Nas przekonał? Oczywiście, że nie! Jednakże jest jeszcze jedna alternatywa. Przelew z zagranicy na polskie konto bez dwóch zdań najbardziej opłacalnie wykonamy przez przelew online. Zarówno, pod względem kosztowym i czasowym. Zaufane instytucje usług finansowych, które świadczą międzynarodowe usługi płatnicze to wyspecjalizowane firmy internetowe.

Co ciekawe, jeszcze kilka lat temu mało kto słyszał o tego typu rozwiązaniach. Jednak dziś takie serwisy są niezwykle popularne i korzystają z nich miliony użytkowników na całym świecie. W ten sposób ich najbliżsi otrzymują większą kwotę przelewu, zyskują na czasie, a do tego mają 100% bezpieczeństwa. Reasumując, wysyłając przelewy online z zagranicy na polskie konto, zawsze możemy liczyć na szereg korzyści, m.in.:

 • najniższe opłaty;
 • najwyższe stawki;
 • szybkie przelewy;
 • wygodę obsługi;
 • bezpieczeństwo.

W tej branży jest to bez wątpienia numer 1! Szczerze polecamy tą nowoczesną metodę każdej osobie, która chce zrobić przelew z banku zagranicznego na polskie konto.

Szybki i tani przelew z banku zagranicznego na polskie konto? Sprawdź Klik-24!

Podsumowując, przelew z zagranicy najlepiej wykonać szybkim i tanim przelewem online. Ostatnią niewiadomą pozostaje więc, na jaką firmę ostatecznie się zdecydować? W przypadku przelewu na rachunek bankowy w Polsce, najlepsze warunki otrzymamy w naszej firmie – Klik-24! Gwarantujemy szybkość transferu środków (Express – 24h, Standard – 48h) oraz niskie ceny. Oprócz tego, co istotne, dbamy o korzystne przewalutowanie transakcji, proponując najwyższe kursy wymiany walut. Dlatego nasza oferta jest w pełni kompleksowa, a przygotowaliśmy ją z myślą, aby każdy znalazł coś dla siebie. Odzwierciedlenie tego stwierdzenia znajduje się w doskonałej ocenie firmy Klik-24 w Trustpilot. Tak więc, zapraszamy do rejestracji darmowego konta oraz korzystania z naszego serwisu 24h/7 dni w tygodniu!

Inne artykuły